Division Championships 2A  -  6/1/2021
More info/Sign up   •    Contact Us
Join Our Strava Club Coaching/Training
 
 
 
+ Girls 400 Meter Hurdles r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Julianne Verwys 4 Great Neck South 1:11.31
  2 Nahomi Miguel 3 Long Beach 1:11.94
  3 Serena Li 2 Great Neck South 1:16.53
  4 Gwendolyn Posner 5 Long Beach 1:20.35
+ Girls 400 Meter Hurdles r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Jamie Risso 4 Long Beach 1:09.66
  2 Kayla Carney 2 Long Beach 1:14.39
  3 Madison Ford 5 Valley Stream Central 1:14.60
  4 Victoria Ernst 3 Garden City 1:16.02
  5 Lindy Lin 6 Great Neck South 1:17.85
  6 Mia Martinez 1 Mepham HS 1:19.72
+     Girls 400 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Jamie Risso 2 Long Beach 1:09.66
  2 Julianne Verwys 1 Great Neck South 1:11.31
  3 Nahomi Miguel 1 Long Beach 1:11.94
  4 Kayla Carney 2 Long Beach 1:14.39
  5 Madison Ford 2 Valley Stream Central 1:14.60
  6 Victoria Ernst 2 Garden City 1:16.02
  7 Serena Li 1 Great Neck South 1:16.53
  8 Lindy Lin 2 Great Neck South 1:17.85
  9 Mia Martinez 2 Mepham HS 1:19.72
  10 Gwendolyn Posner 1 Long Beach 1:20.35
+ Boys 400 Meter Hurdles r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Nathan Tamari 2 Great Neck South 1:11.10
  2 Erick Ciisneros 3 Long Beach 1:13.82
  3 Sanjay Persuad 4 Mepham HS 1:29.37
+ Boys 400 Meter Hurdles r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 James Ullrich 4 Garden City 1:09.48
  2 Matt Volpe 3 Long Beach 1:11.48
  3 Andrew Pena 2 Valley Stream Central 1:13.15
  4 Edison Won 5 Great Neck South 1:14.15
  5 Ethan Siegel 1 New Hyde Park 1:14.98
+ Boys 400 Meter Hurdles r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Chris Vartoukian 3 General Douglas MacArthur 1:03.65
  2 Dylan Vargas 4 General Douglas MacArthur 1:03.87
  3 Frank Patano 5 Garden City 1:04.62
  4 Spencer Lee 2 Great Neck South 1:04.99
  5 Anthony Scotto 1 Mepham HS 1:09.50
  6 Vincent Volpe 6 Long Beach 1:10.84
+     Boys 400 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Chris Vartoukian 3 General Douglas MacArthur 1:03.65
  2 Dylan Vargas 3 General Douglas MacArthur 1:03.87
  3 Frank Patano 3 Garden City 1:04.62
  4 Spencer Lee 3 Great Neck South 1:04.99
  5 James Ullrich 2 Garden City 1:09.48
  6 Anthony Scotto 3 Mepham HS 1:09.50
  7 Vincent Volpe 3 Long Beach 1:10.84
  8 Nathan Tamari 1 Great Neck South 1:11.10
  9 Matt Volpe 2 Long Beach 1:11.48
  10 Andrew Pena 2 Valley Stream Central 1:13.15
  11 Erick Ciisneros 1 Long Beach 1:13.82
  12 Edison Won 2 Great Neck South 1:14.15
  13 Ethan Siegel 2 New Hyde Park 1:14.98
  14 Sanjay Persuad 1 Mepham HS 1:29.37
+ Girls 100 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Camylin Blake 3 Mepham HS 13.07
  2 Carissa Bsingh 2 Valley Stream Central 13.80
  3 Parissa Gayle 4 Valley Stream Central 14.54
  4 Abigail Varughese 5 Great Neck South 15.77
  5 Lulua Hamdani 1 New Hyde Park 16.53
+ Girls 100 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Akya Alexander 3 Long Beach 14.61
  2 Ryann Murphy 4 General Douglas MacArthur 14.75
  3 Angelina Sayago 5 General Douglas MacArthur 15.17
  4 Parneet Sekhon 2 New Hyde Park 15.48
  5 Sophia Lin 1 New Hyde Park 18.13
+ Girls 100 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Giovanna Barrett 3 Mepham HS 14.41
  2 Elizabeth Rosado 4 Garden City 14.48
  3 Abbey Delvecchio 2 General Douglas MacArthur 14.63
  4 Carolina Hardy 5 Long Beach 14.94
  5 Venus Yu 1 Great Neck South 16.61
+ Girls 100 Meter Dash r1 h4
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Alyxandra Biscieillo 3 Mepham HS 14.19
  2 Natalia Hakimzadeh 4 Long Beach 14.64
  3 Katelyn Avitabile 2 Garden City 14.93
  4 Melina Papachristos 5 Garden City 15.60
+ Girls 100 Meter Dash Non Scoring r1 h5
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Bridget Ednie 3 Mepham HS 14.94
  2 Samantha Bataan 4 Mepham HS 15.82
  3 Jahnelle Miller 5 Valley Stream Central 16.18
  4 Evelyn Evans 2 Long Beach 16.42
+ Girls 100 Meter Dash Non Scoring r1 h6
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Stephanie Nodelman 3 Mepham HS 17.37
  2 Alvina Chau 4 New Hyde Park 18.27
  3 Garima Devi 2 New Hyde Park 18.86
  4 Vidhisha Vidhisha 5 New Hyde Park 19.46
+     Girls 100 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Camylin Blake 1 Mepham HS 13.07
  2 Carissa Bsingh 1 Valley Stream Central 13.80
  3 Alyxandra Biscieillo 4 Mepham HS 14.19
  4 Giovanna Barrett 3 Mepham HS 14.41
  5 Elizabeth Rosado 3 Garden City 14.48
  6 Parissa Gayle 1 Valley Stream Central 14.54
  7 Akya Alexander 2 Long Beach 14.61
  8 Abbey Delvecchio 3 General Douglas MacArthur 14.63
  9 Natalia Hakimzadeh 4 Long Beach 14.64
  10 Ryann Murphy 2 General Douglas MacArthur 14.75
  11 Katelyn Avitabile 4 Garden City 14.93
  12 Carolina Hardy 3 Long Beach 14.94
  13 Bridget Ednie 5 Mepham HS 14.94
  14 Angelina Sayago 2 General Douglas MacArthur 15.17
  15 Parneet Sekhon 2 New Hyde Park 15.48
  16 Melina Papachristos 4 Garden City 15.60
  17 Abigail Varughese 1 Great Neck South 15.77
  18 Samantha Bataan 5 Mepham HS 15.82
  19 Jahnelle Miller 5 Valley Stream Central 16.18
  20 Evelyn Evans 5 Long Beach 16.42
  21 Lulua Hamdani 1 New Hyde Park 16.53
  22 Venus Yu 3 Great Neck South 16.61
  23 Stephanie Nodelman 6 Mepham HS 17.37
  24 Sophia Lin 2 New Hyde Park 18.13
  25 Alvina Chau 6 New Hyde Park 18.27
  26 Garima Devi 6 New Hyde Park 18.86
  27 Vidhisha Vidhisha 6 New Hyde Park 19.46
+ Girls 100 Meter Dash Finals r2 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Camylin Blake 3 Mepham HS 13.16
  2 Carissa Bsingh 1 Valley Stream Central 13.85
  3 Alyxandra Biscieillo 4 Mepham HS 14.17
  4 Akya Alexander 5 Long Beach 14.28
  5 Elizabeth Rosado 6 Garden City 14.38
  6 Giovanna Barrett 2 Mepham HS 14.46
+ Boys 100 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Jahrel Rimpel 3 Valley Stream Central 11.82
  2 Brandon Hsu 2 Mepham HS 12.25
  3 Khalil Garrett 5 General Douglas MacArthur 13.24
  4 AJ Berkley 1 Long Beach 13.33
  FS Brandon Munroe 4 Valley Stream Central 0.0
+ Boys 100 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Anthony Cuccia 3 Garden City 11.98
  2 Joshua Limage 2 Valley Stream Central 12.16
  3 Gabriel Genna 4 General Douglas MacArthur 12.45
  4 Stanley Wong 5 Great Neck South 13.26
  5 Orlen Medina 1 Long Beach 13.27
+ Boys 100 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Joseph Marcello 3 Mepham HS 11.95
  2 Deshaun Maitland 4 Mepham HS 12.33
  3 Jacob Borrelli 5 Long Beach 12.89
  4 Michael Sing 2 General Douglas MacArthur 13.09
  5 Josh Batting 1 New Hyde Park 14.99
+ Boys 100 Meter Dash r1 h4
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Christopher Roukis 3 Garden City 12.33
  2 Maximus Carris 4 Garden City 12.44
  3 Luke Jacob 2 New Hyde Park 12.83
  4 Derek Wong 5 Great Neck South 12.95
  5 Melvin Lukose 1 New Hyde Park 16.55
+ Boys 100 Meter Dash Non Scoring r1 h5
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Dominic Inzerilla 3 Mepham HS 12.56
  2 Matthew Manno 5 Mepham HS 13.52
  3 Nicholas Suriel 4 Valley Stream Central 13.56
  4 Isiah Roberts 2 Valley Stream Central 14.61
  5 Daniel Cipra 6 Long Beach 15.25
  6 Liam Perialis 1 Long Beach 16.52
+ Boys 100 Meter Dash Non Scoring r1 h6
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Mateo Santos 2 Valley Stream Central 13.42
  2 Matthew O'Brien 4 Mepham HS 13.61
  3 Brandan Weissberg 5 Long Beach 14.13
  4 Adrian McDonald 3 Valley Stream Central 14.98
  5 Dean parenti 6 Long Beach 15.77
  6 Gavin Potter 1 Long Beach 16.65
+     Boys 100 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Jahrel Rimpel 1 Valley Stream Central 11.82
  2 Joseph Marcello 3 Mepham HS 11.95
  3 Anthony Cuccia 2 Garden City 11.98
  4 Joshua Limage 2 Valley Stream Central 12.16
  5 Brandon Hsu 1 Mepham HS 12.25
  6 Deshaun Maitland 3 Mepham HS 12.33
  7 Christopher Roukis 4 Garden City 12.33
  8 Maximus Carris 4 Garden City 12.44
  9 Gabriel Genna 2 General Douglas MacArthur 12.45
  10 Dominic Inzerilla 5 Mepham HS 12.56
  11 Luke Jacob 4 New Hyde Park 12.83
  12 Jacob Borrelli 3 Long Beach 12.89
  13 Derek Wong 4 Great Neck South 12.95
  14 Michael Sing 3 General Douglas MacArthur 13.09
  15 Khalil Garrett 1 General Douglas MacArthur 13.24
  16 Stanley Wong 2 Great Neck South 13.26
  17 Orlen Medina 2 Long Beach 13.27
  18 AJ Berkley 1 Long Beach 13.33
  19 Mateo Santos 6 Valley Stream Central 13.42
  20 Matthew Manno 5 Mepham HS 13.52
  21 Nicholas Suriel 5 Valley Stream Central 13.56
  22 Matthew O'Brien 6 Mepham HS 13.61
  23 Brandan Weissberg 6 Long Beach 14.13
  24 Isiah Roberts 5 Valley Stream Central 14.61
  25 Adrian McDonald 6 Valley Stream Central 14.98
  26 Josh Batting 3 New Hyde Park 14.99
  27 Daniel Cipra 5 Long Beach 15.25
  28 Dean parenti 6 Long Beach 15.77
  29 Liam Perialis 5 Long Beach 16.52
  30 Melvin Lukose 4 New Hyde Park 16.55
  31 Gavin Potter 6 Long Beach 16.65
+ Boys 100 Meter Dash Finals r2 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Anthony Cuccia 2 Garden City 11.86
  2 Jahrel Rimpel 3 Valley Stream Central 11.91
  3 Joseph Marcello 4 Mepham HS 11.98
  4 Christopher Roukis 6 Garden City 12.15
  5 Deshaun Maitland 7 Mepham HS 12.20
  6 Joshua Limage 5 Valley Stream Central 12.22
  7 Brandon Hsu 1 Mepham HS 12.40
+ Girls 1500 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Samantha Addeo 1 Long Beach 5:08.75
  2 Fiona Pfaff 4 Garden City 5:10.19
  3 Alyssa Rotondo 2 General Douglas MacArthur 5:14.15
  4 Gia Bergonzi 3 General Douglas MacArthur 5:15.31
  5 Yianna Foufas 8 Mepham HS 5:24.68
  6 Kyra Au 5 Great Neck South 5:27.92
  7 Grace Duffy 6 Garden City 5:35.37
  8 Chloe Chan 9 Great Neck South 5:40.86
  9 Anna Fornaro 10 Mepham HS 5:50.39
  10 Sydney Chean 7 Garden City 5:52.40
  11 Ciarra Pariag 11 Mepham HS 6:27.72
  12 Rebecca Phinney 15 Garden City 6:41.06
  13 Lydia Wang 12 Great Neck South 6:42.78
  14 Katherine Chen 17 Great Neck South 7:08.08
  15 Sumin Kim 18 Great Neck South 7:14.57
  16 Hexi Wang 19 Great Neck South 7:15.00
  17 Ella Nguyen 16 Great Neck South 7:16.43
+ Boys 1600 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Eric Shu 1 Great Neck South 4:35.82
  2 Dominic Sarecini 2 Mepham HS 4:38.92
  3 Kealan Mullally 3 Garden City 4:49.33
  4 Tyler McAlea 7 Garden City 4:54.49
  5 Pedro Sandoval 6 General Douglas MacArthur 4:55.20
  6 Nicolas Ragas 5 Garden City 5:01.70
  7 Dylan Weber 9 General Douglas MacArthur 5:07.59
  8 Junseo Deschenes 10 Great Neck South 5:09.74
  9 Warren Pershad 4 Valley Stream Central 5:14.35
  10 Mario Jimenez 8 Great Neck South 5:14.88
  11 Jonathan Lelis Desousa 11 Long Beach 5:17.02
  12 isaac Pines 12 Long Beach 5:34.00
  13 Anders Tung 13 General Douglas MacArthur 5:38.43
  14 Ahyaan Virani 18 Great Neck South 5:48.22
  15 Aldo Ramirez 15 Mepham HS 5:53.84
  16 Jake Chew 14 New Hyde Park 5:54.90
  17 William Pyun 19 Great Neck South 5:55.70
  18 Matthew Yang 20 Mepham HS 6:08.44
  19 Phillip Berkowitz 16 Mepham HS 6:12.95
  20 Izhaan Ahmed 17 New Hyde Park 6:13.01
+ Girls 400 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Allison Corcoran 2 New Hyde Park 1:11.52
  2 Lindy Lin 1 Great Neck South 1:13.62
  3 Venus Yu 6 Great Neck South 1:18.58
  4 Kaitlyn Tobin 5 Mepham HS 1:20.66
  5 Stephanie Nodelman 4 Mepham HS 1:27.29
  FS Ashley Predvil 3 New Hyde Park 0.0
+ Girls 400 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Jewel Jones 3 Long Beach 1:06.88
  2 Delaney Zander 2 Garden City 1:08.03
  3 Valentina Gonzale 4 Long Beach 1:09.24
  4 Nina Florio 5 Mepham HS 1:09.55
  5 Lorelai Corbett 1 Long Beach 1:11.25
  6 Aniejah Hamilton 6 New Hyde Park 1:14.16
+ Girls 400 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Nyree Bacchus 4 Great Neck South 1:02.57
  2 Sofia Migliore 3 General Douglas MacArthur 1:03.95
  3 Summer Looney 2 General Douglas MacArthur 1:05.68
  4 Alexandra Coloma 5 General Douglas MacArthur 1:06.06
  5 Katerina Smolanick 6 Garden City 1:06.13
  6 Sofia Erigo 1 Garden City 1:08.41
+ Girls 400 Meter Dash Non Scoring r1 h4
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Brenda Bolouvi 3 New Hyde Park 1:15.23
  2 Ivie Li 5 New Hyde Park 1:17.54
  3 Brianna Garro 4 General Douglas MacArthur 1:18.93
  4 Jessica Selim 2 Great Neck South 1:37.72
+     Girls 400 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Nyree Bacchus 3 Great Neck South 1:02.57
  2 Sofia Migliore 3 General Douglas MacArthur 1:03.95
  3 Summer Looney 3 General Douglas MacArthur 1:05.68
  4 Alexandra Coloma 3 General Douglas MacArthur 1:06.06
  5 Katerina Smolanick 3 Garden City 1:06.13
  6 Jewel Jones 2 Long Beach 1:06.88
  7 Delaney Zander 2 Garden City 1:08.03
  8 Sofia Erigo 3 Garden City 1:08.41
  9 Valentina Gonzale 2 Long Beach 1:09.24
  10 Nina Florio 2 Mepham HS 1:09.55
  11 Lorelai Corbett 2 Long Beach 1:11.25
  12 Allison Corcoran 1 New Hyde Park 1:11.52
  13 Lindy Lin 1 Great Neck South 1:13.62
  14 Aniejah Hamilton 2 New Hyde Park 1:14.16
  15 Brenda Bolouvi 4 New Hyde Park 1:15.23
  16 Ivie Li 4 New Hyde Park 1:17.54
  17 Venus Yu 1 Great Neck South 1:18.58
  18 Brianna Garro 4 General Douglas MacArthur 1:18.93
  19 Kaitlyn Tobin 1 Mepham HS 1:20.66
  20 Stephanie Nodelman 1 Mepham HS 1:27.29
  21 Jessica Selim 4 Great Neck South 1:37.72
+ Boys 400 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Dylan Sofield 4 Long Beach 1:02.79
  2 Nolan Kyi 3 Great Neck South 1:04.63
  3 Matthew Kong 2 Great Neck South 1:06.25
+ Boys 400 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Jason Tordy 3 General Douglas MacArthur 54.94
  2 Aron Langston 4 Long Beach 58.98
  3 Vincent Volpe 2 Long Beach 1:00.74
  4 Alexander Wu 5 Great Neck South 1:02.83
  5 Miguel Santos 1 Garden City 1:02.96
+ Boys 400 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Alexander Mejia 3 Garden City 52.34
  2 Jack Mauer 4 General Douglas MacArthur 53.65
  3 Phil Trafficanda 1 General Douglas MacArthur 54.37
  4 Fortune Uzo 2 Valley Stream Central 54.57
  5 Robin Mahabir 5 Garden City 55.04
  6 Liam Donohue 6 Mepham HS 56.37
+ Boys 400 Meter Dash Non Scoring r1 h4
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Alejandro Celis 3 Long Beach 1:13.65
  2 Alejandro Gomez-Rosales 2 Long Beach 1:16.93
  3 Sean Killian 4 General Douglas MacArthur 1:18.54
  4 Konnor Rosenzwig 5 Long Beach 1:19.30
+     Boys 400 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Alexander Mejia 3 Garden City 52.34
  2 Jack Mauer 3 General Douglas MacArthur 53.65
  3 Phil Trafficanda 3 General Douglas MacArthur 54.37
  4 Fortune Uzo 3 Valley Stream Central 54.57
  5 Jason Tordy 2 General Douglas MacArthur 54.94
  6 Robin Mahabir 3 Garden City 55.04
  7 Liam Donohue 3 Mepham HS 56.37
  8 Aron Langston 2 Long Beach 58.98
  9 Vincent Volpe 2 Long Beach 1:00.74
  10 Dylan Sofield 1 Long Beach 1:02.79
  11 Alexander Wu 2 Great Neck South 1:02.83
  12 Miguel Santos 2 Garden City 1:02.96
  13 Nolan Kyi 1 Great Neck South 1:04.63
  14 Matthew Kong 1 Great Neck South 1:06.25
  15 Alejandro Celis 4 Long Beach 1:13.65
  16 Alejandro Gomez-Rosales 4 Long Beach 1:16.93
  17 Sean Killian 4 General Douglas MacArthur 1:18.54
  18 Konnor Rosenzwig 4 Long Beach 1:19.30
+ Girls 100 Meter Hurdles r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Christiana Foufas 4 Mepham HS 20.82
  2 Serena Li 3 Great Neck South 22.84
  3 Sarah Hao 5 Great Neck South 40.26
+ Girls 100 Meter Hurdles r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Lluvy Lewis 3 Valley Stream Central 19.46
  2 Jada Holm 2 Valley Stream Central 21.00
  3 Rachel Steide 4 Valley Stream Central 21.35
  4 Gwendolyn Posner 5 Long Beach 24.45
+ Girls 100 Meter Hurdles r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Camylin Blake 3 Mepham HS 15.62
  2 Alexandra Mackenzie 4 Long Beach 20.73
  3 Kirsten Lilly 2 Long Beach 21.44
  4 Nahomi Miguel 5 Long Beach 21.72
  5 Dylon Amato 6 General Douglas MacArthur 21.73
  6 Sara Fico 1 Great Neck South 22.42
+     Girls 100 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Camylin Blake 3 Mepham HS 15.62
  2 Lluvy Lewis 2 Valley Stream Central 19.46
  3 Alexandra Mackenzie 3 Long Beach 20.73
  4 Christiana Foufas 1 Mepham HS 20.82
  5 Jada Holm 2 Valley Stream Central 21.00
  6 Rachel Steide 2 Valley Stream Central 21.35
  7 Kirsten Lilly 3 Long Beach 21.44
  8 Nahomi Miguel 3 Long Beach 21.72
  9 Dylon Amato 3 General Douglas MacArthur 21.73
  10 Sara Fico 3 Great Neck South 22.42
  11 Serena Li 1 Great Neck South 22.84
  12 Gwendolyn Posner 2 Long Beach 24.45
  13 Sarah Hao 1 Great Neck South 40.26
+ Boys 110 Meter Hurdles r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Christian Ferrante 4 Long Beach 21.90
  2 Adrrian Cho 3 Long Beach 24.10
  3 Matt Volpe 5 Long Beach 24.21
+ Boys 110 Meter Hurdles r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Anthony Scotto 3 Mepham HS 19.74
  2 Benjamin Dong 5 Great Neck South 20.98
  3 Kevin Wang 4 Great Neck South 21.11
  4 Joshua Rabbani 2 Great Neck South 21.52
  5 Ethan Siegel 1 New Hyde Park 22.39
+ Boys 110 Meter Hurdles r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Ahmed Adam 3 New Hyde Park 17.31
  2 Chris Vartoukian 4 General Douglas MacArthur 18.17
  3 Justin Koczko 5 Garden City 18.38
  4 Dylan Vargas 1 General Douglas MacArthur 18.88
  5 Sonny D'Errico 6 General Douglas MacArthur 19.07
  6 William Nugent 2 Garden City 19.36
+     Boys 110 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Ahmed Adam 3 New Hyde Park 17.31
  2 Chris Vartoukian 3 General Douglas MacArthur 18.17
  3 Justin Koczko 3 Garden City 18.38
  4 Dylan Vargas 3 General Douglas MacArthur 18.88
  5 Sonny D'Errico 3 General Douglas MacArthur 19.07
  6 William Nugent 3 Garden City 19.36
  7 Anthony Scotto 2 Mepham HS 19.74
  8 Benjamin Dong 2 Great Neck South 20.98
  9 Kevin Wang 2 Great Neck South 21.11
  10 Joshua Rabbani 2 Great Neck South 21.52
  11 Christian Ferrante 1 Long Beach 21.90
  12 Ethan Siegel 2 New Hyde Park 22.39
  13 Adrrian Cho 1 Long Beach 24.10
  14 Matt Volpe 1 Long Beach 24.21
+ Girls 800 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Nicole Mejia 3 Garden City 2:45.51
  2 Pritha Patel 8 Great Neck South 2:54.77
  3 Keira Hult 1 Long Beach 3:01.28
  4 Vallerya Rojas 2 New Hyde Park 3:03.80
  5 Mirolla Mekaiel 6 New Hyde Park 3:04.33
  6 Ailish Callahan 4 Mepham HS 3:05.77
  7 Briana Dunn 5 New Hyde Park 3:06.04
  8 Lydia Wang 7 Great Neck South 3:11.40
  9 Maryann Guzman 9 Long Beach 3:11.69
  10 Kushpreet Ahuja 10 New Hyde Park 3:16.66
  11 Katherine Chen 11 Great Neck South 3:26.17
+ Girls 800 Meter Run r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Haleigh Chan 2 Valley Stream Central 2:31.94
  2 Emily Moehringer 4 Mepham HS 2:34.69
  3 Alyssa Rotondo 1 General Douglas MacArthur 2:34.97
  4 Kaylin Kufs 5 Garden City 2:35.50
  5 Alexa Andron 6 Garden City 2:37.61
  6 Samantha Addeo 3 Long Beach 2:38.43
  7 Jewel Jones 8 Long Beach 2:38.85
  8 Nyree Bacchus 9 Great Neck South 2:39.20
  9 Angelina Widmer 7 General Douglas MacArthur 2:40.89
  10 Kyra Au 10 Great Neck South 2:41.18
+     Girls 800 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Haleigh Chan 2 Valley Stream Central 2:31.94
  2 Emily Moehringer 2 Mepham HS 2:34.69
  3 Alyssa Rotondo 2 General Douglas MacArthur 2:34.97
  4 Kaylin Kufs 2 Garden City 2:35.50
  5 Alexa Andron 2 Garden City 2:37.61
  6 Samantha Addeo 2 Long Beach 2:38.43
  7 Jewel Jones 2 Long Beach 2:38.85
  8 Nyree Bacchus 2 Great Neck South 2:39.20
  9 Angelina Widmer 2 General Douglas MacArthur 2:40.89
  10 Kyra Au 2 Great Neck South 2:41.18
  11 Nicole Mejia 1 Garden City 2:45.51
  12 Pritha Patel 1 Great Neck South 2:54.77
  13 Keira Hult 1 Long Beach 3:01.28
  14 Vallerya Rojas 1 New Hyde Park 3:03.80
  15 Mirolla Mekaiel 1 New Hyde Park 3:04.33
  16 Ailish Callahan 1 Mepham HS 3:05.77
  17 Briana Dunn 1 New Hyde Park 3:06.04
  18 Lydia Wang 1 Great Neck South 3:11.40
  19 Maryann Guzman 1 Long Beach 3:11.69
  20 Kushpreet Ahuja 1 New Hyde Park 3:16.66
  21 Katherine Chen 1 Great Neck South 3:26.17
+ Boys 800 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 isaac Pines 3 Long Beach 2:23.24
  2 Joseph Hoffer 1 New Hyde Park 2:25.66
  3 Nikson Alex 4 New Hyde Park 2:27.95
  4 Justin Choi 2 Great Neck South 2:29.50
  5 Sean Geyer 5 Mepham HS 2:31.52
  6 Alex Luft 6 Mepham HS 2:40.35
  7 William Pyun 8 Great Neck South 2:44.83
  8 Noel Ortega 7 Valley Stream Central 2:45.14
  9 Kyle Kruszewski 9 Mepham HS 3:06.96
  10 Sam Adler 10 Long Beach 3:31.08
+ Boys 800 Meter Run r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Alex Colletti 1 Garden City 2:09.29
  2 Kealan Mullally 2 Garden City 2:09.94
  3 Isayah Contreras 4 Mepham HS 2:10.26
  4 Alexander Mejia 3 Garden City 2:12.49
  5 Jack Longobucco 6 General Douglas MacArthur 2:13.31
  6 Allan Conway 9 Valley Stream Central 2:13.38
  7 Nicholas Bavaro 5 General Douglas MacArthur 2:13.78
  8 Spencer Lee 7 Great Neck South 2:14.83
  9 Avnoor Deol 8 Great Neck South 2:16.89
  10 Kieran Weber 10 General Douglas MacArthur 2:22.24
+     Boys 800 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Alex Colletti 2 Garden City 2:09.29
  2 Kealan Mullally 2 Garden City 2:09.94
  3 Isayah Contreras 2 Mepham HS 2:10.26
  4 Alexander Mejia 2 Garden City 2:12.49
  5 Jack Longobucco 2 General Douglas MacArthur 2:13.31
  6 Allan Conway 2 Valley Stream Central 2:13.38
  7 Nicholas Bavaro 2 General Douglas MacArthur 2:13.78
  8 Spencer Lee 2 Great Neck South 2:14.83
  9 Avnoor Deol 2 Great Neck South 2:16.89
  10 Kieran Weber 2 General Douglas MacArthur 2:22.24
  11 isaac Pines 1 Long Beach 2:23.24
  12 Joseph Hoffer 1 New Hyde Park 2:25.66
  13 Nikson Alex 1 New Hyde Park 2:27.95
  14 Justin Choi 1 Great Neck South 2:29.50
  15 Sean Geyer 1 Mepham HS 2:31.52
  16 Alex Luft 1 Mepham HS 2:40.35
  17 William Pyun 1 Great Neck South 2:44.83
  18 Noel Ortega 1 Valley Stream Central 2:45.14
  19 Kyle Kruszewski 1 Mepham HS 3:06.96
  20 Sam Adler 1 Long Beach 3:31.08
+ Girls 200 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Lindy Lin 5 Great Neck South 45.17
  2 Shannon Ethier 4 Great Neck South 45.40
  3 Sophia Lin 3 New Hyde Park 49.74
+ Girls 200 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Abbey Delvecchio 4 General Douglas MacArthur 30.84
  2 Samantha Bataan 3 Mepham HS 32.08
  3 Parneet Sekhon 2 New Hyde Park 32.57
  4 Lulua Hamdani 5 New Hyde Park 35.76
+ Girls 200 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Kayla Carney 2 Long Beach 28.87
  2 Madison Ford 4 Valley Stream Central 29.20
  3 Katerina Smolanick 6 Garden City 29.64
  4 Lluvy Lewis 3 Valley Stream Central 29.66
  5 Natalia Hakimzadeh 5 Long Beach 30.36
  6 Akya Alexander 1 Long Beach 30.54
+ Girls 200 Meter Dash r1 h4
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Camylin Blake 3 Mepham HS 27.50
  2 Mikhaila Hawthorne 4 Mepham HS 28.43
  3 Carissa Bsingh 5 Valley Stream Central 28.83
  4 Sofia Migliore 1 General Douglas MacArthur 28.88
  5 Summer Looney 6 General Douglas MacArthur 29.32
  6 Kayla Pasqualina 2 Garden City 29.58
+ Girls 200 Meter Dash Non Scoring r1 h5
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Parissa Gayle 3 Valley Stream Central 31.26
  2 Angelina Sayago 4 General Douglas MacArthur 31.57
  3 Leah Wilson 6 Valley Stream Central 34.57
  4 Alexandra Mackenzie 5 Long Beach 34.96
  5 Evelyn Evans 2 Long Beach 35.08
  6 Brianna Garro 1 General Douglas MacArthur 35.59
+ Girls 200 Meter Dash Non Scoring r1 h6
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Abigail Varughese 4 Great Neck South 34.70
  2 Venus Yu 5 Great Neck South 35.72
  3 Brigitte Lew 3 Long Beach 36.64
  4 Katherine Chen 6 Great Neck South 37.02
  5 Jasmin Florez-Ramirez 2 Great Neck South 37.06
  6 Jessica Selim 1 Great Neck South 38.8
+ Girls 200 Meter Dash Non Scoring r1 h7
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Dana Siong Sin 5 Great Neck South 33.87
  2 Ruby Gimondo 6 Great Neck South 35.93
  3 Alvina Chau 4 New Hyde Park 40.03
  4 Vidhisha Vidhisha 2 New Hyde Park 42.45
  5 Garima Devi 3 New Hyde Park 42.62
+     Girls 200 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Camylin Blake 4 Mepham HS 27.50
  2 Mikhaila Hawthorne 4 Mepham HS 28.43
  3 Carissa Bsingh 4 Valley Stream Central 28.83
  4 Kayla Carney 3 Long Beach 28.87
  5 Sofia Migliore 4 General Douglas MacArthur 28.88
  6 Madison Ford 3 Valley Stream Central 29.20
  7 Summer Looney 4 General Douglas MacArthur 29.32
  8 Kayla Pasqualina 4 Garden City 29.58
  9 Katerina Smolanick 3 Garden City 29.64
  10 Lluvy Lewis 3 Valley Stream Central 29.66
  11 Natalia Hakimzadeh 3 Long Beach 30.36
  12 Akya Alexander 3 Long Beach 30.54
  13 Abbey Delvecchio 2 General Douglas MacArthur 30.84
  14 Parissa Gayle 5 Valley Stream Central 31.26
  15 Angelina Sayago 5 General Douglas MacArthur 31.57
  16 Samantha Bataan 2 Mepham HS 32.08
  17 Parneet Sekhon 2 New Hyde Park 32.57
  18 Dana Siong Sin 7 Great Neck South 33.87
  19 Leah Wilson 5 Valley Stream Central 34.57
  20 Abigail Varughese 6 Great Neck South 34.70
  21 Alexandra Mackenzie 5 Long Beach 34.96
  22 Evelyn Evans 5 Long Beach 35.08
  23 Brianna Garro 5 General Douglas MacArthur 35.59
  24 Venus Yu 6 Great Neck South 35.72
  25 Lulua Hamdani 2 New Hyde Park 35.76
  26 Ruby Gimondo 7 Great Neck South 35.93
  27 Brigitte Lew 6 Long Beach 36.64
  28 Katherine Chen 6 Great Neck South 37.02
  29 Jasmin Florez-Ramirez 6 Great Neck South 37.06
  30 Jessica Selim 6 Great Neck South 38.8
  31 Alvina Chau 7 New Hyde Park 40.03
  32 Vidhisha Vidhisha 7 New Hyde Park 42.45
  33 Garima Devi 7 New Hyde Park 42.62
  34 Lindy Lin 1 Great Neck South 45.17
  35 Shannon Ethier 1 Great Neck South 45.40
  36 Sophia Lin 1 New Hyde Park 49.74
+ Boys 200 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Nathan Tamari 3 Great Neck South 28.76
  2 Matthew Kong 4 Great Neck South 29.50
  3 Melvin Lukose 2 New Hyde Park 34.95
+ Boys 200 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Derek Wong 2 Great Neck South 26.47
  2 Luke Jacob 4 New Hyde Park 27.52
  3 AJ Berkley 3 Long Beach 27.73
  4 Sebatian Garcia 5 Long Beach 27.95
  DNS Orlen Medina 1 Long Beach 0.0
+ Boys 200 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Joseph Marcello 3 Mepham HS 24.71
  2 Brandon Hsu 5 Mepham HS 25.14
  3 Gabriel Genna 4 General Douglas MacArthur 25.34
  4 Deshaun Maitland 2 Mepham HS 25.56
  5 Dustin Genco 6 General Douglas MacArthur 26.55
  6 Michael Sing 1 General Douglas MacArthur 27.27
+ Boys 200 Meter Dash r1 h4
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Anthony Cuccia 3 Garden City 23.57
  2 Jahrel Rimpel 4 Valley Stream Central 24.04
  3 Brandon Munroe 5 Valley Stream Central 24.63
  4 Fortune Uzo 2 Valley Stream Central 24.93
  5 Christopher Roukis 1 Garden City 25.10
  6 Maximus Carris 6 Garden City 25.27
+ Boys 200 Meter Dash Non Scorers r1 h5
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Matthew O'Brien 4 Mepham HS 27.73
  2 Nicholas Suriel 2 Valley Stream Central 28.20
  3 Steven Scricca 3 Garden City 28.40
  4 Ryan Allen 1 Long Beach 28.71
  5 Erick Ciisneros 5 Long Beach 29.64
  6 Alejandro Celis 6 Long Beach 31.83
+ Boys 200 Meter Dash r1 h6
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Junseo Deschenes 2 Great Neck South 29.71
  2 Alejandro Gomez-Rosales 4 Long Beach 30.33
  3 Sean Killian 6 General Douglas MacArthur 31.67
  4 Daniel Cipra 3 Long Beach 31.94
  5 Konnor Rosenzwig 1 Long Beach 33.17
  6 Liam Perialis 5 Long Beach 34.23
+ Boys 200 Meter Dash Non Scorers r1 h7
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Brandan Weissberg 3 Long Beach 30.36
  2 Dean parenti 4 Long Beach 33.08
  3 Ahyaan Virani 1 Great Neck South 34.41
  4 Gavin Potter 2 Long Beach 36.06
  5 Ryan Bell 5 New Hyde Park 38.73
+     Boys 200 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Anthony Cuccia 4 Garden City 23.57
  2 Jahrel Rimpel 4 Valley Stream Central 24.04
  3 Brandon Munroe 4 Valley Stream Central 24.63
  4 Joseph Marcello 3 Mepham HS 24.71
  5 Fortune Uzo 4 Valley Stream Central 24.93
  6 Christopher Roukis 4 Garden City 25.10
  7 Brandon Hsu 3 Mepham HS 25.14
  8 Maximus Carris 4 Garden City 25.27
  9 Gabriel Genna 3 General Douglas MacArthur 25.34
  10 Deshaun Maitland 3 Mepham HS 25.56
  11 Derek Wong 2 Great Neck South 26.47
  12 Dustin Genco 3 General Douglas MacArthur 26.55
  13 Michael Sing 3 General Douglas MacArthur 27.27
  14 Luke Jacob 2 New Hyde Park 27.52
  16 AJ Berkley 2 Long Beach 27.73
  15 Matthew O'Brien 5 Mepham HS 27.73
  17 Sebatian Garcia 2 Long Beach 27.95
  18 Nicholas Suriel 5 Valley Stream Central 28.20
  19 Steven Scricca 5 Garden City 28.40
  20 Ryan Allen 5 Long Beach 28.71
  21 Nathan Tamari 1 Great Neck South 28.76
  22 Matthew Kong 1 Great Neck South 29.50
  23 Erick Ciisneros 5 Long Beach 29.64
  24 Junseo Deschenes 6 Great Neck South 29.71
  25 Alejandro Gomez-Rosales 6 Long Beach 30.33
  26 Brandan Weissberg 7 Long Beach 30.36
  27 Sean Killian 6 General Douglas MacArthur 31.67
  28 Alejandro Celis 5 Long Beach 31.83
  29 Daniel Cipra 6 Long Beach 31.94
  30 Dean parenti 7 Long Beach 33.08
  31 Konnor Rosenzwig 6 Long Beach 33.17
  32 Liam Perialis 6 Long Beach 34.23
  33 Ahyaan Virani 7 Great Neck South 34.41
  34 Melvin Lukose 1 New Hyde Park 34.95
  35 Gavin Potter 7 Long Beach 36.06
  36 Ryan Bell 7 New Hyde Park 38.73
+ Girls 3000 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Emily Pogozelski 1 Garden City 11:26.25
  2 Yianna Foufas 3 Mepham HS 11:41.76
  3 Gia Bergonzi 4 General Douglas MacArthur 11:42.44
  4 Sabrina Lin 2 Great Neck South 11:45.39
  5 Kate Mcnerney 5 Mepham HS 11:51.16
  6 Grace Liao 6 Great Neck South 12:30.25
  7 Valentina Escobar 7 Long Beach 13:08.84
  8 Lauren Sullivan 8 Garden City 13:19.15
  9 Julia Oh 10 Great Neck South 13:52.80
  10 Arden Sanossian 9 Garden City 14:03.95
+ Boys 3200 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Eric Shu 1 Great Neck South 10:18.35
  2 Amokrane Aouchiche 2 Mepham HS 10:29.70
  3 Alan Gu 4 Great Neck South 10:52.50
  4 Daniel Butt 9 Garden City 11:00.91
  5 Ryan Price 5 Long Beach 11:13.64
  6 Jake Eddelson 3 Mepham HS 11:15.25
  7 Edison Won 6 Great Neck South 11:25.54
  8 Brandon Figuerado 7 Mepham HS 11:34.35
  9 Freedom Exeel 10 Long Beach 12:55.81
  10 Daniel Quick 8 Long Beach 14:02.07
+ Girls 4x400 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 General Douglas MacArthur 5 MAC A 4:29.55
  2 Long Beach 3 LB A 4:30.45
  3 Garden City 4 GC A 4:31.09
  4 Mepham HS 2 MEPH A 4:48.48
  5 New Hyde Park 1 NHP A 4:58.34
  6 Great Neck South 6 GNS A 5:02.18
+ Boys 4x400 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 General Douglas MacArthur 4 MAC A 3:36.54
  2 Garden City 3 GC A 3:36.77
  3 Valley Stream Central 2 VSC A 3:55.79
  4 Long Beach 5 LB A 4:06.97
  5 Great Neck South 1 GNS A 4:16.85
  6 New Hyde Park 6 NHP A 4:22.33
+ Girls 4x100 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Mepham HS 3 MEPH A 54.50
  2 Valley Stream Central 4 VSC A 54.55
  3 Long Beach 2 LB A 56.85
  4 Garden City 1 GC A 56.89
  5 General Douglas MacArthur 5 MAC A 58.20
  6 Great Neck South 6 GNS A 1:03.19
+ Boys 4x100 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Mepham HS 4 MEPH A 46.97
  2 New Hyde Park 3 NHP A 52.47
+ Boys 4x100 Meter Relay r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Valley Stream Central 4 VSC A 45.90
  2 Garden City 3 GC A 46.60
  3 General Douglas MacArthur 2 MAC A 49.31
  4 Great Neck South 1 GNS A 49.39
  5 Long Beach 5 LB A 50.31
+     Boys 4x100 Meter *combined
  PL Athlete HT YR Affiliation Time
  1 Valley Stream Central 2 VSC A 45.90
  2 Garden City 2 GC A 46.60
  3 Mepham HS 1 MEPH A 46.97
  4 General Douglas MacArthur 2 MAC A 49.31
  5 Great Neck South 2 GNS A 49.39
  6 Long Beach 2 LB A 50.31
  7 New Hyde Park 1 NHP A 52.47
+ Girls 4x800 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Garden City 3 GC A 10:45.88
  2 Great Neck South 1 GNS A 10:53.59
  3 Mepham HS 2 MEPH A 11:18.43
  4 Long Beach 4 LB A 11:23.40
  5 New Hyde Park 5 NHP A 12:41.01
+ Boys 4x800 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Garden City 2 GC A 8:53.70
  2 Mepham HS 1 MEPH A 9:03.90
  3 Great Neck South 3 GNS A 9:05.64
  4 General Douglas MacArthur 4 MAC A 9:26.50
  5 Long Beach 6 LB A 9:46.38
  6 Valley Stream Central 5 VSC A 9:51.22

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Event Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • elitefeats

    Islandia, NY 11749

Social Media