Nassau County XC Conf 2, 3 - 9/19/22
Overall Results
1234
PlaceScoreBib NameClassTeamTimePace
JV Boys
11353 William Morgan 11Garden City20:12.53 6:30/M
22968 Alexander Armendariz 10Manhasset20:34.45 6:37/M
33347 Jeffrey Li 10Garden City20:40.59 6:39/M
44976 Nicholas Georghakis 9Manhasset20:42.35 6:40/M
551377 Noah Hutchinson 12Roslyn20:45.63 6:41/M
66360 Michael Tusiani-Eng 10Garden City20:45.89 6:41/M
771004 Nicholas Tonorezos 10Manhasset20:48.50 6:42/M
881366 Sam Balakhanei 12Roslyn20:55.98 6:44/M
99561 Yifu Zuo 10Great Neck South20:57.11 6:45/M
1010975 Mychal Duffy 10Manhasset21:10.67 6:49/M
1111995 Thomas Neylon 9Manhasset21:27.69 6:54/M
12121380 Alex Konigsberg 12Roslyn21:39.77 6:58/M
1313550 Jonathan Oh 10Great Neck South21:45.09 7:00/M
14(14)980 James Griffith 10Manhasset21:47.29 7:01/M
15(15)990 Lucas Kim 10Manhasset21:53.77 7:03/M
16 993 Stephen Lu 10Manhasset21:53.88 7:03/M
1716342 William Gaberlavage 11Garden City21:56.24 7:04/M
1817339 Patrick Egan 9Garden City22:03.10 7:06/M
19182021 William Pyun 12Great Neck South22:04.97 7:06/M
20191525 Eamon Conroy 11South Side22:08.97 7:08/M
21201429 Reinnier Rubio 9Sanford H. Calhoun22:15.89 7:10/M
2221539 Max Lee 10Great Neck South22:19.29 7:11/M
23 999 Conor Sheerin 9Manhasset22:21.65 7:12/M
24221425 Diego Martinez 12Sanford H. Calhoun22:22.71 7:12/M
25 1006 Trevor Wells 9Manhasset22:26.85 7:14/M
26(23)341 William Farquhar 10Garden City22:29.55 7:14/M
2724512 Kent Chen 10Great Neck South22:30.09 7:15/M
2825880 Dean Parenti 11Long Beach22:33.78 7:16/M
29 982 James Harwood 11Manhasset22:38.47 7:17/M
30 985 Ian Huang 11Manhasset22:38.70 7:17/M
31261378 Ethan Jeon 9Roslyn22:40.13 7:18/M
32(27)354 Michael Power 11Garden City22:43.50 7:19/M
33 325 Jack Ahearn 9Garden City22:57.16 7:23/M
34281439 Max Zubiria 9Sanford H. Calhoun22:59.25 7:24/M
35(29)559 Edward Xu 10Great Neck South23:00.21 7:24/M
36(30)525 Charles Huang 12Great Neck South23:03.07 7:25/M
3731474 Zichun Lin 10Great Neck North23:09.51 7:27/M
38 335 Colin Crane 11Garden City23:12.12 7:28/M
39 556 Caspar Wang 9Great Neck South23:16.04 7:29/M
40 509 David Bernstein 9Great Neck South23:22.18 7:31/M
41 524 Aidan Hong 9Great Neck South23:24.35 7:32/M
4232579 Demosthenes Ciar 11H. Frank Carey23:29.27 7:34/M
43331424 Amir Ibrahim 9Sanford H. Calhoun23:33.30 7:35/M
44 331 James Capece 9Garden City23:37.80 7:36/M
4534463 Samuel Da Silva 9Great Neck North23:39.11 7:37/M
46351364 Reed Abramson 12Roslyn23:40.28 7:37/M
47(36)1383 Tyler Osit 10Roslyn23:41.73 7:38/M
48 1992 William Conkling 10Manhasset23:41.96 7:38/M
49(37)1386 Samuel Schiavo 9Roslyn23:42.16 7:38/M
50381534 Panagiotis Georgilis 11South Side23:46.40 7:39/M
1234

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Event Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • elitefeats

    Islandia, NY 11749

Social Media