Division Championships 1B Boys  -  5/27/2021
More info/Sign up   •    Contact Us
Join Our Strava Club Coaching/Training
 
 
 
+ Boys 400 Meter Hurdles r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Bharath Venkatesan 4 12 Herricks 1:08.43
  2 Joven Fong 2 11 Herricks 1:09.17
  3 Josiah Somrah 3 12 Herricks 1:10.16
  4 Bryan Charlemagne 1 11 Baldwin 1:10.22
+ Boys 400 Meter Hurdles r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 David Silverstein 2 10 Paul D. Schrieber / Port Washi 1:04.88
  2 Tristan Brown 1 9 Baldwin 1:08.67
  3 Kendrell Adams 3 11 Westbury 1:10.92
  4 Dylan Kaplan 4 10 East Meadow 1:13.27
  5 Caden Murdaugh 5 9 Westbury 1:14.06
+ Boys 400 Meter Hurdles r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Mickenson Simon 3 12 Westbury 58.49
  2 Joseph Asselta 5 10 Paul D. Schrieber / Port Washi 1:03.85
  3 Leo Masaoka-Guevara 4 11 East Meadow 1:03.90
  4 Yutaka Ito 1 12 Paul D. Schrieber / Port Washi 1:06.31
  5 Kyle Li 2 11 East Meadow 1:07.06
+ Boys 100 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Mark Siebenhuener 3 11 Plainview-Old Bethpage / Jfk 11.46
  2 Gordon Bagley 2 11 Paul D. Schrieber / Port Washi 11.78
  3 Samuel Leung 5 12 Herricks 12.20
  4 Bryan Lindor 4 12 Westbury 12.26
  5 Jerome Galluscio 1 9 Herricks 12.45
+ Boys 100 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Ashton Jackson 4 12 East Meadow 11.70
  2 Anthony Cuello 2 12 East Meadow 11.95
  3 Jarvis Kuunifaa 3 12 Westbury 12.50
  4 Josiah Aguilar 1 9 Westbury 12.62
  5 Benjamin Yacht 5 12 Plainview-Old Bethpage / Jfk 12.66
+ Boys 100 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Daron Proctor 4 12 Paul D. Schrieber / Port Washi 11.44
  2 Steven Elcock 3 11 Baldwin 11.58
  3 Joseph Roldan 2 12 Hicksville 12.32
  4 Alex Sperrazza 5 9 Hicksville 12.50
  5 Viral Patel 1 12 Herricks 12.58
+ Boys 100 Meter Dash r1 h4
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Nathaniel Mark 4 12 Baldwin 11.70
  2 Dylan Donegan 3 9 Hicksville 11.72
  3 Jeremy Hakimi 2 10 Plainview-Old Bethpage / Jfk 12.22
  4 Silas Green 5 11 East Meadow 12.49
  5 Ethan Severance 1 11 Paul D. Schrieber / Port Washi 14.36
+ Boys 100 Meter Dash Non Scoring r1 h5
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Nile Somers 3 12 Baldwin 11.90
  2 Jaemin Song 1 11 Plainview-Old Bethpage / Jfk 12.23
  3 Voguel Saint Felix 6 11 East Meadow 12.44
  4 Benjamin Chodosch 4 9 Paul D. Schrieber / Port Washi 12.89
  5 Thomas Fletcher 5 9 Westbury 12.95
  6 Luis Josephs-Rodriguez 2 12 Hicksville 13.05
+ Boys 100 Meter Dash Non Scoring r1 h6
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Ethan Epstein 1 Plainview-Old Bethpage / Jfk 12.45
  2 Alex Molina 4 11 East Meadow 12.47
  3 Kevin Levy 3 10 Baldwin 12.93
  4 Thomas Moritz 2 11 Hicksville 13.02
  5 Josh Triffleman 5 11 Paul D. Schrieber / Port Washi 13.45
  6 Lin Chen 6 Plainview-Old Bethpage / Jfk 15.48
+ Boys 100 Meter Dash Non scoring r1 h7
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Noah Waldman 4 9 Plainview-Old Bethpage / Jfk 12.75
  2 Nathan Nardin 2 9 Hicksville 13.10
  3 Justin Williams 1 9 Baldwin 13.15
  4 Brian McLarney 6 11 Baldwin 13.85
  5 Om Patel 3 10 East Meadow 14.17
  6 Christopher Tassone 5 11 Plainview-Old Bethpage / Jfk 14.94
+ Boys 100 Meter Dash Non Scoring r1 h8
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Brian Choi 2 9 Plainview-Old Bethpage / Jfk 13.32
  2 Gabriel Kefalas 3 10 Plainview-Old Bethpage / Jfk 13.47
  3 Kevin Zhu 4 Herricks 14.43
  4 Nadav Marcus-Neuman 5 9 Plainview-Old Bethpage / Jfk 14.77
  5 Amare Green 1 11 Baldwin 14.83
+ Boys 100 Meter Dash Finals r2 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Mark Siebenhuener 4 11 Plainview-Old Bethpage / Jfk 11.33
  2 Daron Proctor 3 12 Paul D. Schrieber / Port Washi 11.40
  3 Dylan Donegan 6 9 Hicksville 11.54
  4 Ashton Jackson 5 12 East Meadow 11.57
  5 Nathaniel Mark 1 12 Baldwin 11.64
  6 Steven Elcock 2 11 Baldwin 11.64
+ Boys 1600 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Colin Funk 1 11 Paul D. Schrieber / Port Washi 4:30.21
  2 Oliver Melara-perez 3 12 Paul D. Schrieber / Port Washi 4:32.85
  3 Zachary Van Houten 2 12 East Meadow 4:33.94
  4 Kevin Taylor 4 11 Paul D. Schrieber / Port Washi 4:42.75
  5 Nick Chimienti 7 11 East Meadow 4:53.39
  6 Renzo Chevez 5 11 Westbury 4:58.59
  7 Samyr Chrispin 9 10 Westbury 5:01.92
  8 Kevin Rodriguez 6 11 Westbury 5:04.20
  9 Matt Rice 8 12 East Meadow 5:04.76
  10 Joel Salazar 10 11 Baldwin 5:17.15
  11 Ethan Straus 12 12 Plainview-Old Bethpage / Jfk 5:18.76
  12 Sean Torlincasi 15 9 Hicksville 5:25.06
  13 Preston Chan 11 9 Herricks 5:26.11
  14 Benjamin Levine 13 10 Plainview-Old Bethpage / Jfk 5:37.63
  15 Jayden Simpson 16 11 Baldwin 5:47.62
  16 Nicholas Bologna 14 10 Plainview-Old Bethpage / Jfk 5:53.14
+ Boys 1600 Meter Run Non Scoring r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Daniel Ruskin 3 12 Paul D. Schrieber / Port Washi 5:02.32
  2 Harrison Maute 1 9 Paul D. Schrieber / Port Washi 5:06.37
  3 Steven Theodoropoulos 9 9 Paul D. Schrieber / Port Washi 5:06.82
  4 Liam Regan 5 10 Paul D. Schrieber / Port Washi 5:10.32
  5 Zyad Mohamed 4 9 East Meadow 5:11.59
  6 Samuel Kassan 11 10 Paul D. Schrieber / Port Washi 5:13.16
  7 Daniel DeGregori 12 10 East Meadow 5:17.28
  8 Cristian Coronel 7 10 Paul D. Schrieber / Port Washi 5:28.38
  9 Nick Burnside 8 11 East Meadow 5:35.21
  10 Jonathan Wasserman 6 12 Plainview-Old Bethpage / Jfk 5:38.88
  11 Michael Russo 15 12 East Meadow 5:43.58
  12 Nick O'Leary 17 11 East Meadow 5:43.64
  13 Jarret Kim 2 11 Plainview-Old Bethpage / Jfk 5:48.20
  14 Alex Schwartz 14 11 East Meadow 5:52.71
  15 Robert Horn 10 12 Plainview-Old Bethpage / Jfk 5:55.64
  16 Brandon Witz 13 9 Plainview-Old Bethpage / Jfk 6:01.62
  17 Eric Flores 16 11 Westbury 7:04.31
+ Boys 400 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Ian Levine 2 11 Paul D. Schrieber / Port Washi 1:01.25
  2 Lenny Jean 1 10 Westbury 1:01.36
  3 Theodore Brown 4 9 Herricks 1:01.59
  4 Michael Joseph 3 9 Herricks 1:02.61
  5 Max Marcus 5 9 Plainview-Old Bethpage / Jfk 1:03.52
+ Boys 400 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Sameer Grewal 3 10 East Meadow 55.45
  2 Grant Boylan 2 10 Westbury 58.56
  3 Salvatore Rizzo 5 12 Paul D. Schrieber / Port Washi 58.80
  4 Alex Abraham 1 11 Hicksville 58.84
  5 Aiden Augustyn 4 9 East Meadow 1:00.04
  6 Peter Katehis 6 9 Herricks 1:02.28
+ Boys 400 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Ronardo Briezeus 3 12 Baldwin 50.50
  2 Chris Martinez 4 12 East Meadow 50.77
  3 Aidan Aguirre 2 11 Hicksville 52.15
  4 Albee Jules 5 12 Westbury 52.15
  5 Joseph Green 1 10 Paul D. Schrieber / Port Washi 53.82
  6 Carlos Pinckney 6 12 Baldwin 1:00.21
+ Boys 400 Meter Dash Non scoring r1 h4
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Spencer Leventhal 2 11 East Meadow 1:07.29
  2 Axel Pena 1 10 Westbury 1:08.31
  3 Faris Singh 3 10 Herricks 1:16.19
+ Boys 110 Meter Hurdles r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Ethan Thway 2 10 Herricks 20.79
  2 Kendrell Adams 3 11 Westbury 21.57
  3 Christopher O'Brien 4 9 East Meadow 21.59
  4 Caden Murdaugh 1 9 Westbury 22.26
  DQ Kaden Lin 5 10 Herricks 0.0
+ Boys 110 Meter Hurdles r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 George Liu 3 12 Herricks 18.05
  2 Bryan Charlemagne 4 11 Baldwin 21.22
  3 Kenneth Bobb 2 10 Baldwin 21.87
+ Boys 110 Meter Hurdles r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Mickenson Simon 3 12 Westbury 15.81
  2 Kyle Li 4 11 East Meadow 16.68
  3 Yutaka Ito 2 12 Paul D. Schrieber / Port Washi 20.28
+ Boys 800 Meter Run r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Colin Funk 1 11 Paul D. Schrieber / Port Washi 2:02.33
  2 SebastianRaam Ravishankar 9 10 Herricks 2:05.31
  3 Maxwell Meehan 4 11 Paul D. Schrieber / Port Washi 2:07.42
  4 Guillermo Granados 10 11 Hicksville 2:08.39
  5 Oliver Melara-perez 2 12 Paul D. Schrieber / Port Washi 2:08.83
  6 Renzo Chevez 5 11 Westbury 2:10.14
  7 Dante White 8 11 Baldwin 2:12.08
  8 Samyr Chrispin 12 10 Westbury 2:12.92
  9 Jayden Abraham 6 12 East Meadow 2:12.94
  10 Leo Masaoka-Guevara 7 11 East Meadow 2:13.29
  11 Nick Andrews 3 9 Baldwin 2:13.54
  12 Samuel Lam 11 12 East Meadow 2:18.01
  13 Nathan Nardin 13 9 Hicksville 2:27.70
  14 Eric Hill 14 11 Baldwin 2:28.51
  15 Brian Keating 15 9 Herricks 2:32.44
  16 Jamie Chua 16 9 Herricks 2:32.90
  17 Craig Birk 17 10 Plainview-Old Bethpage / Jfk 2:55.97
+ Boys 800 Meter Run Non Scoring r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Dylan Kaplan 5 10 East Meadow 2:24.85
  2 Jayden Simpson 11 11 Baldwin 2:27.65
  3 Samuel Kassan 4 10 Paul D. Schrieber / Port Washi 2:27.91
  4 Alex Sperrazza 1 9 Hicksville 2:29.89
  5 Sanjay Ramsaroop 7 9 East Meadow 2:34.97
  6 Cristian Coronel 6 10 Paul D. Schrieber / Port Washi 2:46.74
  7 Barnaby Griffin 2 9 Paul D. Schrieber / Port Washi 2:49.59
  8 Harrison Maute 13 9 Paul D. Schrieber / Port Washi 2:50.35
  9 Liam Regan 9 10 Paul D. Schrieber / Port Washi 2:50.40
  10 Steven Theodoropoulos 10 9 Paul D. Schrieber / Port Washi 2:53.61
  11 Daniel Ruskin 12 12 Paul D. Schrieber / Port Washi 2:55.20
  12 Eric Flores 8 11 Westbury 2:56.88
  13 Matthew Tall 3 9 East Meadow 3:10.49
+ Boys 200 Meter Dash r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Onome Igbide 2 10 Paul D. Schrieber / Port Washi 26.38
  2 Thomas Moritz 3 11 Hicksville 26.97
  3 Josh Triffleman 4 11 Paul D. Schrieber / Port Washi 27.27
+ Boys 200 Meter Dash r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Jeremy Hakimi 3 10 Plainview-Old Bethpage / Jfk 24.96
  2 Samuel Leung 2 12 Herricks 25.07
  3 Bryan Lindor 4 12 Westbury 25.21
  4 Ethan Epstein 5 Plainview-Old Bethpage / Jfk 26.01
+ Boys 200 Meter Dash r1 h3
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Tyler Means 3 10 Baldwin 23.32
  2 Isaiah Feimster 4 12 Baldwin 23.74
  3 Anthony Cuello 2 12 East Meadow 24.42
  4 Mario Paul 5 12 East Meadow 25.02
  5 Dylan Donegan 1 9 Hicksville 25.10
  6 Joseph Roldan 6 12 Hicksville 25.38
+ Boys 200 Meter Dash r1 h4
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Mark Siebenhuener 3 11 Plainview-Old Bethpage / Jfk 23.06
  2 Chris Martinez 4 12 East Meadow 23.34
  3 Daron Proctor 6 12 Paul D. Schrieber / Port Washi 23.59
  4 Nathaniel Mark 5 12 Baldwin 23.70
  5 Albee Jules 1 12 Westbury 23.75
  6 Jarvis Kuunifaa 2 12 Westbury 27.36
+ Boys 200 Meter Dash Non Scoring r1 h5
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Jaemin Song 5 11 Plainview-Old Bethpage / Jfk 25.44
  2 Voguel Saint Felix 1 11 East Meadow 25.63
  3 Brendan Doherty 3 9 Paul D. Schrieber / Port Washi 26.18
  4 Aiden Augustyn 2 9 East Meadow 26.78
  5 Spencer Leventhal 6 11 East Meadow 29.82
  6 Axel Pena 4 10 Westbury 30.58
+ Boys 200 Meter Dash Non Scoring r1 h6
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Benjamin Yacht 4 12 Plainview-Old Bethpage / Jfk 26.17
  2 Benjamin Chodosch 5 9 Paul D. Schrieber / Port Washi 26.42
  3 Noah Waldman 1 9 Plainview-Old Bethpage / Jfk 26.95
  4 Benson Chen 3 9 Herricks 28.47
  5 Om Patel 2 10 East Meadow 28.53
  6 Ian Levine 6 11 Paul D. Schrieber / Port Washi 29.91
+ Boys 200 Meter Dash Non Scoring r1 h7
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  2 Kevin Levy 2 10 Baldwin 28.32
  3 Ethan Severance 1 11 Paul D. Schrieber / Port Washi 28.98
  4 Amare Green 4 11 Baldwin 31.82
+ Boys 4x800 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Paul D. Schrieber / Port Washi 1 PW A 8:44.75
  2 East Meadow 2 EM A 8:58.57
  3 Westbury 4 WURY A 9:26.16
  4 Baldwin 3 BALD A 9:33.52
  5 Plainview-Old Bethpage / Jfk 6 PLEW A 9:53.56
  6 Herricks 5 HERR A 10:22.52
+ Boys 4x400 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Baldwin 3 BALD A 3:29.41
  2 Paul D. Schrieber / Port Washi 4 PW A 3:38.31
  3 East Meadow 2 EM A 3:50.07
  4 Herricks 5 HERR A 3:58.73
  5 Westbury 1 WURY A 4:13.34
+ Boys 4x100 Meter Relay r1 h1
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Hicksville 3 HCK A 48.09
  2 Herricks 4 HERR A 48.82
+ Boys 4x100 Meter Relay r1 h2
 Results
  PL Athlete LN YR Affiliation Time
  1 Westbury 3 WURY A 44.75
  2 East Meadow 4 EM A 46.31
  3 Plainview-Old Bethpage / Jfk 1 PLEW A 46.59
  4 Baldwin 5 BALD A 47.10
  5 Paul D. Schrieber / Port Washi 2 PW A 48.26

Contact elitefeats

For questions about a specific event, find contact info on that event's page

  • Chat/Email

    elitefeats

  • Phone

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • elitefeats

    Islandia, NY 11749

Social Media