Nassau County XC Frosh-Soph-Jr-Sr Meet - 10/19/22
Overall Results
1st 41pts Manhasset
2nd 112pts Massapequa
3rd 115pts East Meadow
4th 131pts Great Neck South
5th 147pts Sanford H. Calhoun
6th 155pts Great Neck North
7th 168pts Friends Academy (LI)
8th 205pts Roslyn
9th 227pts Garden City
10th 264pts Herricks
11th 266pts South Side
12th 291pts Farmingdale
13th 332pts Hicksville
14th 353pts Jericho
1234
PlPtsBib NameClassTeamTime (Pred.)BackPace
Freshman Boys
1 1181 Zach Greene 9Oyster Bay 16:45.34 5:24/M
2 1558 Andy Wu 9Great Neck South 17:36.54 5:40/M
3 2295 Daren Zhong 9Friends Academy (LI) 18:08.38 5:50/M
4 31371 Benjamin Davidson 9Roslyn 18:10.67 5:51/M
5 1238 Oliver Navo 9Paul D. Schrieber / Port Washing 18:17.70 5:53/M
6 41041 Jack Dimarco 9Massapequa 18:21.76 5:55/M
7 5339 Patrick Egan 9Garden City 18:24.88 5:56/M
8 6995 Thomas Neylon 9Manhasset 18:24.97 5:56/M
9 72110 Nicolas Katsoulis 8Manhasset 18:39.16 6:00/M
10 82065 Nicholas Georghakis 9Manhasset 18:42.47 6:01/M
11 91006 Trevor Wells 9Manhasset 18:43.12 6:01/M
12 1158 Tim Gallagher 9Oceanside 18:45.33 6:02/M
13 10146 Brendan Rodriguez 9East Meadow 18:46.15 6:02/M
14 111005 Thomas Twomey 9Manhasset 18:46.95 6:03/M
15 2043 Noah Saenz 9W. Tresper Clarke 18:57.11 6:06/M
16 12732 Garrett Viola 9Hicksville 19:08.55 6:10/M
17 13127 Sam Gewirtz 9East Meadow 19:16.35 6:12/M
18 14646 Alex Kanes 9Herricks 19:18.49 6:13/M
19 51 Alex Lombardo 9Cold Spring Harbor 19:20.17 6:13/M
20 15455 Ofer Adar 9Great Neck North 19:28.31 6:16/M
21 (16)999 Conor Sheerin 9Manhasset 19:29.96 6:17/M
22 380 Jack Ruocchio 9General Douglas MacArthur 19:38.96 6:19/M
23 747 James Wattie 9Island Trees 19:42.38 6:21/M
24 17556 Caspar Wang 9Great Neck South 19:44.35 6:21/M
25 1239 Charles Paredes 9Paul D. Schrieber / Port Washing 19:44.53 6:21/M
26 29 Matthew Tusa 9Bethpage 19:45.08 6:21/M
27 181535 Nolan Hosey 9South Side 19:51.04 6:23/M
28 19214 Zach Moyer 9Farmingdale 19:52.64 6:24/M
29 806 Daniel Heaney 9JFK Bellmore 19:54.71 6:25/M
30 201063 Peter Villari 9Massapequa 19:54.72 6:25/M
31 21289 Aaron Labelson 9Friends Academy (LI) 19:55.40 6:25/M
32 375 Ethan Baloyo 9General Douglas MacArthur 19:55.69 6:25/M
33 221055 Roman Price 9Massapequa 19:56.22 6:25/M
34 231429 Reinnier Rubio 9Sanford H. Calhoun 19:57.10 6:25/M
35 24475 Gregory Lyakhov 9Great Neck North 19:57.61 6:25/M
36 251424 Amir Ibrahim 9Sanford H. Calhoun 19:57.76 6:26/M
37 262011 Nikolaos Sofianos 9East Meadow 20:00.89 6:27/M
38 809 Mark Kadin 9JFK Bellmore 20:07.40 6:29/M
39 271045 Connor Glennon 9Massapequa 20:09.25 6:29/M
40 28145 Mateo Rey-Cardona 9East Meadow 20:13.27 6:31/M
41 29325 Jack Ahearn 9Garden City 20:15.40 6:31/M
42 301427 Luke Pierce 9Sanford H. Calhoun 20:15.62 6:31/M
43 31524 Aidan Hong 9Great Neck South 20:16.56 6:32/M
44 32463 Samuel Da Silva 9Great Neck North 20:16.65 6:32/M
45 331413 Andrew Ammirati 9Sanford H. Calhoun 20:17.27 6:32/M
46 34461 Alex Chen 9Great Neck North 20:21.04 6:33/M
47 2036 Matthew Gangi 9Valley Stream North 20:22.32 6:33/M
48 1966 Lawrence Brown 9Wheatley School 20:22.59 6:34/M
49 351378 Ethan Jeon 9Roslyn 20:24.92 6:34/M
50 362096 Sanjay Singh 9Sanford H. Calhoun 20:24.99 6:34/M
1234

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Quotes & Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • Employment Opportunities

    Apply Today!

Social Media