Section 8 Group D-F Format B - 12/14/2023
Overall Results
PLNameLNYR TeamWindTime
Girls 4x400 Meter Relay r1 h1
1 East Meadow 3  EM A  4:16.68
2 North Shore 2  NS A  4:23.81
3 Uniondale 4  U A  4:25.92
4 Elmont Memorial 1  ELMO A  4:26.83
5 Massapequa 5  MASS A  4:32.45
Girls 4x400 Meter Relay r1 h2
1 Malverne 2  MAL A  4:28.66
2 Oceanside 4  O A  4:32.70
3 South Side 5  SS A  4:39.43
4 East Meadow 1  EM B  4:43.08
5 Massapequa 3  MASS B  4:51.75
Girls 4x400 Meter Relay r1 h3
1 Friends Academy (Li) 2  FA A  4:26.42
2 Great Neck North 5  GNN A  4:37.21
3 Oyster Bay 3  OB A  4:40.91
4 Freeport 1  FRPT A  5:02.10
5 Uniondale 4  U B  5:10.42
Girls 4x400 Meter Relay r1 h4
1 Glen Cove 1  GCO A  4:55.99
2 Valley Stream Central 2  VSC A  4:59.10
3 South Side 4  SS B  5:03.31
4 Great Neck North 5  GNN B  5:10.97
DQ Plainview-Old Bethpage / Jfk 3  PLEW A  0.00
Girls 4x400 Meter Relay r1 h5
1 Long Beach 3  LB A  4:55.95
2 Seaford 2  SEAF A  4:56.42
3 Glen Cove 4  GCO B  5:25.91
Girls 4x400 Meter Relay Combined Heats
1East Meadow3 EM A4:16.68
2North Shore2 NS A4:23.81
3Uniondale4 U A4:25.92
4Friends Academy (Li)2 FA A4:26.42
5Elmont Memorial1 ELMO A4:26.83
6Malverne2 MAL A4:28.66
7Massapequa5 MASS A4:32.45
8Oceanside4 O A4:32.70
9Great Neck North5 GNN A4:37.21
10South Side5 SS A4:39.43
11Oyster Bay3 OB A4:40.91
12East Meadow1 EM B4:43.08
13Massapequa3 MASS B4:51.75
14Long Beach3 LB A4:55.95
15Glen Cove1 GCO A4:55.99
16Seaford2 SEAF A4:56.42
17Valley Stream Central2 VSC A4:59.10
18Freeport1 FRPT A5:02.10
19South Side4 SS B5:03.31
20Uniondale4 U B5:10.42
21Great Neck North5 GNN B5:10.97
22Glen Cove4 GCO B5:25.91
Boys 4x400 Meter Relay r1 h1
1 Massapequa 5  MASS A  3:40.55
2 Valley Stream Central 4  VSC A  3:44.91
3 East Meadow 1  EM A  3:45.80
4 Malverne 3  MAL A  3:46.41
5 Elmont Memorial 2  ELMO A  3:54.32
Boys 4x400 Meter Relay r1 h2
1 Massapequa 4  MASS B  3:49.35
2 Uniondale 3  U A  3:57.19
3 East Meadow 1  EM B  3:57.38
4 Oceanside 5  O A  3:58.33
5 Valley Stream Central 2  VSC B  3:59.30
Boys 4x400 Meter Relay r1 h3
1 Long Beach 1  LB A  3:54.37
2 Friends Academy (Li) 3  FA A  3:58.02
3 Glen Cove 2  GCO A  4:14.59
4 Valley Stream South 5  VSS A  4:18.62
5 Oyster Bay 4  OB A  4:21.98
Boys 4x400 Meter Relay r1 h4
1 Island Trees 2  IT A  4:06.95
2 South Side 4  SS A  4:12.74
3 Great Neck North 3  GNN A  4:13.22
4 Glen Cove 5  GCO B  4:28.58
Boys 4x400 Meter Relay Combined Heats
1Massapequa5 MASS A3:40.55
2Valley Stream Central4 VSC A3:44.91
3East Meadow1 EM A3:45.80
4Malverne3 MAL A3:46.41
5Massapequa4 MASS B3:49.35
6Elmont Memorial2 ELMO A3:54.32
7Long Beach1 LB A3:54.37
8Uniondale3 U A3:57.19
9East Meadow1 EM B3:57.38
10Friends Academy (Li)3 FA A3:58.02
11Oceanside5 O A3:58.33
12Valley Stream Central2 VSC B3:59.30
13Island Trees2 IT A4:06.95
14South Side4 SS A4:12.74
15Great Neck North3 GNN A4:13.22
16Glen Cove2 GCO A4:14.59
17Valley Stream South5 VSS A4:18.62
18Oyster Bay4 OB A4:21.98
19Glen Cove5 GCO B4:28.58
Girls 55 Meter Dash r1 h1
1 Kayla Carney 3  Long Beach  8.08
2 Lenora Jones 2  Valley Stream South  8.22
3 Isabella Martinez 4  Lynbrook  8.29
4 Paige Holt 1  Seaford  8.41
5 Juliet Stebner 5  Seaford  8.65
6 Madeline Samilo 6  Massapequa  9.45
Girls 55 Meter Dash r1 h2
1 Jada McBride 3  Freeport  8.00
2 Sanaa Demosthenes 4  Malverne  8.61
3 Samara Turner 5  Uniondale  8.74
4 Diana Jardine 6  Massapequa  8.75
5 Emma Ryan 1  Oceanside  8.84
6 Gabriella Pena 2  East Meadow  8.94
Girls 55 Meter Dash r1 h3
1 Sydney Rose 3  Oceanside  7.81
2 Karys Tyrell 5  Uniondale  8.63
3 Courtney Anderson 4  Malverne  8.77
4 Makayla Boubert 2  Malverne  8.85
5 Kiley Heaslip 6  Seaford  9.43
6 Arianna Rosario 1  South Side  9.52
Girls 55 Meter Dash r1 h4
1 Victoria Daniel 3  South Side  7.59
2 Kasey McRae 5  South Side  8.42
3 Alexa Villeck 1  Seaford  8.54
4 Madison Barnes 2  Malverne  8.67
5 Anais Olivo 4  Freeport  8.67
6 Grace Flemen 6  Seaford  9.01
Girls 55 Meter Dash r1 h5
1 Brianna McGowan 3  Island Trees  7.96
2 Maya Levy 4  Oceanside  8.18
3 Mia Leggio 6  Seaford  8.47
4 Goeun Choi 5  Plainview-Old Bethpage / Jfk  8.73
5 Elsa Midy 2  Malverne  8.77
6 Trinity Johnson 1  Long Beach  9.04
Girls 55 Meter Dash r1 h6
1 Samantha Friedman 3  Oceanside  7.81
2 Ashley Reyes 4  Friends Academy (Li)  8.35
3 Katie Lucero 2  Oceanside  8.57
4 Madelyn Maina 1  South Side  8.88
5 Giuliana Portaro 5  Glen Cove  8.95
6 Coralie Mitton 6  Malverne  9.24
Girls 55 Meter Dash r1 h7
1 Hannah Porter 3  South Side  8.10
2 Kaylah Merilan 2  Valley Stream Central  8.43
3 Cassie Lucero 4  Oceanside  8.55
4 Alyssa Weigand 5  Glen Cove  8.78
5 Liyha Fearrington 1  Uniondale  9.06
6 Alexa Mikoda 6  Oceanside  9.15
Girls 55 Meter Dash r1 h8
1 Antionette Lashley 2  Valley Stream Central  8.34
2 Ashley Mata 3  South Side  8.36
3 Abigail Reder 4  Seaford  8.39
4 Neveah Falconer 5  Valley Stream Central  8.50
5 Melissa Coysh 1  Oceanside  8.83
6 Olivia Ferrara 6  Seaford  8.93
Girls 55 Meter Dash r1 h9
1 Geena Ayello 3  Massapequa  8.01
2 Tricia Danso 4  Valley Stream Central  8.08
3 Cylenna Green 2  Valley Stream South  8.61
4 Brooke Barnes 5  Valley Stream Central  8.77
5 Taylor Elkin 6  Seaford  8.86
6 Camryn Venezio 1  Oceanside  9.54
Girls 55 Meter Dash r1 h10
1 Carissa Bsingh 4  Valley Stream Central  7.99
2 Jordyn Fevrier- Babb 3  Malverne  8.32
3 Emma Schneiweis 1  Seaford  8.47
4 Jolie Pierre 5  Valley Stream Central  8.77
5 Faith Williams 2  Valley Stream Central  8.80
6 Jillian bussani 6  Seaford  9.46
Girls 55 Meter Dash r1 h11
1 Rhianna Miller 4  Valley Stream Central  7.79
2 Emma Villalta 3  Massapequa  7.86
3 Olivia Riomao 2  South Side  8.61
4 Jazara Knights 5  Valley Stream Central  9.07
5 Letisha Perkins 1  Glen Cove  9.11
6 Eliana Darmiento 6  East Meadow  9.14
Girls 55 Meter Dash r1 h12
1 Shadae Huggins 3  Long Beach  8.19
2 Olivia Tally 4  Uniondale  8.28
3 Isabelle Maina 1  South Side  8.80
4 Sydney McManus 2  South Side  8.98
5 Noelia White 5  Valley Stream Central  9.20
6 Sophia Chow 6  Great Neck North  11.92
Girls 55 Meter Dash Combined Heats
1Victoria Daniel3 South Side7.59
2Rhianna Miller4 Valley Stream Central7.79
4Sydney Rose3 Oceanside7.81
3Samantha Friedman3 Oceanside7.81
5Emma Villalta3 Massapequa7.86
6Brianna McGowan3 Island Trees7.96
7Carissa Bsingh4 Valley Stream Central7.99
8Jada McBride3 Freeport8.00
9Geena Ayello3 Massapequa8.01
10Kayla Carney3 Long Beach8.08
11Tricia Danso4 Valley Stream Central8.08
12Hannah Porter3 South Side8.10
13Maya Levy4 Oceanside8.18
14Shadae Huggins3 Long Beach8.19
15Lenora Jones2 Valley Stream South8.22
16Olivia Tally4 Uniondale8.28
17Isabella Martinez4 Lynbrook8.29
18Jordyn Fevrier- Babb3 Malverne8.32
19Antionette Lashley2 Valley Stream Central8.34
20Ashley Reyes4 Friends Academy (Li)8.35
21Ashley Mata3 South Side8.36
22Abigail Reder4 Seaford8.39
23Paige Holt1 Seaford8.41
24Kasey McRae5 South Side8.42
25Kaylah Merilan2 Valley Stream Central8.43
26Mia Leggio6 Seaford8.47
27Emma Schneiweis1 Seaford8.47
28Neveah Falconer5 Valley Stream Central8.50
29Alexa Villeck1 Seaford8.54
30Cassie Lucero4 Oceanside8.55
31Katie Lucero2 Oceanside8.57
32Sanaa Demosthenes4 Malverne8.61
34Cylenna Green2 Valley Stream South8.61
33Olivia Riomao2 South Side8.61
35Karys Tyrell5 Uniondale8.63
36Juliet Stebner5 Seaford8.65
37Anais Olivo4 Freeport8.67
38Madison Barnes2 Malverne8.67
39Goeun Choi5 Plainview-Old Bethpage / Jfk8.73
40Samara Turner5 Uniondale8.74
41Diana Jardine6 Massapequa8.75
43Courtney Anderson4 Malverne8.77
42Elsa Midy2 Malverne8.77
44Brooke Barnes5 Valley Stream Central8.77
45Jolie Pierre5 Valley Stream Central8.77
46Alyssa Weigand5 Glen Cove8.78
47Faith Williams2 Valley Stream Central8.80
48Isabelle Maina1 South Side8.80
49Melissa Coysh1 Oceanside8.83
50Emma Ryan1 Oceanside8.84
51Makayla Boubert2 Malverne8.85
52Taylor Elkin6 Seaford8.86
53Madelyn Maina1 South Side8.88
54Olivia Ferrara6 Seaford8.93
55Gabriella Pena2 East Meadow8.94
56Giuliana Portaro5 Glen Cove8.95
57Sydney McManus2 South Side8.98
58Grace Flemen6 Seaford9.01
59Trinity Johnson1 Long Beach9.04
60Liyha Fearrington1 Uniondale9.06
61Jazara Knights5 Valley Stream Central9.07
62Letisha Perkins1 Glen Cove9.11
63Eliana Darmiento6 East Meadow9.14
64Alexa Mikoda6 Oceanside9.15
65Noelia White5 Valley Stream Central9.20
66Coralie Mitton6 Malverne9.24
67Kiley Heaslip6 Seaford9.43
68Madeline Samilo6 Massapequa9.45
69Jillian bussani6 Seaford9.46
70Arianna Rosario1 South Side9.52
71Camryn Venezio1 Oceanside9.54
72Sophia Chow6 Great Neck North11.92
Girls 55 Meter Dash r2 h1
1 Victoria Daniel 3  South Side  7.57
2 Sydney Rose 5  Oceanside  7.73
3 Rhianna Miller 4  Valley Stream Central  7.74
4 Samantha Friedman 2  Oceanside  7.75
5 Emma Villalta 1  Massapequa  7.83
6 Brianna McGowan 6  Island Trees  7.92
Boys 55 Meter Dash r1 h1
1 Jordon Quinn 3  Freeport  7.02
2 Michael Sukhu 4  Valley Stream South  7.26
3 Matthew Rivas 2  East Meadow  7.27
4 Jordan Smith 1  Malverne  7.50
5 Daniel Barone 6  Seaford  7.89
6 Elikem Abode 5  Oyster Bay  7.96
Boys 55 Meter Dash r1 h2
1 Christopher Dean 3  Oyster Bay  6.81
2 Scott Heaslip 2  Seaford  7.20
3 Kyle Scheuer 4  Oceanside  7.21
4 Ryan D'Orio 6  Seaford  7.55
5 Brandon Fustiano 1  Oceanside  7.58
6 Zackary Jackson 5  Valley Stream Central  7.66
Boys 55 Meter Dash r1 h3
1 Kenderick Danso 3  Valley Stream Central  7.10
2 Ramon Calderon 4  Lynbrook  7.43
3 Adam Geddes 2  Malverne  7.46
4 Kevin Cruz 1  East Meadow  7.50
5 Rondel Dorval 5  Uniondale  7.52
6 Dieunor Vilsaint 6  East Meadow  7.78
Boys 55 Meter Dash r1 h4
1 Christopher Ramos-Abreu 3  Freeport  7.05
2 Franz Glasgow 2  Malverne  7.35
3 Burrell Laneau 4  Valley Stream Central  7.37
4 Tim Monzon 5  Long Beach  7.57
5 Christian Alfaro Palacios 1  Oyster Bay  7.64
6 Noah Garner 6  East Meadow  8.18
Boys 55 Meter Dash r1 h5
1 Owen Feiler 3  Freeport  7.11
2 David Levin 4  Plainview-Old Bethpage / Jfk  7.23
3 Luke Hartman 5  Long Beach  7.59
4 Aaron Freeman 6  Malverne  7.85
5 Christian Rivera 1  Oyster Bay  7.96
FS Lukas Bazelais 2  Island Trees  0.00
Boys 55 Meter Dash r1 h6
1 Joseph Vacchio 3  Lynbrook  6.94
2 Amauri Mezquita-Robinson 4  South Side  7.34
3 Mathew Halpin 1  Plainview-Old Bethpage / Jfk  7.41
4 Raymond Lee 2  East Meadow  7.73
4 Javon McGowan 5  Malverne  7.73
6 Jayden Jungra 6  Malverne  8.14
Boys 55 Meter Dash r1 h7
1 Matt Mata 4  South Side  7.14
2 Aidan Peterkin 3  Elmont Memorial  7.26
3 Jace Richards 5  Malverne  7.52
4 Jaden Acosta 6  Uniondale  7.58
5 Marvin Ponce 2  East Meadow  7.63
6 Desmond King 1  Uniondale  7.65
Boys 55 Meter Dash r1 h8
1 Noah St George 4  Massapequa  6.96
2 Rlen Richards 3  Elmont Memorial  7.06
3 Hosea Kama 2  East Meadow  7.45
4 Dylan Hernandez 5  Lynbrook  7.75
5 Kevon McKay 1  Uniondale  8.08
6 Jean Auguste 6  Uniondale  8.78
Boys 55 Meter Dash r1 h9
1 Jordan Langer 4  Massapequa  7.07
2 Keshawn Pinnock 3  Malverne  7.10
3 Javonni Lathuillerie 2  Valley Stream Central  7.46
4 Miles Storm 5  Lynbrook  7.68
5 Dylan Messina 6  Oceanside  7.71
6 Nicky Vito 1  Lynbrook  7.81
Boys 55 Meter Dash r1 h10
1 Justin Williams 5  Lynbrook  7.24
2 Jeramy Martinez 4  East Meadow  7.30
3 Romel Kinard Jr 3  Uniondale  7.38
4 Daniel Okuji 2  Valley Stream Central  7.80
5 Kelechi Akazi 6  Uniondale  7.82
6 Gabe Lewner 1  Lynbrook  8.06
Boys 55 Meter Dash r1 h11
1 Ryan Katz 3  Plainview-Old Bethpage / Jfk  7.11
2 Micdelfson Gerald 4  East Meadow  7.40
3 Brian Choi 2  Plainview-Old Bethpage / Jfk  7.41
4 Jake Schettini 1  Lynbrook  7.67
5 Michael Cottone 6  East Meadow  7.86
6 Siva Lai-Maharaj 5  Valley Stream Central  8.02
Boys 55 Meter Dash r1 h12
1 Xavier Lopez 5  Long Beach  7.31
2 Tyler Haye 4  Valley Stream Central  7.39
3 Jaiden Deacon 3  Valley Stream Central  7.40
4 Michael Walsh 6  East Meadow  7.86
5 Jayden Villegas 1  East Meadow  7.91
6 Wensley Silien 2  Uniondale  8.18
Boys 55 Meter Dash Combined Heats
1Christopher Dean3 Oyster Bay6.81
2Joseph Vacchio3 Lynbrook6.94
3Noah St George4 Massapequa6.96
4Jordon Quinn3 Freeport7.02
5Christopher Ramos-Abreu3 Freeport7.05
6Rlen Richards3 Elmont Memorial7.06
7Jordan Langer4 Massapequa7.07
8Kenderick Danso3 Valley Stream Central7.10
9Keshawn Pinnock3 Malverne7.10
10Owen Feiler3 Freeport7.11
11Ryan Katz3 Plainview-Old Bethpage / Jfk7.11
12Matt Mata4 South Side7.14
13Scott Heaslip2 Seaford7.20
14Kyle Scheuer4 Oceanside7.21
15David Levin4 Plainview-Old Bethpage / Jfk7.23
16Justin Williams5 Lynbrook7.24
18Michael Sukhu4 Valley Stream South7.26
17Aidan Peterkin3 Elmont Memorial7.26
19Matthew Rivas2 East Meadow7.27
20Jeramy Martinez4 East Meadow7.30
21Xavier Lopez5 Long Beach7.31
22Amauri Mezquita-Robinson4 South Side7.34
23Franz Glasgow2 Malverne7.35
24Burrell Laneau4 Valley Stream Central7.37
25Romel Kinard Jr3 Uniondale7.38
26Tyler Haye4 Valley Stream Central7.39
28Micdelfson Gerald4 East Meadow7.40
27Jaiden Deacon3 Valley Stream Central7.40
30Mathew Halpin1 Plainview-Old Bethpage / Jfk7.41
29Brian Choi2 Plainview-Old Bethpage / Jfk7.41
31Ramon Calderon4 Lynbrook7.43
32Hosea Kama2 East Meadow7.45
33Adam Geddes2 Malverne7.46
34Javonni Lathuillerie2 Valley Stream Central7.46
35Jordan Smith1 Malverne7.50
36Kevin Cruz1 East Meadow7.50
38Rondel Dorval5 Uniondale7.52
37Jace Richards5 Malverne7.52
39Ryan D'Orio6 Seaford7.55
40Tim Monzon5 Long Beach7.57
41Brandon Fustiano1 Oceanside7.58
42Jaden Acosta6 Uniondale7.58
43Luke Hartman5 Long Beach7.59
44Marvin Ponce2 East Meadow7.63
45Christian Alfaro Palacios1 Oyster Bay7.64
46Desmond King1 Uniondale7.65
47Zackary Jackson5 Valley Stream Central7.66
48Jake Schettini1 Lynbrook7.67
49Miles Storm5 Lynbrook7.68
50Dylan Messina6 Oceanside7.71
52Raymond Lee2 East Meadow7.73
51Javon McGowan5 Malverne7.73
53Dylan Hernandez5 Lynbrook7.75
54Dieunor Vilsaint6 East Meadow7.78
55Daniel Okuji2 Valley Stream Central7.80
56Nicky Vito1 Lynbrook7.81
57Kelechi Akazi6 Uniondale7.82
58Aaron Freeman6 Malverne7.85
60Michael Cottone6 East Meadow7.86
59Michael Walsh6 East Meadow7.86
61Daniel Barone6 Seaford7.89
62Jayden Villegas1 East Meadow7.91
63Elikem Abode5 Oyster Bay7.96
64Christian Rivera1 Oyster Bay7.96
65Siva Lai-Maharaj5 Valley Stream Central8.02
66Gabe Lewner1 Lynbrook8.06
67Kevon McKay1 Uniondale8.08
68Jayden Jungra6 Malverne8.14
69Noah Garner6 East Meadow8.18
70Wensley Silien2 Uniondale8.18
71Jean Auguste6 Uniondale8.78
Boys 55 Meter Dash r2 h1
1 Noah St George 2  Massapequa  6.77
2 Christopher Dean 3  Oyster Bay  6.78
3 Jordon Quinn 5  Freeport  6.87
4 Joseph Vacchio 4  Lynbrook  6.95
5 Christopher Ramos-Abreu 1  Freeport  7.02
FS Rlen Richards 6  Elmont Memorial  0.00
Girls 1000 Meter Run r1 h1
1 Madisen Rosso 2  Massapequa  3:19.77
2 Holly Kreig 1  Massapequa  3:21.02
3 Carly Schuler 3  Massapequa  3:23.97
4 Maddy Breves 6  Massapequa  3:24.28
5 Cassidy Wendt 4  Seaford  3:25.78
6 Shannon McMenamin 7  Massapequa  3:28.95
7 Carrie Cassarello 5  Seaford  3:39.64
8 Kiera Conaghan 11  Massapequa  3:41.44
9 Sydney Monka 8  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:41.54
10 Kritika Kumar 13  Oceanside  3:42.54
11 Sophia Ramirez 14  East Meadow  3:43.13
12 Sophia Stevenson 12  Long Beach  3:43.24
13 Ariel Klinger 10  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:44.95
14 Haley Brodzansky 9  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:47.08
15 Crismeldy Torres 16  Freeport  3:52.73
16 Ysa Diaz 15  East Meadow  3:53.45
Girls 1000 Meter Run r1 h2
1 Hannah Reilly 2  South Side  3:45.00
2 Natalie Rivera 7  East Meadow  3:48.23
3 Addison Coletti 1  South Side  3:48.53
4 Naomi Chacko 11  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:51.56
5 Bridget O'Driscoll 4  Long Beach  3:54.02
6 Amaia Kurko 3  South Side  3:55.52
7 Krisha Amin 6  East Meadow  3:58.39
8 sophia cimaglia 8  Oceanside  3:59.55
9 Sabrina Rosenberg 13  East Meadow  4:02.11
10 Lucy Foley 15  South Side  4:02.82
11 Rebecca Blumberg 12  Plainview-Old Bethpage / Jfk  4:03.03
12 Isabella Florio 5  Seaford  4:03.29
13 Sofia Galeas 10  Long Beach  4:03.57
14 Nicole Carlin 16  South Side  4:14.57
15 Minyoung Kim 14  East Meadow  4:21.39
16 Carlie Brophy 9  Massapequa  4:24.14
Girls 1000 Meter Run r1 h3
1 Kylie Schroeder 1  Lynbrook  3:43.74
2 Delia Kirkpatrick 3  Lynbrook  3:44.29
3 Jeanette Diamond 10  Valley Stream South  3:58.69
4 Amelia Chiu 4  Oceanside  4:04.54
5 Clara Larke 2  Lynbrook  4:06.15
6 Kate Lu 7  Great Neck North  4:07.67
7 Kristina Feng 6  Great Neck North  4:08.64
8 Victoria Engoron 5  Great Neck North  4:09.55
9 Elizabeth Paisner 8  Great Neck North  4:19.50
10 Kaitlynn Lindow 9  East Meadow  4:23.85
11 Maria Ulloa 13  Freeport  4:26.13
12 Addison Levitz 12  Oceanside  4:27.41
13 Haley Cruz 11  Oceanside  4:32.09
Girls 1000 Meter Run r1 h4
1 Kailey Yanes 11  Glen Cove  3:56.91
2 Madeline Ulzheimer 4  Seaford  4:00.45
3 Maddie Haigh 12  Oyster Bay  4:04.88
4 kayla raimondi 6  Seaford  4:05.70
5 Juliana Salazar 8  Uniondale  4:07.98
6 Ivanka Vlad 5  Seaford  4:12.55
7 Milagros MacMonigle 7  Seaford  4:13.72
8 Hannah Wallach 3  Valley Stream South  4:19.96
9 Julia Rosenberg 13  Plainview-Old Bethpage / Jfk  4:22.02
10 Eva Calabrese 10  Oceanside  4:42.18
11 Victoria Bajdel 9  Oceanside  4:42.76
12 Shania Lall 1  Freeport  4:56.56
13 Genesis Rodriguez 2  Freeport  5:09.67
Girls 1000 Meter Run Combined Heats
1Madisen Rosso2 Massapequa3:19.77
2Holly Kreig1 Massapequa3:21.02
3Carly Schuler3 Massapequa3:23.97
4Maddy Breves6 Massapequa3:24.28
5Cassidy Wendt4 Seaford3:25.78
6Shannon McMenamin7 Massapequa3:28.95
7Carrie Cassarello5 Seaford3:39.64
8Kiera Conaghan11 Massapequa3:41.44
9Sydney Monka8 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:41.54
10Kritika Kumar13 Oceanside3:42.54
11Sophia Ramirez14 East Meadow3:43.13
12Sophia Stevenson12 Long Beach3:43.24
13Kylie Schroeder1 Lynbrook3:43.74
14Delia Kirkpatrick3 Lynbrook3:44.29
15Ariel Klinger10 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:44.95
16Hannah Reilly2 South Side3:45.00
17Haley Brodzansky9 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:47.08
18Natalie Rivera7 East Meadow3:48.23
19Addison Coletti1 South Side3:48.53
20Naomi Chacko11 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:51.56
21Crismeldy Torres16 Freeport3:52.73
22Ysa Diaz15 East Meadow3:53.45
23Bridget O'Driscoll4 Long Beach3:54.02
24Amaia Kurko3 South Side3:55.52
25Kailey Yanes11 Glen Cove3:56.91
26Krisha Amin6 East Meadow3:58.39
27Jeanette Diamond10 Valley Stream South3:58.69
28sophia cimaglia8 Oceanside3:59.55
29Madeline Ulzheimer4 Seaford4:00.45
30Sabrina Rosenberg13 East Meadow4:02.11
31Lucy Foley15 South Side4:02.82
32Rebecca Blumberg12 Plainview-Old Bethpage / Jfk4:03.03
33Isabella Florio5 Seaford4:03.29
34Sofia Galeas10 Long Beach4:03.57
35Amelia Chiu4 Oceanside4:04.54
36Maddie Haigh12 Oyster Bay4:04.88
37kayla raimondi6 Seaford4:05.70
38Clara Larke2 Lynbrook4:06.15
39Kate Lu7 Great Neck North4:07.67
40Juliana Salazar8 Uniondale4:07.98
41Kristina Feng6 Great Neck North4:08.64
42Victoria Engoron5 Great Neck North4:09.55
43Ivanka Vlad5 Seaford4:12.55
44Milagros MacMonigle7 Seaford4:13.72
45Nicole Carlin16 South Side4:14.57
46Elizabeth Paisner8 Great Neck North4:19.50
47Hannah Wallach3 Valley Stream South4:19.96
48Minyoung Kim14 East Meadow4:21.39
49Julia Rosenberg13 Plainview-Old Bethpage / Jfk4:22.02
50Kaitlynn Lindow9 East Meadow4:23.85
51Carlie Brophy9 Massapequa4:24.14
52Maria Ulloa13 Freeport4:26.13
53Addison Levitz12 Oceanside4:27.41
54Haley Cruz11 Oceanside4:32.09
55Eva Calabrese10 Oceanside4:42.18
56Victoria Bajdel9 Oceanside4:42.76
57Shania Lall1 Freeport4:56.56
58Genesis Rodriguez2 Freeport5:09.67
Boys 1000 Meter Run r1 h1
1 Jason Kerber 1  Oceanside  2:44.44
2 Myles Munro 5  Seaford  2:46.51
3 Cole Rinn 3  Oceanside  2:47.05
4 Tyler DeCiantis 2  Oceanside  2:47.18
5 Tristan Cuevas 4  Oceanside  2:52.41
6 Matthew Mariano 10  Oceanside  2:53.18
7 Timothy Gallagher 11  Oceanside  2:54.69
8 Philip Dilgard-Clark 14  Glen Cove  2:56.29
9 Omek Kumar 6  Oyster Bay  2:57.56
10 Timothy Harrington 9  Valley Stream Central  2:57.81
11 Alfredo Molina 16  Oceanside  3:01.27
12 James Healy 8  Oceanside  3:01.87
13 Oliver Keczmer 7  Oyster Bay  3:03.34
14 James Salvato 13  Oyster Bay  3:04.12
15 Cargil Bernard 15  Valley Stream South  3:04.41
16 Nathaniel Wick 12  Oyster Bay  3:09.72
Boys 1000 Meter Run r1 h2
1 Anthony Palmeri 1  East Meadow  2:55.09
2 Yassen Yanchev 9  Great Neck North  2:57.76
3 Aaron Rivera 2  Island Trees  2:58.80
4 Brendan Rodriguez 10  East Meadow  3:00.66
5 Mason Kusinitz 7  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:00.95
6 Brendan Fitzpatrick 14  South Side  3:02.00
7 Erick Ramirez 11  Great Neck North  3:02.86
8 James Wattie 3  Island Trees  3:03.39
9 Kevin Fernandez 5  Oceanside  3:03.45
10 Tristen Zou 8  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:03.73
11 Jonathan Davi 6  Oceanside  3:04.80
12 Alex Goldstein 12  Great Neck North  3:05.18
13 Anthony Salamone 4  Oceanside  3:05.69
14 Warren Harilal 13  Great Neck North  3:12.28
15 Michael Riomao 15  South Side  3:13.24
16 Will Sullivan 16  South Side  3:14.04
Boys 1000 Meter Run r1 h3
1 Tyler Paige 2  Lynbrook  3:10.11
2 Gavin Joyce 1  Oceanside  3:11.30
3 Cristopher Herrera 4  Oyster Bay  3:11.61
4 Gabriel Dela Cruz 9  East Meadow  3:12.74
5 Adam Quiles 5  East Meadow  3:12.88
6 Christopher Maldonado 13  East Meadow  3:13.75
7 David Ortuno 3  Oyster Bay  3:14.28
8 Brandon Witz 7  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:15.27
9 Hassan Chowdhury 11  East Meadow  3:15.36
10 Aidan Lehmann 14  East Meadow  3:16.78
11 William Cornell 8  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:17.32
12 Patrick Curran 10  South Side  3:17.93
13 Dusand Barrow 12  Uniondale  3:18.87
14 Samuel Da Silva 15  Great Neck North  3:19.95
15 Ishaan Kumar 6  Valley Stream South  3:21.93
16 Adam Fine 16  Great Neck North  3:27.99
Boys 1000 Meter Run r1 h4
1 Eziel Hernandez 14  Island Trees  3:06.08
2 Peter Villari 11  Massapequa  3:06.92
3 Ryan Schimkus 12  Massapequa  3:13.29
4 Bryan Ortega 2  Long Beach  3:13.78
5 Gregory Lyakhov 1  Great Neck North  3:14.32
6 Aaron Labelson 13  Friends Academy (Li)  3:17.49
7 Evan Bennett 9  Valley Stream Central  3:17.66
8 Daniel Chan 5  East Meadow  3:20.60
9 Jashanjit Singh 10  Valley Stream Central  3:21.08
10 Matthew O'Leary 7  East Meadow  3:21.89
11 Eric Palmeri 6  East Meadow  3:22.38
12 Roudeli Kavanagh 15  Uniondale  3:24.52
13 Wilbert Tavares 3  Freeport  3:25.37
14 Ashton Eloi 4  Uniondale  3:27.41
15 Matthew Espinoza 16  Uniondale  3:27.79
16 Adam Malkoff 8  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:34.79
Boys 1000 Meter Run r1 h5
1 Joseph Pistone 5  Massapequa  3:25.62
2 Cameron Allan 2  Glen Cove  3:25.79
3 Macallister Morris 4  South Side  3:27.01
4 Jack Ostroff 8  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:31.23
5 Jake Dombrow 13  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:32.16
6 Tyler Cavaliere 6  Island Trees  3:33.16
7 D'Angelo Goris 1  Uniondale  3:33.21
8 Nathan Erven 16  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:33.94
9 Aaron Singh 7  Long Beach  3:34.79
10 Miles Erdos 3  South Side  3:35.22
11 Jake Bronnekant 11  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:40.48
12 Paul Sobieski 14  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:42.39
13 Zibo Mi 15  Great Neck North  3:53.00
14 Kyle Tisdale 10  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:53.12
15 Dylan Shapiro 9  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:53.86
16 Nathaniel Rockwood 12  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:57.74
Boys 1000 Meter Run r1 h6
1 Nicholas Bellamore 7  Seaford  3:32.91
2 Daniel Moreno 9  Uniondale  3:36.25
3 Armen Fiesel 4  Plainview-Old Bethpage / Jfk  3:36.97
4 Jakub Brachowski 6  East Meadow  3:37.24
5 Colson Martone 1  Glen Cove  3:39.42
6 Thomas Potter 3  Glen Cove  3:42.35
7 Calogero Guastella 2  Glen Cove  3:43.55
8 Jason Goldstein 8  Island Trees  3:53.15
9 Fady Eshak 10  Island Trees  3:57.03
10 Sai Lildharrie 11  Valley Stream South  4:11.11
11 Ashton Levenstein 5  Plainview-Old Bethpage / Jfk  4:12.23
Boys 1000 Meter Run Combined Heats
1Jason Kerber1 Oceanside2:44.44
2Myles Munro5 Seaford2:46.51
3Cole Rinn3 Oceanside2:47.05
4Tyler DeCiantis2 Oceanside2:47.18
5Tristan Cuevas4 Oceanside2:52.41
6Matthew Mariano10 Oceanside2:53.18
7Timothy Gallagher11 Oceanside2:54.69
8Anthony Palmeri1 East Meadow2:55.09
9Philip Dilgard-Clark14 Glen Cove2:56.29
10Omek Kumar6 Oyster Bay2:57.56
11Yassen Yanchev9 Great Neck North2:57.76
12Timothy Harrington9 Valley Stream Central2:57.81
13Aaron Rivera2 Island Trees2:58.80
14Brendan Rodriguez10 East Meadow3:00.66
15Mason Kusinitz7 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:00.95
16Alfredo Molina16 Oceanside3:01.27
17James Healy8 Oceanside3:01.87
18Brendan Fitzpatrick14 South Side3:02.00
19Erick Ramirez11 Great Neck North3:02.86
20Oliver Keczmer7 Oyster Bay3:03.34
21James Wattie3 Island Trees3:03.39
22Kevin Fernandez5 Oceanside3:03.45
23Tristen Zou8 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:03.73
24James Salvato13 Oyster Bay3:04.12
25Cargil Bernard15 Valley Stream South3:04.41
26Jonathan Davi6 Oceanside3:04.80
27Alex Goldstein12 Great Neck North3:05.18
28Anthony Salamone4 Oceanside3:05.69
29Eziel Hernandez14 Island Trees3:06.08
30Peter Villari11 Massapequa3:06.92
31Nathaniel Wick12 Oyster Bay3:09.72
32Tyler Paige2 Lynbrook3:10.11
33Gavin Joyce1 Oceanside3:11.30
34Cristopher Herrera4 Oyster Bay3:11.61
35Warren Harilal13 Great Neck North3:12.28
36Gabriel Dela Cruz9 East Meadow3:12.74
37Adam Quiles5 East Meadow3:12.88
38Michael Riomao15 South Side3:13.24
39Ryan Schimkus12 Massapequa3:13.29
40Christopher Maldonado13 East Meadow3:13.75
41Bryan Ortega2 Long Beach3:13.78
42Will Sullivan16 South Side3:14.04
43David Ortuno3 Oyster Bay3:14.28
44Gregory Lyakhov1 Great Neck North3:14.32
45Brandon Witz7 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:15.27
46Hassan Chowdhury11 East Meadow3:15.36
47Aidan Lehmann14 East Meadow3:16.78
48William Cornell8 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:17.32
49Aaron Labelson13 Friends Academy (Li)3:17.49
50Evan Bennett9 Valley Stream Central3:17.66
51Patrick Curran10 South Side3:17.93
52Dusand Barrow12 Uniondale3:18.87
53Samuel Da Silva15 Great Neck North3:19.95
54Daniel Chan5 East Meadow3:20.60
55Jashanjit Singh10 Valley Stream Central3:21.08
56Matthew O'Leary7 East Meadow3:21.89
57Ishaan Kumar6 Valley Stream South3:21.93
58Eric Palmeri6 East Meadow3:22.38
59Roudeli Kavanagh15 Uniondale3:24.52
60Wilbert Tavares3 Freeport3:25.37
61Joseph Pistone5 Massapequa3:25.62
62Cameron Allan2 Glen Cove3:25.79
63Macallister Morris4 South Side3:27.01
64Ashton Eloi4 Uniondale3:27.41
65Matthew Espinoza16 Uniondale3:27.79
66Adam Fine16 Great Neck North3:27.99
67Jack Ostroff8 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:31.23
68Jake Dombrow13 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:32.16
69Nicholas Bellamore7 Seaford3:32.91
70Tyler Cavaliere6 Island Trees3:33.16
71D'Angelo Goris1 Uniondale3:33.21
72Nathan Erven16 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:33.94
73Adam Malkoff8 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:34.79
74Aaron Singh7 Long Beach3:34.79
75Miles Erdos3 South Side3:35.22
76Daniel Moreno9 Uniondale3:36.25
77Armen Fiesel4 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:36.97
78Jakub Brachowski6 East Meadow3:37.24
79Colson Martone1 Glen Cove3:39.42
80Jake Bronnekant11 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:40.48
81Thomas Potter3 Glen Cove3:42.35
82Paul Sobieski14 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:42.39
83Calogero Guastella2 Glen Cove3:43.55
84Zibo Mi15 Great Neck North3:53.00
85Kyle Tisdale10 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:53.12
86Jason Goldstein8 Island Trees3:53.15
87Dylan Shapiro9 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:53.86
88Fady Eshak10 Island Trees3:57.03
89Nathaniel Rockwood12 Plainview-Old Bethpage / Jfk3:57.74
90Sai Lildharrie11 Valley Stream South4:11.11
91Ashton Levenstein5 Plainview-Old Bethpage / Jfk4:12.23
Girls 4x200 Meter Relay r1 h1
1 Uniondale 3     1:56.06
2 East Meadow 5     1:58.05
3 Oceanside 2     1:58.58
4 Malverne 4     2:00.10
5 Massapequa 1     2:00.14
Girls 4x200 Meter Relay r1 h2
1 Valley Stream Central 3     1:55.81
2 Friends Academy (Li) 5     1:59.68
3 South Side 4     2:00.92
4 Oyster Bay 1     2:06.93
DQ East Meadow 2     0.00
Girls 4x200 Meter Relay r1 h3
1 Island Trees 1     1:58.89
2 Malverne 4     2:08.64
DNF Massapequa 2     0.00
Seaford 3     0.00
DQ Uniondale 5     0.00
Girls 4x200 Meter Relay r1 h4
1 Long Beach 3     2:03.75
2 Oyster Bay 4     2:03.76
3 Friends Academy (Li) 2     2:15.09
Girls 4x200 Meter Relay r1 h5
Great Neck North 2     0.00
Great Neck North 3     0.00
South Side 4     0.00
Girls 4x200 Meter Relay Combined Heats
1Valley Stream Central3 1:55.81
2Uniondale3 1:56.06
3East Meadow5 1:58.05
4Oceanside2 1:58.58
5Island Trees1 1:58.89
6Friends Academy (Li)5 1:59.68
7Malverne4 2:00.10
8Massapequa1 2:00.14
9South Side4 2:00.92
10Long Beach3 2:03.75
11Oyster Bay4 2:03.76
12Oyster Bay1 2:06.93
13Malverne4 2:08.64
14Friends Academy (Li)2 2:15.09
Boys 4x200 Meter Relay r1 h1
1 Valley Stream Central 4     1:38.76
2 Malverne 1     1:39.66
3 Elmont Memorial 3     1:40.76
4 East Meadow 2     1:42.77
DQ Uniondale 5     0.00
Boys 4x200 Meter Relay r1 h2
1 Massapequa 4     1:37.44
2 Oceanside 3     1:40.12
3 Oyster Bay 5     1:41.32
4 Elmont Memorial 2     1:43.64
5 Valley Stream Central 1     1:44.32
Boys 4x200 Meter Relay r1 h3
1 Massapequa 2     1:44.17
2 Oceanside 4     1:45.11
3 Seaford 3     1:45.29
4 Uniondale 1     1:53.76
DQ East Meadow 5     0.00
Boys 4x200 Meter Relay r1 h4
1 Lynbrook 3  LYNB A  1:40.81
2 South Side 4  SS A  1:42.90
3 Malverne 2  MAL B  1:46.68
4 Friends Academy (Li) 5  FA A  1:47.94
5 Valley Stream South 1  VSS A  1:49.48
Boys 4x200 Meter Relay r1 h5
1 Lynbrook 2     1:49.17
2 Great Neck North 5     1:50.87
3 Oyster Bay 3     1:53.26
4 Long Beach 4     1:53.74
Boys 4x200 Meter Relay r1 h6
1 Plainview-Old Bethpage / Jfk 4  PLEW A  1:40.69
2 Plainview-Old Bethpage / Jfk 2  PLEW B  1:52.60
3 Great Neck North 3  GNN B  1:55.32
Boys 4x200 Meter Relay Combined Heats
1Massapequa4 1:37.44
2Valley Stream Central4 1:38.76
3Malverne1 1:39.66
4Oceanside3 1:40.12
5Plainview-Old Bethpage / Jfk4 PLEW A1:40.69
6Elmont Memorial3 1:40.76
7Lynbrook3 LYNB A1:40.81
8Oyster Bay5 1:41.32
9East Meadow2 1:42.77
10South Side4 SS A1:42.90
11Elmont Memorial2 1:43.64
12Massapequa2 1:44.17
13Valley Stream Central1 1:44.32
14Oceanside4 1:45.11
15Seaford3 1:45.29
16Malverne2 MAL B1:46.68
17Friends Academy (Li)5 FA A1:47.94
18Lynbrook2 1:49.17
19Valley Stream South1 VSS A1:49.48
20Great Neck North5 1:50.87
21Plainview-Old Bethpage / Jfk2 PLEW B1:52.60
22Oyster Bay3 1:53.26
23Long Beach4 1:53.74
24Uniondale1 1:53.76
25Great Neck North3 GNN B1:55.32
Girls 600 Meter Run r1 h1
1 Anaya Hall 3  East Meadow  1:42.98
2 Kimora Mckay 2  Uniondale  1:48.40
3 Janeidy Da Silva 5  Great Neck North  1:48.43
4 Alice Valenzuela 4  Elmont Memorial  1:53.38
5 Maya Ohebshalom 1  Great Neck North  1:56.18
Girls 600 Meter Run r1 h2
1 Kaitlynn Slobodin 1  East Meadow  1:50.94
2 Kate Palya 3  South Side  1:53.58
3 Savannah Castoro 5  Oceanside  2:00.63
4 Venessa Leddy 4  Long Beach  2:00.79
5 Kaitlin Healy 2  Oceanside  2:08.11
Girls 600 Meter Run r1 h3
1 Maritsa Paul 3  East Meadow  1:53.19
2 Marcheline Simbulan 4  East Meadow  1:54.70
3 Brianna McAleer 2  East Meadow  1:56.77
4 Tiffany Estrella 5  East Meadow  1:58.45
5 Stephanie Tsai 1  Great Neck North  2:03.41
Girls 600 Meter Run r1 h4
1 Emma Villalta 4  Massapequa  1:46.51
2 Shannon Carter 2  Massapequa  1:51.72
3 Sophia Vukelic 5  Massapequa  1:53.58
4 Ashley Pickett 1  Uniondale  2:04.18
DQ Nava Sedaghat 3  Great Neck North  0.00
Girls 600 Meter Run r1 h5
1 Geena Ayello 4  Massapequa  1:51.01
2 Kailyn Duffy 1  Massapequa  1:55.42
3 Emma Vience 2  Massapequa  1:55.47
4 Keira McLaughlin 6  Massapequa  1:57.38
5 Casey Mangan 3  Massapequa  2:03.01
6 Cylenna Green 5  Valley Stream South  2:04.39
7 Olivia Caracciolo 7  South Side  2:07.36
8 Sahara Williams 9  Elmont Memorial  2:17.17
9 Cassie Ganthier 8  Elmont Memorial  2:35.23
Girls 600 Meter Run r1 h6
1 Shea O'Hara 3  Long Beach  2:04.47
2 Abigail Karavally 1  East Meadow  2:06.40
3 Maya Alrajab 8  Plainview-Old Bethpage / Jfk  2:08.56
4 Lily Taylor 7  Plainview-Old Bethpage / Jfk  2:12.70
5 Blanca Esposito 2  Long Beach  2:13.93
6 Anna Finora 5  South Side  2:15.35
7 Gabriella Pena 4  East Meadow  2:17.59
8 Dimira Cabrera 6  East Meadow  2:20.56
9 Andja Joseph 9  Uniondale  3:05.97
Girls 600 Meter Run r1 h7
1 Kritika Kumar 1  Oceanside  2:03.59
2 Islabella Gray 2  Long Beach  2:04.25
3 Ashley Engoron 8  Great Neck North  2:07.31
4 Zara Qadir 9  East Meadow  2:07.71
5 Gabby Sedagatpour 7  Great Neck North  2:09.75
6 Charlotte Focarazzo 6  Massapequa  2:12.56
7 Milane Carrard-Spironelli 4  Long Beach  2:16.44
8 Katherine Monahan 5  Massapequa  2:18.30
9 Nickolle Guevara 3  Long Beach  2:22.39
Girls 600 Meter Run r1 h8
1 Daniella Lucchi 7  Massapequa  2:17.23
2 Jasmin Mendoza 1  East Meadow  2:20.31
3 Emily Zheng 4  East Meadow  2:21.91
4 Leanna Ng 8  Great Neck North  2:23.59
5 Kailyn Kim 2  East Meadow  2:26.37
6 Ella Hackman 9  Great Neck North  2:28.07
7 Lenora Jones 6  Valley Stream South  2:29.31
8 Adrianna Martone 3  East Meadow  2:31.33
9 Thalia Belcher 5  Valley Stream South  2:35.20
Girls 600 Meter Run r1 h9
1 Ayla Deljanin 2  East Meadow  2:12.76
2 Garcia Amber 4  Elmont Memorial  2:16.20
3 Brianna Rahaman 1  East Meadow  2:23.15
4 Gabriella Debord 6  East Meadow  2:24.32
5 Ani Ifesinachi 5  Elmont Memorial  2:24.71
6 Rose-Kella Seide 3  Elmont Memorial  2:27.53
7 Brown Alanah 9  Elmont Memorial  2:33.62
8 Syan Guyadeen 7  East Meadow  2:38.44
DQ Sarah Alguram 8  East Meadow  0.00
Girls 600 Meter Run r1 h10
1 Monique Senior 4  Valley Stream Central  2:11.98
2 Caitlin Salmon 5  Valley Stream Central  2:18.32
3 Leah Wilson 3  Valley Stream Central  2:22.92
4 Karena Powell 1  Elmont Memorial  2:23.02
5 Courtney Salmon 8  Valley Stream Central  2:24.03
6 Arabella Harrington 6  Valley Stream Central  2:27.41
7 Coralie Mitton 2  Malverne  2:29.79
8 Madeline Haefner 9  Oceanside  2:31.25
9 Hifsa Billal 7  Valley Stream Central  2:38.55
Girls 600 Meter Run r1 h11
1 Kiera Conaghan 1  Massapequa  2:20.05
2 Nima Vanterpool 2  East Meadow  2:25.28
3 Deneelynn Paul 3  East Meadow  2:25.63
4 Hailey Wong 10  Great Neck North  2:27.88
5 Chanel Tehrani 8  Great Neck North  2:36.11
6 Jayla Moran 7  East Meadow  2:36.87
7 Brittany Lujan 5  East Meadow  2:36.94
8 Cecilia Albin 9  Great Neck North  2:41.55
9 Breanna Joseph 6  East Meadow  2:42.91
10 Makayla Ogbugo 4  East Meadow  3:02.34
Girls 600 Meter Run Combined Heats
1Anaya Hall3 East Meadow1:42.98
2Emma Villalta4 Massapequa1:46.51
3Kimora Mckay2 Uniondale1:48.40
4Janeidy Da Silva5 Great Neck North1:48.43
5Kaitlynn Slobodin1 East Meadow1:50.94
6Geena Ayello4 Massapequa1:51.01
7Shannon Carter2 Massapequa1:51.72
8Maritsa Paul3 East Meadow1:53.19
9Alice Valenzuela4 Elmont Memorial1:53.38
10Kate Palya3 South Side1:53.58
11Sophia Vukelic5 Massapequa1:53.58
12Marcheline Simbulan4 East Meadow1:54.70
13Kailyn Duffy1 Massapequa1:55.42
14Emma Vience2 Massapequa1:55.47
15Maya Ohebshalom1 Great Neck North1:56.18
16Brianna McAleer2 East Meadow1:56.77
17Keira McLaughlin6 Massapequa1:57.38
18Tiffany Estrella5 East Meadow1:58.45
19Savannah Castoro5 Oceanside2:00.63
20Venessa Leddy4 Long Beach2:00.79
21Casey Mangan3 Massapequa2:03.01
22Stephanie Tsai1 Great Neck North2:03.41
23Kritika Kumar1 Oceanside2:03.59
24Ashley Pickett1 Uniondale2:04.18
25Islabella Gray2 Long Beach2:04.25
26Cylenna Green5 Valley Stream South2:04.39
27Shea O'Hara3 Long Beach2:04.47
28Abigail Karavally1 East Meadow2:06.40
29Ashley Engoron8 Great Neck North2:07.31
30Olivia Caracciolo7 South Side2:07.36
31Zara Qadir9 East Meadow2:07.71
32Kaitlin Healy2 Oceanside2:08.11
33Maya Alrajab8 Plainview-Old Bethpage / Jfk2:08.56
34Gabby Sedagatpour7 Great Neck North2:09.75
35Monique Senior4 Valley Stream Central2:11.98
36Charlotte Focarazzo6 Massapequa2:12.56
37Lily Taylor7 Plainview-Old Bethpage / Jfk2:12.70
38Ayla Deljanin2 East Meadow2:12.76
39Blanca Esposito2 Long Beach2:13.93
40Anna Finora5 South Side2:15.35
41Garcia Amber4 Elmont Memorial2:16.20
42Milane Carrard-Spironelli4 Long Beach2:16.44
43Sahara Williams9 Elmont Memorial2:17.17
44Daniella Lucchi7 Massapequa2:17.23
45Gabriella Pena4 East Meadow2:17.59
46Katherine Monahan5 Massapequa2:18.30
47Caitlin Salmon5 Valley Stream Central2:18.32
48Kiera Conaghan1 Massapequa2:20.05
49Jasmin Mendoza1 East Meadow2:20.31
50Dimira Cabrera6 East Meadow2:20.56
51Emily Zheng4 East Meadow2:21.91
52Nickolle Guevara3 Long Beach2:22.39
53Leah Wilson3 Valley Stream Central2:22.92
54Karena Powell1 Elmont Memorial2:23.02
55Brianna Rahaman1 East Meadow2:23.15
56Leanna Ng8 Great Neck North2:23.59
57Courtney Salmon8 Valley Stream Central2:24.03
58Gabriella Debord6 East Meadow2:24.32
59Ani Ifesinachi5 Elmont Memorial2:24.71
60Nima Vanterpool2 East Meadow2:25.28
61Deneelynn Paul3 East Meadow2:25.63
62Kailyn Kim2 East Meadow2:26.37
63Arabella Harrington6 Valley Stream Central2:27.41
64Rose-Kella Seide3 Elmont Memorial2:27.53
65Hailey Wong10 Great Neck North2:27.88
66Ella Hackman9 Great Neck North2:28.07
67Lenora Jones6 Valley Stream South2:29.31
68Coralie Mitton2 Malverne2:29.79
69Madeline Haefner9 Oceanside2:31.25
70Adrianna Martone3 East Meadow2:31.33
71Brown Alanah9 Elmont Memorial2:33.62
72Thalia Belcher5 Valley Stream South2:35.20
73Cassie Ganthier8 Elmont Memorial2:35.23
74Chanel Tehrani8 Great Neck North2:36.11
75Jayla Moran7 East Meadow2:36.87
76Brittany Lujan5 East Meadow2:36.94
77Syan Guyadeen7 East Meadow2:38.44
78Hifsa Billal7 Valley Stream Central2:38.55
79Cecilia Albin9 Great Neck North2:41.55
80Breanna Joseph6 East Meadow2:42.91
81Makayla Ogbugo4 East Meadow3:02.34
82Andja Joseph9 Uniondale3:05.97
Boys 600 Meter Run r1 h1
1 Ben Samuel 1  Oceanside  1:30.16
2 Julio Rivera 3  Valley Stream Central  1:30.42
3 Archie Chesler 2  Massapequa  1:30.86
4 Andrey Podskrebkin 4  Massapequa  1:31.71
5 Tyler DeCiantis 5  Oceanside  1:33.78
Boys 600 Meter Run r1 h2
1 Brady McGowan 3  Seaford  1:35.65
2 Farzam Ali-Syed 2  East Meadow  1:38.37
3 John Turnbull 5  East Meadow  1:40.60
4 Jayden Lee 4  East Meadow  1:40.72
5 Yusuf Haq 1  East Meadow  1:44.54
Boys 600 Meter Run r1 h3
1 Nikolaos Sofianos 5  East Meadow  1:35.54
2 Alfredo Molina 2  Oceanside  1:41.05
3 Waking Jean Baptiste 1  East Meadow  1:42.09
4 Aiden Augustyn 3  East Meadow  1:43.16
5 Matthew Mariano 4  Oceanside  1:43.44
Boys 600 Meter Run r1 h4
1 Noah Waldman 1  Plainview-Old Bethpage / Jfk  1:32.97
2 Timothy Gallagher 4  Oceanside  1:36.70
3 Wadley Jean Baptiste 5  East Meadow  1:40.26
4 Christopher Cordero 3  Massapequa  1:40.82
5 Siva Lai-Maharaj 2  Valley Stream Central  1:50.56
Boys 600 Meter Run r1 h5
1 Matias Olier 4  East Meadow  1:39.16
2 Joseph Choi 6  East Meadow  1:39.95
3 Kevin Fernandez 3  Oceanside  1:40.18
4 Michael Mullooly 1  Massapequa  1:41.91
5 Ethan Eliasi 2  Plainview-Old Bethpage / Jfk  1:43.16
6 Lincoln Blind 9  East Meadow  1:46.35
7 Brad Arango 7  Massapequa  1:47.30
8 Cole Arbisi 8  Massapequa  1:47.82
9 Erick Herrera-Aguero 5  East Meadow  1:49.72
Boys 600 Meter Run r1 h6
1 Eziel Hernandez 6  Island Trees  1:43.06
2 Daniel Okuji 2  Valley Stream Central  1:46.99
3 Robert Napier 7  Massapequa  1:48.26
4 Benson Dong 1  East Meadow  1:49.57
5 Cristian Tejada 4  East Meadow  1:50.61
6 Adonis Williams 5  East Meadow  1:50.73
7 Blake Pulley 9  Massapequa  1:54.80
8 Juan Rendon 3  East Meadow  2:05.74
9 Jasper Yue 8  Plainview-Old Bethpage / Jfk  2:14.08
Boys 600 Meter Run r1 h7
1 Jaheim Foote 4  Uniondale  1:38.16
2 Anthony Salamone 9  Oceanside  1:43.10
3 Guenson Jean-Baptiste 5  Uniondale  1:43.49
4 Dusand Barrow 2  Uniondale  1:44.49
5 Dylan Herzog 8  Oceanside  1:45.95
6 Christopher Maldonado 1  East Meadow  1:50.12
7 Roudeli Kavanagh 6  Uniondale  1:51.22
8 Ashton Eloi 3  Uniondale  1:55.22
9 Endian Chen 7  Massapequa  1:56.97
Boys 600 Meter Run r1 h8
1 Rondel Dorval 9  Uniondale  1:50.56
2 D'Angelo Goris 4  Uniondale  1:50.56
3 Djeff Wany 7  Uniondale  1:51.05
4 Luke Brosakas 3  Oceanside  1:52.15
5 Luca Nagrowski 1  Oceanside  1:52.38
6 Christopher Jean Simon 8  Uniondale  1:53.29
7 Matthew Espinoza 5  Uniondale  1:56.93
8 Sebastian Santiago 2  Oceanside  1:57.51
9 Rainy Baez 6  Uniondale  2:01.57
Boys 600 Meter Run r1 h9
1 Jon Carlos Hernandez-Sime 8  Elmont Memorial  1:44.12
2 Brandon Riley 9  Elmont Memorial  1:46.13
3 Bryan Ortega 6  Long Beach  1:47.90
4 Dustin Basnyat 7  Long Beach  1:53.52
5 Ryan Isola 4  Seaford  1:56.04
6 Kyle Thompson 1  Uniondale  1:56.34
7 Sam Gewirtz 5  East Meadow  1:57.06
8 Daniel Moreno 3  Uniondale  2:00.66
9 Ta'Sean Hill 2  Uniondale  2:14.27
Boys 600 Meter Run r1 h10
1 Jayquan Winter 1  Elmont Memorial  1:48.60
2 Sean Coppin 2  Elmont Memorial  1:51.51
3 Zamir Johnson 3  Elmont Memorial  1:53.92
4 Cassius Blackman 5  Elmont Memorial  1:57.88
5 Shawn Scicere 4  Elmont Memorial  1:58.76
6 Aaron Singh 9  Long Beach  1:59.73
7 Wheseley Celestin 8  Elmont Memorial  2:02.49
8 Kiko Charles 7  Elmont Memorial  2:03.19
9 Stephens Royce 6  Elmont Memorial  2:06.41
Boys 600 Meter Run r1 h11
1 Josiah Mathew 1  East Meadow  1:52.87
2 Austin Crespo 4  Massapequa  1:52.90
3 Jason Goldstein 2  Island Trees  2:04.14
4 Brian Piao 6  East Meadow  2:10.35
5 James Belford 5  Massapequa  2:15.23
6 Fady Eshak 3  Island Trees  2:15.28
7 Dylan Meah 7  East Meadow  2:16.62
8 Rayan Jaouhari 8  East Meadow  2:48.86
9 Abraham Joseph 9  East Meadow  3:09.74
Boys 600 Meter Run Combined Heats
1Ben Samuel1 Oceanside1:30.16
2Julio Rivera3 Valley Stream Central1:30.42
3Archie Chesler2 Massapequa1:30.86
4Andrey Podskrebkin4 Massapequa1:31.71
5Noah Waldman1 Plainview-Old Bethpage / Jfk1:32.97
6Tyler DeCiantis5 Oceanside1:33.78
7Nikolaos Sofianos5 East Meadow1:35.54
8Brady McGowan3 Seaford1:35.65
9Timothy Gallagher4 Oceanside1:36.70
10Jaheim Foote4 Uniondale1:38.16
11Farzam Ali-Syed2 East Meadow1:38.37
12Matias Olier4 East Meadow1:39.16
13Joseph Choi6 East Meadow1:39.95
14Kevin Fernandez3 Oceanside1:40.18
15Wadley Jean Baptiste5 East Meadow1:40.26
16John Turnbull5 East Meadow1:40.60
17Jayden Lee4 East Meadow1:40.72
18Christopher Cordero3 Massapequa1:40.82
19Alfredo Molina2 Oceanside1:41.05
20Michael Mullooly1 Massapequa1:41.91
21Waking Jean Baptiste1 East Meadow1:42.09
22Eziel Hernandez6 Island Trees1:43.06
23Anthony Salamone9 Oceanside1:43.10
25Aiden Augustyn3 East Meadow1:43.16
24Ethan Eliasi2 Plainview-Old Bethpage / Jfk1:43.16
26Matthew Mariano4 Oceanside1:43.44
27Guenson Jean-Baptiste5 Uniondale1:43.49
28Jon Carlos Hernandez-Sime8 Elmont Memorial1:44.12
29Dusand Barrow2 Uniondale1:44.49
30Yusuf Haq1 East Meadow1:44.54
31Dylan Herzog8 Oceanside1:45.95
32Brandon Riley9 Elmont Memorial1:46.13
33Lincoln Blind9 East Meadow1:46.35
34Daniel Okuji2 Valley Stream Central1:46.99
35Brad Arango7 Massapequa1:47.30
36Cole Arbisi8 Massapequa1:47.82
37Bryan Ortega6 Long Beach1:47.90
38Robert Napier7 Massapequa1:48.26
39Jayquan Winter1 Elmont Memorial1:48.60
40Benson Dong1 East Meadow1:49.57
41Erick Herrera-Aguero5 East Meadow1:49.72
42Christopher Maldonado1 East Meadow1:50.12
43Siva Lai-Maharaj2 Valley Stream Central1:50.56
44D'Angelo Goris4 Uniondale1:50.56
45Rondel Dorval9 Uniondale1:50.56
46Cristian Tejada4 East Meadow1:50.61
47Adonis Williams5 East Meadow1:50.73
48Djeff Wany7 Uniondale1:51.05
49Roudeli Kavanagh6 Uniondale1:51.22
50Sean Coppin2 Elmont Memorial1:51.51
51Luke Brosakas3 Oceanside1:52.15
52Luca Nagrowski1 Oceanside1:52.38
53Josiah Mathew1 East Meadow1:52.87
54Austin Crespo4 Massapequa1:52.90
55Christopher Jean Simon8 Uniondale1:53.29
56Dustin Basnyat7 Long Beach1:53.52
57Zamir Johnson3 Elmont Memorial1:53.92
58Blake Pulley9 Massapequa1:54.80
59Ashton Eloi3 Uniondale1:55.22
60Ryan Isola4 Seaford1:56.04
61Kyle Thompson1 Uniondale1:56.34
62Matthew Espinoza5 Uniondale1:56.93
63Endian Chen7 Massapequa1:56.97
64Sam Gewirtz5 East Meadow1:57.06
65Sebastian Santiago2 Oceanside1:57.51
66Cassius Blackman5 Elmont Memorial1:57.88
67Shawn Scicere4 Elmont Memorial1:58.76
68Aaron Singh9 Long Beach1:59.73
69Daniel Moreno3 Uniondale2:00.66
70Rainy Baez6 Uniondale2:01.57
71Wheseley Celestin8 Elmont Memorial2:02.49
72Kiko Charles7 Elmont Memorial2:03.19
73Jason Goldstein2 Island Trees2:04.14
74Juan Rendon3 East Meadow2:05.74
75Stephens Royce6 Elmont Memorial2:06.41
76Brian Piao6 East Meadow2:10.35
77Jasper Yue8 Plainview-Old Bethpage / Jfk2:14.08
78Ta'Sean Hill2 Uniondale2:14.27
79James Belford5 Massapequa2:15.23
80Fady Eshak3 Island Trees2:15.28
81Dylan Meah7 East Meadow2:16.62
82Rayan Jaouhari8 East Meadow2:48.86
83Abraham Joseph9 East Meadow3:09.74

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Quotes & Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • Employment Opportunities

    Apply Today!

Social Media