Section VIII Championships Division 4B - 5/9/2022
Overall Results
PLNameLNYR TeamWindTime
Girls 400 Meter Hurdles r1 h1
1 Jocelyn Schadler 3  Oyster Bay  1:17.52
2 Sanjana Soni 2  Carle Place  1:22.25
3 Grace DelValle 5  East Rockaway  1:25.08
4 Mackenzie Gallagher 1  East Rockaway  1:25.71
DNS Jordyn Fevrier-Babb 4  Malverne  0.00
DNF Katherine Lai 6  Carle Place  0.00
Girls 400 Meter Hurdles r1 h2
1 Gloria Guerrier 3  West Hempstead  1:06.08
2 Kamila Cotek 2  Cold Spring Harbor  1:09.10
3 Olivia Carden 4  Friends Academy (Li)  1:10.01
4 Kiara Freidberg 1  Cold Spring Harbor  1:14.64
5 Olivia Como 6  Friends Academy (Li)  1:15.65
6 Amanda Healy 5  West Hempstead  1:20.31
Girls 400 Meter Hurdles Combined Heats
1Gloria Guerrier3 West Hempstead1:06.08
2Kamila Cotek2 Cold Spring Harbor1:09.10
3Olivia Carden4 Friends Academy (Li)1:10.01
4Kiara Freidberg1 Cold Spring Harbor1:14.64
5Olivia Como6 Friends Academy (Li)1:15.65
6Jocelyn Schadler3 Oyster Bay1:17.52
7Amanda Healy5 West Hempstead1:20.31
8Sanjana Soni2 Carle Place1:22.25
9Grace DelValle5 East Rockaway1:25.08
10Mackenzie Gallagher1 East Rockaway1:25.71
Boys 400 Meter Hurdles r1 h1
1 Jace Lespinasse 3  Malverne  1:07.28
2 Aidan Joannon 2  Oyster Bay  1:09.61
3 Omek Kumar 5  Oyster Bay  1:09.94
4 Jacob Ferraro 1  Wheatley School  1:10.35
DNS Ryan Merle 4  West Hempstead  0.00
Boys 400 Meter Hurdles r1 h2
1 Damilola Babalola 3  West Hempstead  57.96
2 Sean McCarey 4  Cold Spring Harbor  1:02.21
3 Jackson Brielmann 2  Friends Academy (Li)  1:02.45
4 Bryan Brady 5  Oyster Bay  1:02.47
5 John Exharos 1  Wheatley School  1:05.08
6 Conor Kelly 6  East Rockaway  1:08.12
Boys 400 Meter Hurdles Combined Heats
1Damilola Babalola3 West Hempstead57.96
2Sean McCarey4 Cold Spring Harbor1:02.21
3Jackson Brielmann2 Friends Academy (Li)1:02.45
4Bryan Brady5 Oyster Bay1:02.47
5John Exharos1 Wheatley School1:05.08
6Jace Lespinasse3 Malverne1:07.28
7Conor Kelly6 East Rockaway1:08.12
8Aidan Joannon2 Oyster Bay1:09.61
9Omek Kumar5 Oyster Bay1:09.94
10Jacob Ferraro1 Wheatley School1:10.35
Girls 100 Meter Dash r1 h1
1 Chance Mingo 3  West Hempstead  13.64
2 Aniya James 2  West Hempstead  14.06
3 Anna Fernandez 4  Cold Spring Harbor  14.18
4 Nicoletta Sekallis 5  Oyster Bay  14.79
5 Kylie Curtis 1  East Rockaway  16.45
6 Sylvie Schneider 6  Cold Spring Harbor  19.42
Girls 100 Meter Dash r1 h2
1 Ashley Reyes 3  Friends Academy (Li)  14.01
2 Ashley Palmer 5  West Hempstead  14.16
3 Laila Walker 4  Friends Academy (Li)  14.29
4 Madison Ortiz 6  Carle Place  14.92
5 Lea LaRotonda 2  Carle Place  15.14
6 Tyler Horowitz 1  Wheatley School  15.60
Girls 100 Meter Dash r1 h3
1 Karen Sanon 3  Malverne  14.02
2 Alison Gottlieb 4  Friends Academy (Li)  14.82
3 Kailee Taylor 2  Malverne  14.90
4 Emily Solomon 5  Wheatley School  15.21
5 Maddie Rong 1  Wheatley School  17.97
Girls 100 Meter Dash r1 h4
1 Ololade Olaniyan 3  Malverne  13.27
2 Olivia Docyk 2  Carle Place  14.96
3 Emily Perez 1  East Rockaway  16.20
4 Erin Lynch 5  East Rockaway  16.58
Lindsay Stimpfl 4  Cold Spring Harbor  0.00
Girls 100 Meter Dash Combined Heats
1Ololade Olaniyan3 Malverne13.27
2Chance Mingo3 West Hempstead13.64
3Ashley Reyes3 Friends Academy (Li)14.01
4Karen Sanon3 Malverne14.02
5Aniya James2 West Hempstead14.06
6Ashley Palmer5 West Hempstead14.16
7Anna Fernandez4 Cold Spring Harbor14.18
8Laila Walker4 Friends Academy (Li)14.29
9Nicoletta Sekallis5 Oyster Bay14.79
10Alison Gottlieb4 Friends Academy (Li)14.82
11Kailee Taylor2 Malverne14.90
12Madison Ortiz6 Carle Place14.92
13Olivia Docyk2 Carle Place14.96
14Lea LaRotonda2 Carle Place15.14
15Emily Solomon5 Wheatley School15.21
16Tyler Horowitz1 Wheatley School15.60
17Emily Perez1 East Rockaway16.20
18Kylie Curtis1 East Rockaway16.45
19Erin Lynch5 East Rockaway16.58
20Maddie Rong1 Wheatley School17.97
21Sylvie Schneider6 Cold Spring Harbor19.42
Girls 100 Meter Finals r2 h1
1 Ololade Olaniyan 3  Malverne  13.29
2 Chance Mingo 4  West Hempstead  13.72
3 Karen Sanon 5  Malverne  13.95
4 Ashley Reyes 2  Friends Academy (Li)  14.34
5 Ashley Palmer 6  West Hempstead  14.36
6 Aniya James 1  West Hempstead  14.46
Boys 100 Meter Dash r1 h1
1 Destin McPhersor 3  Malverne  11.55
2 Armondo White 4  Malverne  11.80
3 Samuel Laserson 2  Friends Academy (Li)  13.35
4 Nicholas Hickam 5  East Rockaway  13.38
5 Zayd Karim 1  Wheatley School  14.90
Boys 100 Meter Dash r1 h2
1 Corey Pierre 4  West Hempstead  11.95
2 Malachi Russell 3  Friends Academy (Li)  12.36
3 Nicholas Caradonna 2  East Rockaway  13.44
4 Henry Ji 1  Wheatley School  13.47
5 Zain Tariq 5  East Rockaway  13.64
Boys 100 Meter Dash r1 h3
1 Logan Alvarez 3  Friends Academy (Li)  11.64
2 Sylvain Castin 1  Malverne  11.88
3 Alexander Zavala 4  Oyster Bay  12.13
4 Peter Munyak 2  Cold Spring Harbor  12.72
5 Evan Wang 5  Wheatley School  14.24
Boys 100 Meter Dash r1 h4
1 Jordan DeJesus 3  West Hempstead  11.35
2 Kamou Leslie 4  West Hempstead  12.43
3 Austin Aschettino 2  Oyster Bay  12.78
4 Kveon Hawkins 1  Carle Place  14.56
5 Connor Chan 5  Cold Spring Harbor  15.10
Boys 100 Meter Dash Combined Heats
1Jordan DeJesus3 West Hempstead11.35
2Destin McPhersor3 Malverne11.55
3Logan Alvarez3 Friends Academy (Li)11.64
4Armondo White4 Malverne11.80
5Sylvain Castin1 Malverne11.88
6Corey Pierre4 West Hempstead11.95
7Alexander Zavala4 Oyster Bay12.13
8Malachi Russell3 Friends Academy (Li)12.36
9Kamou Leslie4 West Hempstead12.43
10Peter Munyak2 Cold Spring Harbor12.72
11Austin Aschettino2 Oyster Bay12.78
12Samuel Laserson2 Friends Academy (Li)13.35
13Nicholas Hickam5 East Rockaway13.38
14Nicholas Caradonna2 East Rockaway13.44
15Henry Ji1 Wheatley School13.47
16Zain Tariq5 East Rockaway13.64
17Evan Wang5 Wheatley School14.24
18Kveon Hawkins1 Carle Place14.56
19Zayd Karim1 Wheatley School14.90
20Connor Chan5 Cold Spring Harbor15.10
Boys 100 Meter Finals r2 h1
1 Jordan DeJesus 3  West Hempstead  11.44
2 Destin McPhersor 4  Malverne  11.50
3 Logan Alvarez 2  Friends Academy (Li)  11.86
4 Corey Pierre 5  West Hempstead  11.87
5 Armondo White 1  Malverne  11.99
6 Sylvain Castin 6  Malverne  12.01
Girls 1500 Meter Run r1 h1
1 Aislinn Frazer 1  Friends Academy (Li)  4:55.94
2 Emmie Keys 3  Wheatley School  5:09.40
3 Sofia Mulada 2  Cold Spring Harbor  5:15.96
4 Abby Frazer 4  Friends Academy (Li)  5:28.88
5 Mia Gagliardi 5  Oyster Bay  5:37.01
6 Natasha Dominguez 6  West Hempstead  5:59.31
7 Nicole Walsh 10  Oyster Bay  5:59.83
8 Leila Naraine 8  Carle Place  6:09.54
9 Hailey Velasquez 9  East Rockaway  6:12.73
10 Luna Coronel 11  Carle Place  6:33.30
11 Julia Wang 12  Cold Spring Harbor  6:49.45
12 Casey Schneider 13  Cold Spring Harbor  7:05.82
13 Brianna Halstead 14  East Rockaway  7:17.16
DNS Caitlin Kulins 7  East Rockaway  0.00
Boys 1600 Meter Run r1 h1
1 Christopher Tardugno 2  Oyster Bay  4:46.44
2 Scott Schmuck 1  Wheatley School  4:47.50
3 Ben Martin 3  Friends Academy (Li)  4:51.61
4 Zach Greene 4  Oyster Bay  5:06.85
5 James Salvato 5  Oyster Bay  5:10.60
6 Raymond Li 8  Friends Academy (Li)  5:21.38
7 Diego Gomez 10  West Hempstead  5:32.90
8 Nicholas Guarino 11  East Rockaway  5:37.89
9 Kieran Lynch 12  East Rockaway  5:48.87
10 Yan Jun Lin 14  Wheatley School  5:50.36
11 Henry Kitchin 13  Cold Spring Harbor  5:58.68
12 Austin Notaris 15  Friends Academy (Li)  6:12.34
13 Ryan Dunn 16  Carle Place  6:29.21
DNS Matthew Pollackov 6  East Rockaway  0.00
DNS Daniel Wright 7  Cold Spring Harbor  0.00
DNS Glenn Marin 9  Carle Place  0.00
Girls 400 Meter Dash r1 h1
1 Khaliya Shaw 3  Malverne  1:12.66
2 Melanie Golden 5  Cold Spring Harbor  1:17.95
3 Ava Zuckerbrot 4  Friends Academy (Li)  1:18.50
SCR Victoria Barriola 2  Cold Spring Harbor  0.00
Girls 400 Meter Dash r1 h2
1 Juliana Mendes 3  Wheatley School  1:07.43
2 Samantha Amritt 4  Friends Academy (Li)  1:08.83
3 Madison Abiaoun 5  West Hempstead  1:09.04
4 Emma Azevedo 2  Wheatley School  1:09.77
5 Marisa Terrone 1  Carle Place  1:13.58
Girls 400 Meter Dash r1 h3
1 Victoria Guerrier 4  West Hempstead  58.68
2 Gloria Guerrier 3  West Hempstead  59.39
3 Nyah Thomas 2  Friends Academy (Li)  1:01.14
4 Julia Schriefer 5  Wheatley School  1:02.02
5 Mikayla Johnson 1  Malverne  1:09.00
6 Lauren Szalkowski 6  Carle Place  1:09.41
Girls 400 Meter Dash Combined Heats
1Victoria Guerrier4 West Hempstead58.68
2Gloria Guerrier3 West Hempstead59.39
3Nyah Thomas2 Friends Academy (Li)1:01.14
4Julia Schriefer5 Wheatley School1:02.02
5Juliana Mendes3 Wheatley School1:07.43
6Samantha Amritt4 Friends Academy (Li)1:08.83
7Mikayla Johnson1 Malverne1:09.00
8Madison Abiaoun5 West Hempstead1:09.04
9Lauren Szalkowski6 Carle Place1:09.41
10Emma Azevedo2 Wheatley School1:09.77
11Khaliya Shaw3 Malverne1:12.66
12Marisa Terrone1 Carle Place1:13.58
13Melanie Golden5 Cold Spring Harbor1:17.95
14Ava Zuckerbrot4 Friends Academy (Li)1:18.50
Boys 400 Meter Dash r1 h1
1 Jeremiah Haye 5  Malverne  58.70
2 Jayden Camborne 3  Malverne  59.47
3 Ryan Leary 4  Carle Place  1:00.17
4 Anthony Baldasano 2  Wheatley School  1:04.05
Boys 400 Meter Dash r1 h2
1 Glenn Marin 1  Carle Place  59.78
2 Thomas Li 3  Wheatley School  1:00.35
3 Wyatt Keys 2  Wheatley School  1:02.06
4 Tian Ouyang 4  Cold Spring Harbor  1:02.99
5 Bashan Jones 6  East Rockaway  1:03.74
6 Joshua Choi 5  Carle Place  1:07.99
Boys 400 Meter Dash r1 h3
1 Felipe DaSilva 5  West Hempstead  56.36
2 William Davis 2  Friends Academy (Li)  57.07
3 Vincent Arnedos 4  Oyster Bay  57.33
4 Anthony Izquierdo 3  Oyster Bay  58.58
5 Zachary Lachman 6  Oyster Bay  59.76
6 Xavier Sarmiento 1  West Hempstead  1:01.18
Boys 400 Meter Dash r1 h4
1 Jackson Brielmann 4  Friends Academy (Li)  53.14
2 Logan Mott 3  Friends Academy (Li)  53.32
3 Derek Chinchilla 2  West Hempstead  53.64
4 Kevin Lynch 1  East Rockaway  57.00
5 Isaiah Jolly 5  Malverne  57.88
6 Christopher Dam 6  Cold Spring Harbor  58.74
Boys 400 Meter Dash Combined Heats
1Jackson Brielmann4 Friends Academy (Li)53.14
2Logan Mott3 Friends Academy (Li)53.32
3Derek Chinchilla2 West Hempstead53.64
4Felipe DaSilva5 West Hempstead56.36
5Kevin Lynch1 East Rockaway57.00
6William Davis2 Friends Academy (Li)57.07
7Vincent Arnedos4 Oyster Bay57.33
8Isaiah Jolly5 Malverne57.88
9Anthony Izquierdo3 Oyster Bay58.58
10Jeremiah Haye5 Malverne58.70
11Christopher Dam6 Cold Spring Harbor58.74
12Jayden Camborne3 Malverne59.47
13Zachary Lachman6 Oyster Bay59.76
14Glenn Marin1 Carle Place59.78
15Ryan Leary4 Carle Place1:00.17
16Thomas Li3 Wheatley School1:00.35
17Xavier Sarmiento1 West Hempstead1:01.18
18Wyatt Keys2 Wheatley School1:02.06
19Tian Ouyang4 Cold Spring Harbor1:02.99
20Bashan Jones6 East Rockaway1:03.74
21Anthony Baldasano2 Wheatley School1:04.05
22Joshua Choi5 Carle Place1:07.99
Girls 100 Meter Hurdles r1 h1
1 Nicollete Lewis 3  Oyster Bay  19.39
2 Mackenzie Gallagher 5  East Rockaway  21.37
3 Christiana Dalmadge 1  West Hempstead  21.79
DNF Katherine Lai 2  Carle Place  0.00
DNS Caroline O'Brien 4  Wheatley School  0.00
Girls 100 Meter Hurdles r1 h2
1 Olivia Carden 3  Friends Academy (Li)  17.02
2 Kiara Freidberg 4  Cold Spring Harbor  18.50
3 Laila Canelo 1  West Hempstead  18.74
4 Grace DelValle 6  East Rockaway  19.50
5 Sanjana Soni 5  Carle Place  19.88
6 Sophia Dean 2  Oyster Bay  19.96
Girls 100 Meter Hurdles Combined Heats
1Olivia Carden3 Friends Academy (Li)17.02
2Kiara Freidberg4 Cold Spring Harbor18.50
3Laila Canelo1 West Hempstead18.74
4Nicollete Lewis3 Oyster Bay19.39
5Grace DelValle6 East Rockaway19.50
6Sanjana Soni5 Carle Place19.88
7Sophia Dean2 Oyster Bay19.96
8Mackenzie Gallagher5 East Rockaway21.37
9Christiana Dalmadge1 West Hempstead21.79
Boys 110 Meter Hurdles r1 h1
1 Aunrie Lewis 3  Wheatley School  21.54
2 Conor Kelly 4  East Rockaway  21.57
DNS Jabari Spence 2  Malverne  0.00
DNS Aidan Joannon 5  Oyster Bay  0.00
Boys 110 Meter Hurdles r1 h2
1 Damilola Babalola 3  West Hempstead  15.58
2 Sean McCarey 4  Cold Spring Harbor  17.80
3 Bryan Brady 2  Oyster Bay  19.38
4 John Exharos 5  Wheatley School  20.16
5 Brad Zhao 6  Wheatley School  22.29
6 Omek Kumar 1  Oyster Bay  25.12
Boys 110 Meter Hurdles Combined Heats
1Damilola Babalola3 West Hempstead15.58
2Sean McCarey4 Cold Spring Harbor17.80
3Bryan Brady2 Oyster Bay19.38
4John Exharos5 Wheatley School20.16
5Aunrie Lewis3 Wheatley School21.54
6Conor Kelly4 East Rockaway21.57
7Brad Zhao6 Wheatley School22.29
8Omek Kumar1 Oyster Bay25.12
Girls 800 Meter Run r1 h1
1 Sadie Keys 5  Wheatley School  2:42.78
2 Angela Testani 4  Wheatley School  3:04.73
3 Milana D'Alessandro 1  Carle Place  3:26.46
4 Gabriella Schaefer 2  East Rockaway  3:35.27
5 Brianna Halstead 3  East Rockaway  3:37.04
Girls 800 Meter Run r1 h2
1 Victoria Guerrier 1  West Hempstead  2:28.28
2 Megan Jasinski 2  Cold Spring Harbor  2:29.74
3 Caitlin O'Keefe 4  Wheatley School  2:39.04
4 Annabelle Coles 5  Cold Spring Harbor  2:42.89
5 Olivia Como 3  Friends Academy (Li)  2:44.54
6 Leila Naraine 6  Carle Place  3:01.29
7 Hailey Velasquez 7  East Rockaway  3:02.66
8 Madeleine Rubenacker 8  Carle Place  3:07.24
9 Maddie Haigh 9  Oyster Bay  3:14.30
Girls 800 Meter Run Combined Heats
1Victoria Guerrier1 West Hempstead2:28.28
2Megan Jasinski2 Cold Spring Harbor2:29.74
3Caitlin O'Keefe4 Wheatley School2:39.04
4Sadie Keys5 Wheatley School2:42.78
5Annabelle Coles5 Cold Spring Harbor2:42.89
6Olivia Como3 Friends Academy (Li)2:44.54
7Leila Naraine6 Carle Place3:01.29
8Hailey Velasquez7 East Rockaway3:02.66
9Angela Testani4 Wheatley School3:04.73
10Madeleine Rubenacker8 Carle Place3:07.24
11Maddie Haigh9 Oyster Bay3:14.30
12Milana D'Alessandro1 Carle Place3:26.46
13Gabriella Schaefer2 East Rockaway3:35.27
14Brianna Halstead3 East Rockaway3:37.04
Boys 800 Meter Run r1 h1
1 Justin Delavandel 1  West Hempstead  2:29.44
2 Quinn Mclaughlin 3  Friends Academy (Li)  2:32.84
3 Christopher O'Connor 8  Wheatley School  2:35.21
4 Glenn Marin 6  Carle Place  2:36.14
5 Kieran Lynch 2  East Rockaway  2:39.60
6 Angelo Parisi 4  East Rockaway  2:53.00
7 Benjiman Durisile 9  Malverne  3:04.49
8 Ryan Dunn 7  Carle Place  3:13.27
DNS Ryan Nankoo 5  Carle Place  0.00
Boys 800 Meter Run r1 h2
1 Ben Martin 1  Friends Academy (Li)  2:11.46
2 Christopher Tardugno 2  Oyster Bay  2:15.50
3 Bryan Schmuck 7  Wheatley School  2:17.51
4 Oliver Keczmer 3  Oyster Bay  2:18.30
5 Declan Brady 6  Wheatley School  2:19.00
6 Alex Santos-Acosta 5  West Hempstead  2:20.02
7 Jonathan Cox 8  Oyster Bay  2:24.54
8 Thomas Guarino 9  East Rockaway  2:28.61
DNS John Brown 4  Cold Spring Harbor  0.00
Boys 800 Meter Run Combined Heats
1Ben Martin1 Friends Academy (Li)2:11.46
2Christopher Tardugno2 Oyster Bay2:15.50
3Bryan Schmuck7 Wheatley School2:17.51
4Oliver Keczmer3 Oyster Bay2:18.30
5Declan Brady6 Wheatley School2:19.00
6Alex Santos-Acosta5 West Hempstead2:20.02
7Jonathan Cox8 Oyster Bay2:24.54
8Thomas Guarino9 East Rockaway2:28.61
9Justin Delavandel1 West Hempstead2:29.44
10Quinn Mclaughlin3 Friends Academy (Li)2:32.84
11Christopher O'Connor8 Wheatley School2:35.21
12Glenn Marin6 Carle Place2:36.14
13Kieran Lynch2 East Rockaway2:39.60
14Angelo Parisi4 East Rockaway2:53.00
15Benjiman Durisile9 Malverne3:04.49
16Ryan Dunn7 Carle Place3:13.27
Girls 3000 Meter Run r1 h1
1 Aislinn Frazer 3  Friends Academy (Li)  11:08.28
2 Sofia Mulada 2  Cold Spring Harbor  11:35.49
3 Jocelyn Schadler 5  Oyster Bay  12:08.29
4 Mia Gagliardi 4  Oyster Bay  12:57.69
5 Sarah Kiefer 6  Cold Spring Harbor  13:53.47
6 Kayla Rogan 7  Wheatley School  14:08.99
DNS Julia Schriefer 1  Wheatley School  0.00
DNS Gabrielle Garra 8  Cold Spring Harbor  0.00
Boys 3200 Meter Run r1 h1
1 Christopher Tardugno 1  Oyster Bay  10:45.32
2 Zach Greene 3  Oyster Bay  10:48.57
3 Patrick Barrera 2  Wheatley School  11:09.93
4 Matthew Pollackov 4  East Rockaway  11:24.19
5 Joe Tudisco 10  West Hempstead  11:54.32
6 Matthew Carlinsky 5  Oyster Bay  12:04.00
7 Brandon Velasquez 7  East Rockaway  12:40.78
8 Alex Lombardo 6  Cold Spring Harbor  12:49.78
9 Ethan Labelson 8  Friends Academy (Li)  13:05.82
DNS Richard Li 9  Friends Academy (Li)  0.00
Girls 200 Meter Dash r1 h1
1 Hannah Byron 5  Friends Academy (Li)  32.74
2 Kylie Curtis 4  East Rockaway  35.05
3 Emily Perez 3  East Rockaway  35.31
4 Alaina Pinto 2  Wheatley School  36.54
Girls 200 Meter Dash r1 h2
1 Olivia Docyk 1  Carle Place  31.03
2 Nicoletta Sekallis 3  Oyster Bay  31.52
3 Emily Solomon 4  Wheatley School  33.20
4 Erin Lynch 5  East Rockaway  34.75
DNS Alyssa Bhagan 2  Wheatley School  0.00
Girls 200 Meter Dash r1 h3
1 Lipeh Ugas 6  Malverne  28.78
2 Karen Sanon 3  Malverne  28.91
3 Ashley Palmer 1  West Hempstead  30.05
4 Marisa Terrone 2  Carle Place  30.13
5 Aniya James 5  West Hempstead  30.51
6 Kimberly Cardinale 4  Cold Spring Harbor  31.07
Girls 200 Meter Dash r1 h4
1 Nyah Thomas 2  Friends Academy (Li)  26.52
2 Marissa Haye 4  Malverne  26.75
3 Olivia Carden 3  Friends Academy (Li)  27.42
4 Lauren Szalkowski 5  Carle Place  29.08
5 Anna Fernandez 1  Cold Spring Harbor  29.35
6 Eloise Kirchner 6  Cold Spring Harbor  29.70
Girls 200 Meter Dash Combined Heats
1Nyah Thomas2 Friends Academy (Li)26.52
2Marissa Haye4 Malverne26.75
3Olivia Carden3 Friends Academy (Li)27.42
4Lipeh Ugas6 Malverne28.78
5Karen Sanon3 Malverne28.91
6Lauren Szalkowski5 Carle Place29.08
7Anna Fernandez1 Cold Spring Harbor29.35
8Eloise Kirchner6 Cold Spring Harbor29.70
9Ashley Palmer1 West Hempstead30.05
10Marisa Terrone2 Carle Place30.13
11Aniya James5 West Hempstead30.51
12Olivia Docyk1 Carle Place31.03
13Kimberly Cardinale4 Cold Spring Harbor31.07
14Nicoletta Sekallis3 Oyster Bay31.52
15Hannah Byron5 Friends Academy (Li)32.74
16Emily Solomon4 Wheatley School33.20
17Erin Lynch5 East Rockaway34.75
18Kylie Curtis4 East Rockaway35.05
19Emily Perez3 East Rockaway35.31
20Alaina Pinto2 Wheatley School36.54
Boys 200 Meter Dash r1 h1
1 Christopher Dam 3  Cold Spring Harbor  25.44
2 Max Melnikov 4  Wheatley School  30.53
DNS Jayden Guillen 2  East Rockaway  0.00
DNS Justin Perroncino 5  Wheatley School  0.00
Boys 200 Meter Dash r1 h2
1 A'Lorenz Chatman 1  West Hempstead  26.70
2 Patrick Walsh 3  Oyster Bay  27.78
3 Deniz Yuruk 4  Carle Place  28.51
4 Joshua Choi 6  Carle Place  29.88
5 Kveon Hawkins 2  Carle Place  31.29
6 Mathew Lee 5  Wheatley School  31.89
Boys 200 Meter Dash r1 h3
1 Roy Brandon McLauglin 2  Malverne  24.61
2 Kolton Kimanyen 5  Malverne  24.95
3 Peter Munyak 3  Cold Spring Harbor  25.80
4 Kevin Lynch 4  East Rockaway  26.40
5 Samuel Laserson 6  Friends Academy (Li)  27.37
6 Nicholas Caradonna 1  East Rockaway  27.38
Boys 200 Meter Dash r1 h4
1 Jordan DeJesus 3  West Hempstead  22.88
2 Logan Alvarez 4  Friends Academy (Li)  23.90
3 Corey Pierre 5  West Hempstead  24.53
4 Joshua McKenzie 6  Friends Academy (Li)  25.35
5 Ian Patrice 1  Oyster Bay  25.50
6 Jeremiah Haye 2  Malverne  25.77
Boys 200 Meter Dash Combined Heats
1Jordan DeJesus3 West Hempstead22.88
2Logan Alvarez4 Friends Academy (Li)23.90
3Corey Pierre5 West Hempstead24.53
4Roy Brandon McLauglin2 Malverne24.61
5Kolton Kimanyen5 Malverne24.95
6Joshua McKenzie6 Friends Academy (Li)25.35
7Christopher Dam3 Cold Spring Harbor25.44
8Ian Patrice1 Oyster Bay25.50
9Jeremiah Haye2 Malverne25.77
10Peter Munyak3 Cold Spring Harbor25.80
11Kevin Lynch4 East Rockaway26.40
12A'Lorenz Chatman1 West Hempstead26.70
13Samuel Laserson6 Friends Academy (Li)27.37
14Nicholas Caradonna1 East Rockaway27.38
15Patrick Walsh3 Oyster Bay27.78
16Deniz Yuruk4 Carle Place28.51
17Joshua Choi6 Carle Place29.88
18Max Melnikov4 Wheatley School30.53
19Kveon Hawkins2 Carle Place31.29
20Mathew Lee5 Wheatley School31.89
Girls 4x800 Meter Relay r1 h1
1 Wheatley School 2  WLEY A  10:21.07
2 Cold Spring Harbor 4  CSH A  10:30.44
3 Oyster Bay 3  OB A  11:51.67
4 Friends Academy (Li) 1  FA A  13:32.74
5 Carle Place 5  CPHS A  13:51.54
Boys 4x800 Meter Relay r1 h1
1 Oyster Bay 3  OB A  9:32.56
2 Wheatley School 2  WLEY A  9:46.43
3 West Hempstead 1  WHEM A  9:54.58
4 Friends Academy (Li) 5  FA A  10:44.41
5 East Rockaway 6  ERCK A  10:46.68
6 Cold Spring Harbor 4  CSH A  10:53.99
Girls 4x100 Meter Relay r1 h1
1 Carle Place 3  CPHS A  59.70
2 Wheatley School 4  WLEY A  1:00.07
3 East Rockaway 2  ERCK A  1:07.18
Girls 4x100 Meter Relay r1 h2
1 Malverne 3  MAL A  52.11
2 Friends Academy (Li) 2  FA A  55.53
3 West Hempstead 5  WHEM A  55.68
DQ Cold Spring Harbor 4  CSH A  0.00
Girls 4x100 Meter Relay Combined Heats
1Malverne3 MAL A52.11
2Friends Academy (Li)2 FA A55.53
3West Hempstead5 WHEM A55.68
4Carle Place3 CPHS A59.70
5Wheatley School4 WLEY A1:00.07
6East Rockaway2 ERCK A1:07.18
Boys 4x100 Meter Relay r1 h1
1 Malverne 3  MAL A  45.89
2 West Hempstead 4  WHEM A  46.21
3 Cold Spring Harbor 1  CSH A  50.74
4 Oyster Bay 5  OB A  51.24
5 Wheatley School 6  WLEY A  59.26
DNF Friends Academy (Li) 2  FA A  0.00
Girls 4x400 Meter Relay r1 h1
1 Friends Academy (Li) 3  FA A  4:17.20
2 West Hempstead 4  WHEM A  4:19.03
3 Malverne 5  MAL A  4:37.02
4 Cold Spring Harbor 1  CSH A  5:00.66
5 Oyster Bay 6  OB A  5:14.90
6 Wheatley School 2  WLEY A  5:33.33
Boys 4x400 Meter Relay r1 h1
1 Friends Academy (Li) 3  FA A  3:37.67
2 Malverne 4  MAL A  3:44.45
3 West Hempstead 2  WHEM A  3:57.34
4 Oyster Bay 5  OB A  3:58.36
5 Wheatley School 1  WLEY A  4:07.68
6 East Rockaway 6  ERCK A  4:09.04

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Event Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • elitefeats

    Islandia, NY 11749

Social Media