Nassau County XC State Qualifier  -  11/6/2021
More info/Sign up   •    Contact Us
 
 
CLASS A BOYS
Place Name
(click for detail)
Bib Class Team Time Pace More
1 Colin Funk 1176 12 Paul D. Schrieber / Port Washing 16:03.86 5:10/M
2 Amokrane Aouchiche 1480 12 Wellington C. Mepham 16:10.19 5:12/M
3 Jordan Altman 1333 11 Syosset 16:17.87 5:15/M
4 Logan Schaeffler 1270 10 Sanford H. Calhoun 16:21.93 5:16/M
5 John Schwab 1272 12 Sanford H. Calhoun 16:25.60 5:17/M
6 Trevor Rinn 1832 12 Oceanside 16:26.69 5:18/M
7 Alexander Kasper 939 12 Jericho 16:28.41 5:18/M
8 Jariq McNab 745 12 Freeport 16:57.60 5:28/M
9 William Lane 1187 12 Paul D. Schrieber / Port Washing 17:01.69 5:29/M
10 Nick Chimienti 678 12 East Meadow 17:02.17 5:29/M
11 Kyle Meyers 1220 12 Plainview-Old Bethpage / JFK 17:04.14 5:30/M
12 George Thomatos 739 9 Farmingdale 17:05.22 5:30/M
13 William Hughes 1264 11 Sanford H. Calhoun 17:08.71 5:31/M
14 William Ahmuty 1167 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 17:10.88 5:32/M
15 Gavin Giordano 1261 11 Sanford H. Calhoun 17:11.22 5:32/M
16 Kailen McCauley 1586 12 Herricks 17:12.04 5:32/M
17 Kevin Taylor 1205 12 Paul D. Schrieber / Port Washing 17:13.03 5:32/M
18 Sebastian Raam Ravishankar 1592 11 Herricks 17:13.33 5:33/M
19 Samir Khan 685 12 East Meadow 17:16.51 5:34/M
20 Maxwell Meehan 1194 12 Paul D. Schrieber / Port Washing 17:18.04 5:34/M
21 Alexander Rosario 1269 12 Sanford H. Calhoun 17:18.53 5:34/M
22 Matthew Belmonte 1257 11 Sanford H. Calhoun 17:20.77 5:35/M
23 Daniel Hoffman 1818 12 Oceanside 17:23.00 5:36/M
24 Alan Gu 850 11 Great Neck South 17:23.26 5:36/M
25 Jordan Washburn 1228 12 Plainview-Old Bethpage / JFK 17:23.86 5:36/M
26 Jackson Murray 1829 12 Oceanside 17:23.90 5:36/M
27 Tyler McAlea 784 10 Garden City 17:24.21 5:36/M
28 Christopher Schminkus 1115 11 Massapequa 17:24.58 5:36/M
29 Edison Won 874 11 Great Neck South 17:29.51 5:38/M
30 Stephen Berg 1340 12 Syosset 17:31.49 5:38/M
31 Daniel Degregori 680 11 East Meadow 17:35.18 5:40/M
32 Mario Jimenez 855 10 Great Neck South 17:35.26 5:40/M
33 Jason Kerber 1821 10 Oceanside 17:36.19 5:40/M
34 Jonathan Sferratore 1273 11 Sanford H. Calhoun 17:36.53 5:40/M
35 Terrence McGinty 1193 12 Paul D. Schrieber / Port Washing 17:40.12 5:41/M
36 Harrison Maute 1192 10 Paul D. Schrieber / Port Washing 17:55.34 5:46/M
37 Alex Colletti 762 11 Garden City 18:02.05 5:48/M
38 Warren Pershad 1413 12 Valley Stream Central 18:08.34 5:50/M
39 Jared Kimiabakhsh 818 11 Great Neck North 18:09.05 5:51/M
40 Brandon Figuerado 1484 10 Wellington C. Mepham 18:10.49 5:51/M
41 Andrew Holtzman 776 12 Garden City 18:13.45 5:52/M
42 Danzil Monk Jr 746 11 Freeport 18:19.63 5:54/M
43 Stefano Sanchez 1391 11 Syosset 18:21.99 5:55/M
44 Luis Cruz 1350 8 Syosset 18:23.09 5:55/M
45 Dylan Gu 851 9 Great Neck South 18:23.31 5:55/M
46 David Ludwig 821 12 Great Neck North 18:23.45 5:55/M
47 Nicholas Andrews 9960 10 Baldwin 18:24.41 5:55/M
48 Aron Langston 1008 12 Long Beach 18:25.20 5:56/M
49 Daniel Butt 760 11 Garden City 18:25.68 5:56/M
50 Matthew Gerosa 1356 12 Syosset 18:27.05 5:56/M
51 Colin Asher 804 11 Great Neck North 18:29.74 5:57/M
52 Chase Holt 742 9 Freeport 18:31.09 5:58/M
53 Junseo Deschenes 844 10 Great Neck South 18:32.51 5:58/M
54 Dante White 623 12 Baldwin 18:32.79 5:58/M
55 Sameer Grewal 682 11 East Meadow 18:35.42 5:59/M
56 Zyad Mohamed 690 10 East Meadow 18:36.02 5:59/M
57 Alexander Wu 875 12 Great Neck South 18:37.87 6:00/M
58 Ahyaan Virani 872 11 Great Neck South 18:38.16 6:00/M
59 Cyrus Sedgh 833 9 Great Neck North 18:44.05 6:02/M
60 Cole Rinn 1831 9 Oceanside 18:47.41 6:03/M
61 Leo Masaoka-Guevara 687 12 East Meadow 18:51.99 6:04/M
62 Ryan Price 1012 11 Long Beach 18:52.89 6:05/M
63 Joe Palazzolo 1830 12 Oceanside 18:57.63 6:06/M
64 Vincent Volpe 1015 10 Long Beach 18:58.73 6:07/M
65 Ryan McAlea 783 9 Garden City 18:59.53 6:07/M
66 Seth Ziman 1397 11 Syosset 19:00.15 6:07/M
67 Ryan Sadrarhami 1390 9 Syosset 19:03.44 6:08/M
68 Juan Guzman 1971 9 Long Beach 19:07.65 6:09/M
69 Joel Salazar 620 12 Baldwin 19:07.97 6:09/M
70 Archie Chesler 1092 10 Massapequa 19:18.03 6:13/M
71 Oscar Yan 964 12 Jericho 19:23.20 6:14/M
72 Harrison Debler 766 12 Garden City 19:23.96 6:15/M
73 Benjamin Masouch 1826 12 Oceanside 19:28.61 6:16/M
74 Andrey Podskrebkin 1111 10 Massapequa 19:30.04 6:17/M
75 Jonathan Chen 931 10 Jericho 19:31.54 6:17/M
76 Preston Chan 1567 10 Herricks 19:32.45 6:17/M
77 Philip Dilgard-Clark 800 10 Glen Cove 19:34.14 6:18/M
78 Keita Takahashi 959 9 Jericho 19:34.32 6:18/M
79 Jason Rivera 1415 10 Valley Stream Central 19:34.93 6:18/M
80 Nicholas Bologna 9995 11 Plainview-Old Bethpage / JFK 19:35.21 6:18/M
81 John Martini 744 9 Freeport 19:35.84 6:18/M
82 William Lee 9996 12 Jericho 19:36.66 6:19/M
83 James Waters 1498 10 Wellington C. Mepham 19:37.32 6:19/M
84 Brandon Hakimian 813 10 Great Neck North 19:37.79 6:19/M
85 Brandon Munroe 1408 12 Valley Stream Central 19:42.80 6:21/M
86 Ethan Duffy 741 10 Freeport 19:43.99 6:21/M
87 Christian Primavera 9943 11 Massapequa 19:46.88 6:22/M
88 Patrick Pelligrini 1109 10 Massapequa 19:47.05 6:22/M
89 Christopher Ganci 9991 9 Massapequa 19:49.58 6:23/M
90 Jake Eddelson 9999 10 Wellington C. Mepham 19:50.20 6:23/M
91 Jaime Chua 9994 10 Herricks 20:00.62 6:26/M
92 Ethan Doran 725 12 Farmingdale 20:02.79 6:27/M
93 Alijah Murray 1409 11 Valley Stream Central 20:11.17 6:30/M
94 Jake Finkel 727 11 Farmingdale 20:13.31 6:31/M
95 Leonard Li 1105 11 Massapequa 20:15.53 6:31/M
96 Eric Hill 616 12 Baldwin 20:15.58 6:31/M
97 Nicholas Fauci 1483 11 Wellington C. Mepham 20:19.81 6:33/M
98 Luke Ferraiolo 726 9 Farmingdale 20:19.91 6:33/M
99 Krish Nair 1587 9 Herricks 20:24.40 6:34/M
100 Luke Badruski 1132 10 New Hyde Park 20:28.83 6:36/M
Show All Results

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Event Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • elitefeats

    Islandia, NY 11749

Social Media