Division Championships 1A  -  6/2/2021
More info/Sign up   •    Contact Us
Join Our Strava Club Coaching/Training
 
 
 
+ Girls 400 Meter Hurdles r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Jillian Johnson 4 Massapequa 1:11.31
  2 Kayla Kwas 3 Farmingdale 1:11.94
  3 Thalia Morisi 2 Massapequa 1:16.53
  4 Robyn Jarski 5 Massapequa 1:20.35
  5 Aiyza Alladin 1 Syosset 1:27.38
+ Girls 400 Meter Hurdles r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Rene'e Newton 3 Hempstead 1:05.14
  2 Eesha Alladin 5 Syosset 1:08.67
  3 Amanda Martinez 1 Freeport 1:13.81
  4 Stephanie Yormack 4 Syosset 1:13.88
  5 Leah Levasseur 2 Freeport 1:25.54
+     Girls 400 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Rene'e Newton 2 Hempstead 1:05.14
  2 Eesha Alladin 2 Syosset 1:08.67
  3 Jillian Johnson 1 Massapequa 1:11.31
  4 Kayla Kwas 1 Farmingdale 1:11.94
  5 Amanda Martinez 2 Freeport 1:13.81
  6 Stephanie Yormack 2 Syosset 1:13.88
  7 Thalia Morisi 1 Massapequa 1:16.53
  8 Robyn Jarski 1 Massapequa 1:20.35
  9 Leah Levasseur 2 Freeport 1:25.54
  10 Aiyza Alladin 1 Syosset 1:27.38
+ Boys 400 Meter Hurdles r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Corey D'Angelo 3 Massapequa 1:05.23
  2 Sean Ramirez 2 Farmingdale 1:06.47
  3 Robin Alvarez 4 Farmingdale 1:06.49
  4 Donovan House 5 Freeport 1:16.65
+ Boys 400 Meter Hurdles r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Andre Leslie 3 Farmingdale 57.88
  2 Shumar King 2 Uniondale 58.54
  3 Christian Primavera 4 Massapequa 59.54
  4 Jordon Quinn 1 Freeport 1:03.47
  5 Nicholas Stiehler 5 Massapequa 1:05.02
+     Boys 400 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Andre Leslie 2 Farmingdale 57.88
  2 Shumar King 2 Uniondale 58.54
  3 Christian Primavera 2 Massapequa 59.54
  4 Jordon Quinn 2 Freeport 1:03.47
  5 Nicholas Stiehler 2 Massapequa 1:05.02
  6 Corey D'Angelo 1 Massapequa 1:05.23
  7 Sean Ramirez 1 Farmingdale 1:06.47
  8 Robin Alvarez 1 Farmingdale 1:06.49
  9 Donovan House 1 Freeport 1:16.65
+ Girls 100 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Kee-Ann Cayemitte 4 Syosset 13.08
  2 Aniyah Mccarthy 1 Uniondale 13.27
  3 Shania Jagda 5 Syosset 13.73
  4 Cantee Ogelsby-Cowan 3 Freeport 14.35
  5 Kaitlyn McClenahan 6 Massapequa 14.66
  6 Jessica Lubell 2 Syosset 15.19
  7 Rebecca Rogers 7 Farmingdale 15.78
+ Girls 100 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Aniyah Jackson 4 Uniondale 13.51
  2 Sara Williams 3 Oceanside 13.96
  3 Brianna Smithson 5 Freeport 14.02
  4 Dijonay Carty 6 Hempstead 14.81
  5 Jenna Muscatello 2 Massapequa 15.63
  6 Grace Decker 7 Farmingdale 15.67
+ Girls 100 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Savannah James 4 Freeport 13.33
  2 Tyasia Williams 5 Uniondale 14.07
  3 Sydney Rose 6 Oceanside 14.42
  4 Alyson Anderson 3 Massapequa 14.66
  5 Shuana Champagnie 7 Farmingdale 15.70
  6 Ariel Landa 2 Oceanside 16.47
+     Girls 100 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Kee-Ann Cayemitte 1 Syosset 13.08
  2 Aniyah Mccarthy 1 Uniondale 13.27
  3 Savannah James 3 Freeport 13.33
  4 Aniyah Jackson 2 Uniondale 13.51
  5 Shania Jagda 1 Syosset 13.73
  6 Sara Williams 2 Oceanside 13.96
  7 Brianna Smithson 2 Freeport 14.02
  8 Tyasia Williams 3 Uniondale 14.07
  9 Cantee Ogelsby-Cowan 1 Freeport 14.35
  10 Sydney Rose 3 Oceanside 14.42
  12 Kaitlyn McClenahan 1 Massapequa 14.66
  11 Alyson Anderson 3 Massapequa 14.66
  13 Dijonay Carty 2 Hempstead 14.81
  14 Jessica Lubell 1 Syosset 15.19
  15 Jenna Muscatello 2 Massapequa 15.63
  16 Grace Decker 2 Farmingdale 15.67
  17 Shuana Champagnie 3 Farmingdale 15.70
  18 Rebecca Rogers 1 Farmingdale 15.78
  19 Ariel Landa 3 Oceanside 16.47
+ Girls 100 Meter Dash Finals r2 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Kee-Ann Cayemitte 3 Syosset 13.05
  2 Aniyah Mccarthy 5 Uniondale 13.16
  3 Savannah James 4 Freeport 13.17
  4 Aniyah Jackson 2 Uniondale 13.44
  5 Shania Jagda 1 Syosset 13.58
  6 Sara Williams 6 Oceanside 13.78
+ Boys 100 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Jaden Mason 4 Freeport 11.17
  2 Nicholas Thomas 3 Syosset 11.79
  3 Andre Wilkes 5 Freeport 12.11
  4 Nate Jones 2 Hempstead 12.37
  5 Justin Hernandez 6 Oceanside 12.66
  6 Joshua Flores 7 Uniondale 15.61
+ Boys 100 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Joshua Gordon 5 Farmingdale 11.54
  2 Andre Leslie 4 Farmingdale 12.59
  3 Noah Augustin 2 Oceanside 12.95
  4 Dean Vitale 6 Massapequa 13.29
  5 Brian Gayle 7 Hempstead 13.87
  DNS Joon Chang 3 Syosset 0.0
+ Boys 100 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Isaiah Lee 4 Uniondale 11.53
  2 Carl Bacette 5 Farmingdale 11.54
  3 Tejas Chandakkar 6 Syosset 12.35
  4 Ryan Tropp 3 Oceanside 12.58
  5 Ishamael Bangura 2 Hempstead 12.71
  6 Joseph Santaniello 7 Massapequa 13.40
+     Boys 100 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Jaden Mason 1 Freeport 11.17
  2 Isaiah Lee 3 Uniondale 11.53
  4 Joshua Gordon 2 Farmingdale 11.54
  3 Carl Bacette 3 Farmingdale 11.54
  5 Nicholas Thomas 1 Syosset 11.79
  6 Andre Wilkes 1 Freeport 12.11
  7 Tejas Chandakkar 3 Syosset 12.35
  8 Nate Jones 1 Hempstead 12.37
  9 Ryan Tropp 3 Oceanside 12.58
  10 Andre Leslie 2 Farmingdale 12.59
  11 Justin Hernandez 1 Oceanside 12.66
  12 Ishamael Bangura 3 Hempstead 12.71
  13 Noah Augustin 2 Oceanside 12.95
  14 Dean Vitale 2 Massapequa 13.29
  15 Joseph Santaniello 3 Massapequa 13.40
  16 Brian Gayle 2 Hempstead 13.87
  17 Joshua Flores 1 Uniondale 15.61
+ Boys 100 Meter Dash Finals r2 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Jaden Mason 3 Freeport 11.26
  2 Carl Bacette 5 Farmingdale 11.51
  3 Joshua Gordon 2 Farmingdale 11.52
  4 Isaiah Lee 4 Uniondale 11.58
  5 Nicholas Thomas 1 Syosset 11.78
  6 Andre Wilkes 6 Freeport 12.14
+ Girls 1500 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Alexandra Stasichin 4 Massapequa 4:57.34
  2 Kayla Schuler 5 Massapequa 5:04.37
  3 Nicole Conklin 1 Syosset 5:11.05
  4 Samantha Goldberg 2 Syosset 5:15.91
  5 Emily Berg 3 Syosset 5:27.92
  6 Keyla Mendoza 6 Freeport 5:38.83
  7 Jessica Cinamon 7 Oceanside 5:40.02
  8 Casey Mangan 8 Massapequa 5:40.46
+ Boys 1600 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Harrison Feusi 3 Syosset 4:30.05
  2 Vincent Simonetti 1 Massapequa 4:32.05
  3 Trevor Rinn 5 Oceanside 4:33.31
  4 Anthony Diaz 2 Farmingdale 4:36.61
  5 Ben Gruber 6 Syosset 4:42.86
  6 Jordan Altman 4 Syosset 4:43.82
  7 Daniel Hoffman 7 Oceanside 4:49.27
  8 Jackson Murray 8 Oceanside 4:50.60
  9 Andrey Podskrebkin 9 Massapequa 5:08.01
  10 Ethan Doran 10 Farmingdale 5:12.49
  11 Jack O'Rourke 11 Farmingdale 5:13.85
  12 Henson Romero 12 Freeport 5:27.58
  13 Ethan Duffy 13 Freeport 5:30.47
+ Girls 400 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Queenasha Ellis 3 Freeport 1:12.50
  2 Kimberly Fields 5 Farmingdale 1:13.94
  3 Alyssa Markovina 2 Farmingdale 1:17.20
  4 Mackenzie Manyin 4 Oceanside 1:19.87
+ Girls 400 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Mikayla Cecora 3 Massapequa 1:05.08
  2 Amanda Martinez 2 Freeport 1:06.21
  3 Bella Gorgone 4 Massapequa 1:08.69
  4 Alexandra Bakhareva 6 Syosset 1:12.06
  5 Danielle Monaco 1 Syosset 1:13.72
  6 Parys Groves 5 Uniondale 1:18.84
+ Girls 400 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Rene'e Newton 3 Hempstead 58.00
  2 Enyero Omokeni 4 Freeport 1:00.53
  3 Sumaira Mayan 5 Syosset 1:03.52
  4 Nora Nestico 1 Oceanside 1:04.57
  5 Tara Mcwilliams 6 Massapequa 1:04.77
  6 Jalah Thomas 2 Uniondale 1:08.11
+     Girls 400 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Rene'e Newton 3 Hempstead 58.00
  2 Enyero Omokeni 3 Freeport 1:00.53
  3 Sumaira Mayan 3 Syosset 1:03.52
  4 Nora Nestico 3 Oceanside 1:04.57
  5 Tara Mcwilliams 3 Massapequa 1:04.77
  6 Mikayla Cecora 2 Massapequa 1:05.08
  7 Amanda Martinez 2 Freeport 1:06.21
  8 Jalah Thomas 3 Uniondale 1:08.11
  9 Bella Gorgone 2 Massapequa 1:08.69
  10 Alexandra Bakhareva 2 Syosset 1:12.06
  11 Queenasha Ellis 1 Freeport 1:12.50
  12 Danielle Monaco 2 Syosset 1:13.72
  13 Kimberly Fields 1 Farmingdale 1:13.94
  14 Alyssa Markovina 1 Farmingdale 1:17.20
  15 Parys Groves 2 Uniondale 1:18.84
  16 Mackenzie Manyin 1 Oceanside 1:19.87
+ Boys 400 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Matthew Gerosa 1 Syosset 58.24
  2 Anuj Patel 2 Syosset 58.83
  3 Alex Benson 5 Syosset 1:00.30
  4 Kevin Corrigan 4 Farmingdale 1:01.30
  5 John Pyros 3 Farmingdale 1:06.05
  6 Cole Arbisi 6 Massapequa 1:14.05
+ Boys 400 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Brandon Long 2 Uniondale 55.97
  2 Colm Bresnihan 3 Massapequa 56.43
  3 Joe Corigliano 4 Massapequa 58.17
  4 Benjamin Mackoff 5 Oceanside 1:00.56
  5 Logan Beringer 6 Farmingdale 1:01.28
  6 Jake Cohen 1 Oceanside 1:02.34
+ Boys 400 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Isaiah Gray-Jordan 3 Uniondale 49.69
  2 Christian Quinn 4 Freeport 50.39
  3 Christopher Figat 2 Oceanside 51.11
  4 Brandon Robinson 1 Uniondale 51.29
  5 Kristofer Richberg 5 Freeport 52.36
  6 Nathniel Blades 6 Freeport 54.03
+     Boys 400 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Isaiah Gray-Jordan 3 Uniondale 49.69
  2 Christian Quinn 3 Freeport 50.39
  3 Christopher Figat 3 Oceanside 51.11
  4 Brandon Robinson 3 Uniondale 51.29
  5 Kristofer Richberg 3 Freeport 52.36
  6 Nathniel Blades 3 Freeport 54.03
  7 Brandon Long 2 Uniondale 55.97
  8 Colm Bresnihan 2 Massapequa 56.43
  9 Joe Corigliano 2 Massapequa 58.17
  10 Matthew Gerosa 1 Syosset 58.24
  11 Anuj Patel 1 Syosset 58.83
  12 Alex Benson 1 Syosset 1:00.30
  13 Benjamin Mackoff 2 Oceanside 1:00.56
  14 Logan Beringer 2 Farmingdale 1:01.28
  15 Kevin Corrigan 1 Farmingdale 1:01.30
  16 Jake Cohen 2 Oceanside 1:02.34
  17 John Pyros 1 Farmingdale 1:06.05
  18 Cole Arbisi 1 Massapequa 1:14.05
+ Girls 100 Meter Hurdles r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Kayla Kwas 4 Farmingdale 19.29
  2 Rebecca Rogers 7 Farmingdale 20.15
  3 Tracy Freeman 6 Syosset 20.72
  4 Elyssa Kenney 2 Farmingdale 21.74
  5 Yanci Clarke 5 Uniondale 23.61
  DNS Leah Levasseur 3 Freeport 0.0
+ Girls 100 Meter Hurdles r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Samantha Smith 4 Syosset 16.99
  2 Bridget Murphy 3 Massapequa 17.22
  3 Eesha Alladin 5 Syosset 17.58
  4 Katelyn Geisler 7 Massapequa 17.59
  5 Madeline Levine 6 Oceanside 17.69
  6 Kiersten Beirne 2 Oceanside 18.57
+     Girls 100 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Samantha Smith 2 Syosset 16.99
  2 Bridget Murphy 2 Massapequa 17.22
  3 Eesha Alladin 2 Syosset 17.58
  4 Katelyn Geisler 2 Massapequa 17.59
  5 Madeline Levine 2 Oceanside 17.69
  6 Kiersten Beirne 2 Oceanside 18.57
  7 Kayla Kwas 1 Farmingdale 19.29
  8 Rebecca Rogers 1 Farmingdale 20.15
  9 Tracy Freeman 1 Syosset 20.72
  10 Elyssa Kenney 1 Farmingdale 21.74
  11 Yanci Clarke 1 Uniondale 23.61
+ Boys 110 Meter Hurdles r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Vincent Lian 4 Farmingdale 18.59
  2 Sergio Talamo 5 Massapequa 18.98
  3 Donovan House 3 Freeport 21.99
+ Boys 110 Meter Hurdles r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Michael Pugliano 4 Massapequa 15.38
  2 Shumar King 5 Uniondale 15.60
  3 Christian Primavera 3 Massapequa 16.26
  4 Brenden Moritz 6 Farmingdale 16.97
  5 Sean Ramirez 7 Farmingdale 17.22
  6 Jordon Quinn 2 Freeport 17.65
+     Boys 110 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Michael Pugliano 2 Massapequa 15.38
  2 Shumar King 2 Uniondale 15.60
  3 Christian Primavera 2 Massapequa 16.26
  4 Brenden Moritz 2 Farmingdale 16.97
  5 Sean Ramirez 2 Farmingdale 17.22
  6 Jordon Quinn 2 Freeport 17.65
  7 Vincent Lian 1 Farmingdale 18.59
  8 Sergio Talamo 1 Massapequa 18.98
  9 Donovan House 1 Freeport 21.99
+ Girls 800 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Lisseth Gomez 1 Freeport 2:41.82
  2 Dajah Taylor 2 Freeport 2:43.40
  3 Brooke Doran 8 Farmingdale 2:51.13
  4 Jessica Herzog 3 Oceanside 2:53.85
  5 Diana Perez 7 Farmingdale 2:55.26
  6 Joanna Hernandez 10 Farmingdale 3:06.51
  7 Marbelly Bonilla 5 Hempstead 3:09.16
  8 Gabrielle Swain 6 Uniondale 3:30.73
  9 Grace Adewumni 4 Hempstead 3:34.91
+ Girls 800 Meter Run r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Alexandra Stasichin 2 Massapequa 2:18.08
  2 Jada King 1 Oceanside 2:27.88
  3 Emily Berg 4 Syosset 2:31.98
  4 Nicole Conklin 3 Syosset 2:35.37
  5 Yui Hoshino 5 Syosset 2:37.80
  6 Tara Mcwilliams 7 Massapequa 2:42.37
  7 Analie Mainville 8 Uniondale 2:51.80
+     Girls 800 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Alexandra Stasichin 2 Massapequa 2:18.08
  2 Jada King 2 Oceanside 2:27.88
  3 Emily Berg 2 Syosset 2:31.98
  4 Nicole Conklin 2 Syosset 2:35.37
  5 Yui Hoshino 2 Syosset 2:37.80
  6 Lisseth Gomez 1 Freeport 2:41.82
  7 Tara Mcwilliams 2 Massapequa 2:42.37
  8 Dajah Taylor 1 Freeport 2:43.40
  9 Brooke Doran 1 Farmingdale 2:51.13
  10 Analie Mainville 2 Uniondale 2:51.80
  11 Jessica Herzog 1 Oceanside 2:53.85
  12 Diana Perez 1 Farmingdale 2:55.26
  13 Joanna Hernandez 1 Farmingdale 3:06.51
  14 Marbelly Bonilla 1 Hempstead 3:09.16
  15 Gabrielle Swain 1 Uniondale 3:30.73
  16 Grace Adewumni 1 Hempstead 3:34.91
+ Boys 800 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Victor Villatoro 1 Freeport 2:14.81
  2 Stephen Kessler 3 Farmingdale 2:17.21
  3 Jayson Molina 4 Freeport 2:20.17
  4 Patrick Pelligrini 2 Massapequa 2:22.86
  5 Ben Fitzgerald 5 Farmingdale 2:26.18
  6 Jake Finkle 6 Farmingdale 2:29.87
  7 Joshua Flores 8 Uniondale 2:38.12
  8 Brian Torres 7 Hempstead 3:08.09
+ Boys 800 Meter Run r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Jake Miller 1 Syosset 2:02.69
  2 Harrison Feusi 3 Syosset 2:03.06
  3 Tristan Degen 4 Oceanside 2:04.28
  4 Carl Nie 2 Syosset 2:04.45
  5 Leonard Li 6 Massapequa 2:07.86
  6 Danzil Monk Jr 7 Freeport 2:10.56
  7 Colin Grady 8 Oceanside 2:12.93
  8 Sean Wilde 5 Massapequa 2:16.76
  9 Benjamin Mascuch 9 Oceanside 2:21.28
+     Boys 800 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Jake Miller 2 Syosset 2:02.69
  2 Harrison Feusi 2 Syosset 2:03.06
  3 Tristan Degen 2 Oceanside 2:04.28
  4 Carl Nie 2 Syosset 2:04.45
  5 Leonard Li 2 Massapequa 2:07.86
  6 Danzil Monk Jr 2 Freeport 2:10.56
  7 Colin Grady 2 Oceanside 2:12.93
  8 Victor Villatoro 1 Freeport 2:14.81
  9 Sean Wilde 2 Massapequa 2:16.76
  10 Stephen Kessler 1 Farmingdale 2:17.21
  11 Jayson Molina 1 Freeport 2:20.17
  12 Benjamin Mascuch 2 Oceanside 2:21.28
  13 Patrick Pelligrini 1 Massapequa 2:22.86
  14 Ben Fitzgerald 1 Farmingdale 2:26.18
  15 Jake Finkle 1 Farmingdale 2:29.87
  16 Joshua Flores 1 Uniondale 2:38.12
  17 Brian Torres 1 Hempstead 3:08.09
+ Girls 200 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Alyssa Fields 3 Farmingdale 32.29
  2 Grace Decker 4 Farmingdale 32.69
  3 Shuana Champagnie 2 Farmingdale 33.74
  4 Brianna Williamson 5 Hempstead 34.38
+ Girls 200 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Jessica Bianco 3 Massapequa 29.82
  2 Dijonay Carty 5 Hempstead 30.08
  3 Giovanna Fratantoni 4 Massapequa 30.82
  4 Ariella Rukhlin 2 Oceanside 38.55
  DNS Isabella Fiore 1 Syosset 0.0
+ Girls 200 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Lilah Grubman 4 Syosset 27.55
  2 Brianna Smithson 5 Freeport 28.22
  3 Bridget Murphy 3 Massapequa 28.90
  4 Sara Williams 1 Oceanside 29.26
  5 Sydney Rose 6 Oceanside 29.88
  6 Kaitlyn Davis 2 Uniondale 31.47
+ Girls 200 Meter Dash r1 h4
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Rene'e Newton 3 Hempstead 26.81
  2 Enyero Omokeni 5 Freeport 26.96
  3 Aniyah Mccarthy 4 Uniondale 27.39
  4 Aniyah Jackson 1 Uniondale 27.65
  5 Savannah James 6 Freeport 27.69
  6 Kee-Ann Cayemitte 2 Syosset 28.08
+     Girls 200 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Rene'e Newton 4 Hempstead 26.81
  2 Enyero Omokeni 4 Freeport 26.96
  3 Aniyah Mccarthy 4 Uniondale 27.39
  4 Lilah Grubman 3 Syosset 27.55
  5 Aniyah Jackson 4 Uniondale 27.65
  6 Savannah James 4 Freeport 27.69
  7 Kee-Ann Cayemitte 4 Syosset 28.08
  8 Brianna Smithson 3 Freeport 28.22
  9 Bridget Murphy 3 Massapequa 28.90
  10 Sara Williams 3 Oceanside 29.26
  11 Jessica Bianco 2 Massapequa 29.82
  12 Sydney Rose 3 Oceanside 29.88
  13 Dijonay Carty 2 Hempstead 30.08
  14 Giovanna Fratantoni 2 Massapequa 30.82
  15 Kaitlyn Davis 3 Uniondale 31.47
  16 Alyssa Fields 1 Farmingdale 32.29
  17 Grace Decker 1 Farmingdale 32.69
  18 Shuana Champagnie 1 Farmingdale 33.74
  19 Brianna Williamson 1 Hempstead 34.38
  20 Ariella Rukhlin 2 Oceanside 38.55
+ Boys 200 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Joseph Santaniello 2 Massapequa 27.80
  2 Tim Feehan 3 Massapequa 30.25
  3 Daniel McWilliams 4 Massapequa 30.73
+ Boys 200 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Ishamael Bangura 1 Hempstead 25.59
  2 Noah Augustin 3 Oceanside 26.41
  3 Andrew Fazzolari 4 Syosset 27.13
  4 Nitin Kondakalla 2 Syosset 27.31
  5 Brian Gayle 5 Hempstead 28.27
+ Boys 200 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Brandon Robinson 2 Uniondale 23.43
  2 Joshua Gordon 1 Farmingdale 23.62
  3 Isaiah Lee 5 Uniondale 23.68
  4 Kristofer Richberg 3 Freeport 23.88
  5 Andre Wilkes 4 Freeport 24.02
  6 Nate Jones 6 Hempstead 25.66
+ Boys 200 Meter Dash r1 h4
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Isaiah Gray-Jordan 2 Uniondale 22.46
  2 Jaden Mason 4 Freeport 22.65
  3 Andre Leslie 3 Farmingdale 23.48
  4 Ben Sanchez 1 Oceanside 23.69
  5 James Kramer 5 Syosset 24.21
  6 Robin Alvarez 6 Farmingdale 24.52
+     Boys 200 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Isaiah Gray-Jordan 4 Uniondale 22.46
  2 Jaden Mason 4 Freeport 22.65
  3 Brandon Robinson 3 Uniondale 23.43
  4 Andre Leslie 4 Farmingdale 23.48
  5 Joshua Gordon 3 Farmingdale 23.62
  6 Isaiah Lee 3 Uniondale 23.68
  7 Ben Sanchez 4 Oceanside 23.69
  8 Kristofer Richberg 3 Freeport 23.88
  9 Andre Wilkes 3 Freeport 24.02
  10 James Kramer 4 Syosset 24.21
  11 Robin Alvarez 4 Farmingdale 24.52
  12 Ishamael Bangura 2 Hempstead 25.59
  13 Nate Jones 3 Hempstead 25.66
  14 Noah Augustin 2 Oceanside 26.41
  15 Andrew Fazzolari 2 Syosset 27.13
  16 Nitin Kondakalla 2 Syosset 27.31
  17 Joseph Santaniello 1 Massapequa 27.80
  18 Brian Gayle 2 Hempstead 28.27
  19 Tim Feehan 1 Massapequa 30.25
  20 Daniel McWilliams 1 Massapequa 30.73
+ Girls 3000 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Kayla Schuler 1 Massapequa 11:51.22
  2 Ann Zhang 5 Syosset 12:06.53
  3 Pooja Huded 4 Syosset 12:13.91
  4 Crystal Rustami 3 Syosset 12:13.96
  5 Madeline Gerby 2 Massapequa 12:19.16
  6 Kiara Speight 7 Freeport 13:34.20
  7 Emily Molloy 8 Massapequa 13:53.06
+ Boys 3200 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Vincent Simonetti 1 Massapequa 9:36.53
  2 Anthony Diaz 2 Farmingdale 9:49.67
  3 Jason Bier 3 Oceanside 10:43.06
  4 Stephen Berg 6 Syosset 10:49.60
  5 Jason Kerber 4 Oceanside 10:51.61
  6 Zachary Carle 7 Farmingdale 10:57.22
  7 Archie Chesler 5 Massapequa 11:02.21
  8 Jared Nachmias 11 Syosset 11:11.74
  9 Ethan Doran 8 Farmingdale 11:12.23
  10 Christopher Schminkus 10 Massapequa 11:24.67
  11 Joseph Angotti 12 Syosset 11:32.99
+ Girls 1500 Meter Race Walk r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Katelyn Stealey 1 Massapequa 7:54.90
  2 Kayla Parchment 2 Uniondale 10:06.22
+ Girls 4x400 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Massapequa 5 MASS A 4:24.74
  2 Syosset 3 SYOS A 4:29.50
  3 Uniondale 2 U A 4:47.51
  4 Freeport 4 FRPT A 4:50.89
+ Boys 4x400 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Oceanside 4 O A 3:31.82
  2 Freeport 3 FRPT A 3:34.52
  3 Syosset 2 SYOS A 3:36.81
  4 Massapequa 5 MASS A 3:37.84
  5 Farmingdale 1 FARM A 4:28.17
+ Girls 4x100 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Syosset 3 SYOS A 53.30
  2 Uniondale 2 U A 55.74
  3 Massapequa 1 MASS A 56.65
  4 Oceanside 5 O A 57.40
  5 Freeport 4 FRPT A 1:02.58
+ Boys 4x100 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Uniondale 1 U A 44.16
  2 Syosset 4 SYOS A 44.73
  3 Farmingdale 6 FARM A 45.16
  4 Freeport 3 FRPT A 45.16
  5 Oceanside 5 O A 48.62
  6 Massapequa 2 MASS A 48.71
+ Girls 4x800 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Syosset 2 SYOS A 10:29.89
  2 Oceanside 3 O A 10:46.08
  3 Massapequa 4 MASS A 10:47.19
  4 Freeport 1 FRPT A 11:12.65
+ Boys 4x800 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Syosset 1 SYOS A 8:22.42
  2 Oceanside 2 O A 8:24.46
  3 Massapequa 3 MASS A 9:12.21
  4 Farmingdale 5 FARM A 9:25.52
  5 Freeport 4 FRPT A 9:27.83

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Event Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • elitefeats

    Islandia, NY 11749

Social Media