Nassau County XC Class County Champs  -  10/30/2021
More info/Sign up   •    Contact Us
 
 
OPEN CLASS I BOYS
Place Name
(click for detail)
Bib Class Team Time Pace More
1 Riley Funk 1177 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 19:34.31 6:18/M
2 Andrew Ignatiou 1909 10 East Meadow 19:35.38 6:18/M
3 Domenick Magrino 1377 11 Syosset 19:39.08 6:20/M
4 Sean Moschella 1992 9 Syosset 19:40.91 6:20/M
5 Ethan Rotko 1200 11 Paul D. Schrieber / Port Washing 19:41.61 6:20/M
6 Marshall Huron 1181 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 19:45.69 6:22/M
7 Ryan Sadrarhami 1390 9 Syosset 19:46.97 6:22/M
8 Anuj Patel 1387 11 Syosset 19:47.93 6:22/M
9 Michael Capobianco 1169 11 Paul D. Schrieber / Port Washing 19:56.09 6:25/M
10 John Hernandez 1358 11 Syosset 20:05.87 6:28/M
11 Samuel Kassan 1182 11 Paul D. Schrieber / Port Washing 20:08.38 6:29/M
12 Jesse Lebolt 1371 10 Syosset 20:11.94 6:30/M
13 Liam Regan 1197 11 Paul D. Schrieber / Port Washing 20:12.30 6:30/M
14 Christian Primavera 1112 11 Massapequa 20:22.85 6:34/M
15 Jeffrey Radinsky 1196 10 Paul D. Schrieber / Port Washing 20:29.65 6:36/M
16 Victor Lin 861 9 Great Neck South 20:30.39 6:36/M
17 Christian Coronel 1898 11 Paul D. Schrieber / Port Washing 20:31.29 6:36/M
18 Timothy Lee 1188 10 Paul D. Schrieber / Port Washing 20:33.04 6:37/M
19 Anthony Palmeri 696 9 East Meadow 20:33.72 6:37/M
20 Alexander Benson 1339 10 Syosset 20:34.99 6:38/M
21 Barnaby Griffin 1178 10 Paul D. Schrieber / Port Washing 20:36.30 6:38/M
22 Omar Elkaray 848 9 Great Neck South 20:41.89 6:40/M
23 William Pyun 867 11 Great Neck South 20:47.91 6:42/M
24 Tyler Gainy 1355 9 Syosset 20:53.64 6:44/M
25 Yifu Zuo 880 9 Great Neck South 20:57.11 6:45/M
26 Noah Kobayashi 1184 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 21:01.21 6:46/M
27 Farzam Ali-Syed 671 9 East Meadow 21:01.59 6:46/M
28 Samuel Capuano 1170 10 Paul D. Schrieber / Port Washing 21:09.33 6:49/M
29 Sean Mondschein 1195 11 Paul D. Schrieber / Port Washing 21:10.58 6:49/M
30 Robert Higgins 1179 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 21:12.94 6:50/M
31 David Silverstein 1202 11 Paul D. Schrieber / Port Washing 21:14.17 6:50/M
32 Nolan Kyi 859 10 Great Neck South 21:14.23 6:50/M
33 Kyle Hui 854 9 Great Neck South 21:22.19 6:53/M
34 David Nicosia 734 11 Farmingdale 21:25.41 6:54/M
35 Kent Chen 842 9 Great Neck South 21:26.00 6:54/M
36 Sam Levine 1921 10 Paul D. Schrieber / Port Washing 21:28.41 6:55/M
37 Antonio Sottile 1203 11 Paul D. Schrieber / Port Washing 21:37.42 6:58/M
38 Jonathan Oh 865 9 Great Neck South 21:52.69 7:03/M
39 Charles Huang 853 11 Great Neck South 22:03.84 7:06/M
40 Emmanuel Ma 1376 10 Syosset 22:03.93 7:06/M
41 Aiden Ruskin 1201 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 22:18.45 7:11/M
42 Christian Faccilonga 1003 10 Long Beach 22:20.56 7:11/M
43 Dev Patel 866 10 Great Neck South 22:20.78 7:12/M
44 Aarav Minocha 863 9 Great Neck South 22:20.89 7:12/M
45 Matthew Kusnetz 1370 9 Syosset 22:22.55 7:12/M
46 Charles Landau 1186 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 22:30.68 7:15/M
47 Kyle Bir 1944 9 East Meadow 22:47.79 7:20/M
48 Daniel Chan 675 9 East Meadow 22:51.35 7:21/M
49 Manav Deshmukh 724 9 Farmingdale 23:04.18 7:26/M
50 Kevin Reyes Palma 1198 11 Paul D. Schrieber / Port Washing 23:11.66 7:28/M
51 Gavin Demang 1885 9 Herricks 23:14.86 7:29/M
52 John Southard 1204 11 Paul D. Schrieber / Port Washing 23:26.17 7:33/M
53 Sam Adler 998 10 Long Beach 23:35.11 7:35/M
54 Shu Liang 860 10 Great Neck South 23:42.87 7:38/M
55 Ian Levine 1189 12 Paul D. Schrieber / Port Washing 23:44.48 7:38/M
56 Jack Albano 713 9 Farmingdale 23:44.62 7:39/M
57 Kevin Wang 873 11 Great Neck South 23:53.25 7:41/M
58 Daniel Quick 1013 11 Long Beach 23:58.25 7:43/M
59 Jayson Guitierrez 1357 11 Syosset 24:07.20 7:46/M
60 Krishna Rapelli 1775 12 Farmingdale 24:08.94 7:46/M
61 Axel Byun 840 9 Great Neck South 24:09.81 7:47/M
62 Demetri Thomatos 738 10 Farmingdale 24:10.63 7:47/M
63 Chris Leon 731 11 Farmingdale 24:14.99 7:48/M
64 Michael Chao 9962 10 Herricks 24:15.53 7:48/M
65 Seth Rosenblith 1594 12 Herricks 24:28.91 7:53/M
66 Ethan Philip 1994 12 Herricks 24:28.97 7:53/M
67 Alexander Petrosini 736 9 Farmingdale 24:34.34 7:55/M
68 Aiden Kula 1185 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 24:39.54 7:56/M
69 Leven Chen 1569 10 Herricks 24:41.19 7:57/M
70 Ashay Shah 1595 11 Herricks 24:52.05 8:00/M
71 Richard Flores 1486 11 Wellington C. Mepham 25:05.62 8:05/M
72 Christopher Cui 1574 10 Herricks 25:17.56 8:08/M
73 Christopher Meyer 1406 12 Valley Stream Central 25:24.33 8:11/M
74 Marc Jahoor 1404 10 Valley Stream Central 25:24.39 8:11/M
75 Jeffrey Nodelman 1490 10 Wellington C. Mepham 25:27.80 8:12/M
76 Manveer Sahansra 915 9 Hicksville 25:42.35 8:16/M
77 Rakesh Mangru 1405 10 Valley Stream Central 25:42.39 8:16/M
78 Logan Monti 1538 11 Long Beach 26:04.35 8:24/M
79 Tristan Calderon 673 9 East Meadow 26:13.31 8:26/M
80 Rupesh Vasanthakumar 1207 11 Paul D. Schrieber / Port Washing 26:28.22 8:31/M
81 Roman Hokanson 1922 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 26:29.31 8:32/M
82 Steven Ramirez 1910 9 East Meadow 26:29.66 8:32/M
83 Ryan Anderson 1479 9 Wellington C. Mepham 26:49.90 8:38/M
84 Joshua Rabbani 868 11 Great Neck South 26:59.90 8:41/M
85 Nicholas Banz 714 12 Farmingdale 27:06.70 8:44/M
86 Simon Davydov 843 9 Great Neck South 27:13.46 8:46/M
87 Chris Bruno 717 12 Farmingdale 27:19.01 8:48/M
88 Bilal Mahmood 904 10 Hicksville 27:37.41 8:53/M
89 Mahboob Mian 910 9 Hicksville 27:41.18 8:55/M
90 Gavin Potter 1011 11 Long Beach 27:44.42 8:56/M
91 Nikhil Malhotra 906 10 Hicksville 28:01.44 9:01/M
92 Sean Alday 669 9 East Meadow 28:04.62 9:02/M
93 Adam Quiles 697 9 East Meadow 28:41.57 9:14/M
94 Faris Singh 1598 11 Herricks 28:58.86 9:20/M
95 Jonathan Thillainathan 1600 11 Herricks 28:58.94 9:20/M
96 Sotiri Koutsouras 1577 11 Herricks 28:59.06 9:20/M
97 Ruiqi Liu 862 9 Great Neck South 31:29.73 10:08/M
98 Matthew Schaffhauser 737 12 Farmingdale 33:09.81 10:40/M
99 Tashin Mahmud 905 10 Hicksville 34:53.92 11:14/M
100 Jack Israel 1488 10 Wellington C. Mepham 35:10.08 11:19/M
Show All Results

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Event Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • elitefeats

    Islandia, NY 11749

Social Media