Nassau County XC Frosh-Soph-Jun-Sen  -  10/20/2021
More info/Sign up   •    Contact Us
 
 
Freshman Boys
Place Name
(click for detail)
Bib Class Team Time Pace More
1 William Ahmuty 1167 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 17:51.85 5:45/M
2 Julian Kimball 1183 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 17:53.52 5:46/M
3 Maxwell Krapf 1531 9 Floral Park 17:54.20 5:46/M
4 Myles Munro 1290 9 Seaford 17:55.90 5:46/M
5 Stije Huinink 1067 9 Manhasset 18:12.41 5:52/M
6 Ryan Boldi 1051 9 Manhasset 18:17.55 5:53/M
7 Cole Rinn 1831 9 Oceanside 18:27.08 5:56/M
8 Cyrus Sedgh 833 9 Great Neck North 18:28.03 5:57/M
9 Dylan Gu 851 9 Great Neck South 18:28.14 5:57/M
10 Keita Takahashi 959 9 Jericho 18:34.98 5:59/M
11 Samuel Noyla 692 9 East Meadow 18:35.76 5:59/M
12 Riley Funk 1177 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 19:24.32 6:15/M
13 John Morrow 864 9 Great Neck South 19:24.63 6:15/M
14 Marshall Huron 1181 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 19:24.68 6:15/M
15 Caleb Carle 719 9 Farmingdale 19:28.37 6:16/M
16 Matthew Bloom 807 9 Great Neck North 19:31.25 6:17/M
17 John Martini 744 9 Freeport 19:34.16 6:18/M
18 David Feng 1776 9 Great Neck South 19:38.04 6:19/M
19 Christopher Ganci 1101 9 Massapequa 19:38.21 6:19/M
20 Zach Greene 1157 8 Oyster Bay 19:44.95 6:21/M
21 Anthony Palmeri 696 9 East Meadow 20:03.25 6:27/M
22 Noah Kobayashi 1184 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 20:08.65 6:29/M
23 Krish Nair 1587 9 Herricks 20:10.28 6:30/M
24 Colin Smith 1085 9 Manhasset 20:10.75 6:30/M
25 Victor Lin 861 9 Great Neck South 20:12.70 6:30/M
26 Yifu Zuo 880 9 Great Neck South 20:13.83 6:31/M
27 Thomas Greco 1835 9 Plainedge 20:23.34 6:34/M
28 James Salvato 1164 9 Oyster Bay 20:31.12 6:36/M
29 Thomas Twomey 1086 8 Manhasset 20:34.83 6:37/M
30 Matthew Laudicina 1822 9 Oceanside 20:39.53 6:39/M
31 Omar Elkaray 848 9 Great Neck South 20:39.67 6:39/M
32 Farzam Ali-Syed 671 9 East Meadow 20:41.79 6:40/M
33 Ryan Melkun 1450 9 W. Tresper Clarke 20:43.42 6:40/M
34 Justin Delavandel 1501 9 West Hempstead 20:52.02 6:43/M
35 John Smeltz 1845 9 Plainedge 21:04.87 6:47/M
36 Robert Higgins 1179 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 21:06.09 6:48/M
37 Eshaan Kandel 884 9 H. Frank Carey 21:23.94 6:53/M
38 Mychal Duffy 1056 9 Manhasset 21:24.91 6:54/M
39 John Spolidora 1014 9 Long Beach 21:25.24 6:54/M
40 Pasquale Corealle 1402 9 Valley Stream Central 21:25.50 6:54/M
41 Aiden Ruskin 1201 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 21:27.37 6:54/M
42 Tristan Cuevas 1814 9 Oceanside 21:27.88 6:55/M
43 Daniel Chung 1052 9 Manhasset 21:35.24 6:57/M
44 Kyle Hui 854 9 Great Neck South 21:35.58 6:57/M
45 Charles Landau 1186 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 21:39.15 6:58/M
46 Matteo Somma 1426 9 Valley Stream North 21:40.03 6:58/M
47 John Hogan 1064 9 Manhasset 21:40.26 6:59/M
48 Aarav Minocha 863 9 Great Neck South 21:42.13 6:59/M
49 Jonathan Oh 865 9 Great Neck South 21:46.62 7:01/M
50 Kent Chen 842 9 Great Neck South 21:51.67 7:02/M
51 Sam Abraham 1046 9 Manhasset 21:51.81 7:02/M
52 Miles Erdos 1310 9 South Side 21:53.24 7:03/M
53 Aaron Labelson 1869 8 Friends Academy (LI) 22:06.90 7:07/M
54 Aiden Mann 1809 9 Mac 22:15.81 7:10/M
55 Lucas Kim 1070 9 Manhasset 22:15.94 7:10/M
56 John Bachor 1048 9 Manhasset 22:17.80 7:11/M
57 Aidan Yuen 966 9 Jericho 22:22.64 7:12/M
58 Matthew Milewski 1079 9 Manhasset 22:25.44 7:13/M
59 Henrik Kollmeier 1506 9 West Hempstead 22:30.05 7:15/M
60 Thomas Galante 1100 9 Massapequa 22:30.91 7:15/M
61 Manav Deshmukh 724 9 Farmingdale 22:34.38 7:16/M
62 Jack Albano 713 9 Farmingdale 22:41.74 7:18/M
63 Lukas Costello 1139 9 North Shore 22:42.88 7:19/M
64 Marco Alvarez 1419 9 Valley Stream North 22:46.91 7:20/M
65 Maxwell Yang 1603 9 Herricks 22:47.64 7:20/M
66 Axel Byun 840 9 Great Neck South 22:48.22 7:20/M
67 Jake Rodriguez 1113 9 Massapequa 22:54.35 7:22/M
68 Ian Nunez 693 9 East Meadow 23:02.30 7:25/M
69 Daniel Zekthi 1136 9 New Hyde Park 23:04.55 7:26/M
70 Gavin Demang 1885 9 Herricks 23:07.81 7:27/M
71 Jonathon Maggio 1808 9 Mac 23:08.10 7:27/M
72 Hunter Abruzzo 1087 9 Massapequa 23:09.89 7:27/M
73 Sean Sinnott 897 9 H. Frank Carey 23:11.36 7:28/M
74 Jack Jingeleski 1807 9 Mac 23:12.83 7:28/M
75 Stematios Atsidaftis 1778 9 Hewlett 23:14.24 7:29/M
76 Edward Xu 9956 9 Great Neck South 23:15.66 7:29/M
77 Michael Riomao 1329 9 South Side 23:15.99 7:29/M
78 Zichun Lin 820 9 Great Neck North 23:20.94 7:31/M
79 Jack Messina 1078 9 Manhasset 23:22.30 7:31/M
80 Kyle Bir 1944 9 East Meadow 23:23.94 7:32/M
81 Daniel Chan 675 9 East Meadow 23:24.88 7:32/M
82 Dylan Mueller 995 9 Locust Valley 23:26.24 7:33/M
83 James Griffith 1062 9 Manhasset 23:42.36 7:38/M
84 Andrew Laveglia 1074 9 Manhasset 23:44.32 7:38/M
85 Eadon Hecht 1780 9 Hewlett 23:53.66 7:41/M
86 Dylan Jenkins 9934 9 Glen Cove 23:56.11 7:42/M
87 Jacob Ferraro 1513 9 Wheatley School 24:11.86 7:47/M
88 John Rozzo 1843 9 Plainedge 24:14.81 7:48/M
89 Owen McCahon 1107 9 Massapequa 24:15.72 7:49/M
90 Ivan Cao 1441 9 W. Tresper Clarke 24:22.59 7:51/M
91 Cooper Langlois 1126 9 Mineola 24:27.73 7:52/M
92 Aiden Kula 1185 9 Paul D. Schrieber / Port Washing 24:29.15 7:53/M
93 Zachary Abreu 1398 9 Valley Stream Central 24:29.48 7:53/M
94 Constantine Pozapalidis 1454 9 W. Tresper Clarke 24:30.52 7:53/M
95 Justin Mathew 889 9 H. Frank Carey 24:31.16 7:54/M
96 Lukas Santana 1507 9 West Hempstead 24:31.84 7:54/M
97 Tristan Calderon 673 9 East Meadow 24:37.41 7:56/M
98 Andrew Pang 955 9 Jericho 24:46.54 7:58/M
99 Aidan Maloney 1823 9 Oceanside 25:21.73 8:10/M
100 Eason Chiu 1571 9 Herricks 25:47.96 8:18/M
Show All Results

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Event Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • elitefeats

    Islandia, NY 11749

Social Media