Nassau County XC Coaches Meet - 10/15/22
Overall Results
1st 60pts Garden City
2nd 99pts East Meadow
3rd 120pts Massapequa
4th 137pts Sanford H. Calhoun
5th 141pts Plainview-Old Bethpage / JFK
6th 162pts Roslyn
7th 162pts West End Secondary School
8th 173pts Farmingdale
9th 190pts Kellenberg
10th 209pts Paul D. Schrieber / Port Washing
11th 248pts South Side
12th 325pts Hicksville
123
PlPtsBib NameClassTeamTime (Pred.)BackPace
Boys Freshman
1 1217 Michael Perez 9Farmingdale 18:28.19 5:57/M
2 21308 Grayson Kies 9Plainview-Old Bethpage / JFK 18:33.66 5:58/M
3 3332 Leonardo Ciccarone 9Garden City 18:39.91 6:00/M
4 41371 Benjamin Davidson 9Roslyn 18:45.13 6:02/M
5 7078 Mateo Del Duca 8Bay Shore 18:48.00 6:03/M
6 7154 Jack Mikula 8Eastport South Manor 18:59.00 6:07/M
7 51319 Sotaro Shirabe 9Plainview-Old Bethpage / JFK 19:12.41 6:11/M
8 61041 Jack DiMarco 9Massapequa 19:22.03 6:14/M
9 7146 Brendan Rodriguez 9East Meadow 19:29.55 6:16/M
10 7147 Nicholas Walsh 9East Islip 19:37.68 6:19/M
11 8339 Patrick Egan 9Garden City 19:40.08 6:20/M
12 9336 Logan Daab 9Garden City 19:46.91 6:22/M
13 101238 Oliver Navo 9Paul D. Schrieber / Port Washing 19:49.17 6:23/M
14 1158 Tim Gallagher 9Oceanside 19:52.83 6:24/M
15 7379 Andrew Baldassare 9Sachem East 20:00.52 6:26/M
16 2043 Noah Saenz 9W. Tresper Clarke 20:03.75 6:27/M
17 11127 Sam Gewirtz 9East Meadow 20:05.27 6:28/M
18 7069 Daniel Auer 9Bay Shore 20:18.38 6:32/M
19 127244 Amir Ajenishe 9Kellenberg 20:23.57 6:34/M
20 7098 Jake Rebore 9Bayport Blue Point 20:24.42 6:34/M
21 137457 Brian Menard 9West End Secondary School 20:24.78 6:34/M
22 1466 Zaryan Ali 8Sewanhaka 20:24.81 6:34/M
23 141535 Nolan Hosey 9South Side 20:31.21 6:36/M
24 380 Jack Ruocchio 9General Douglas MacArthur 20:34.75 6:37/M
25 151439 Max Zubiria 9Sanford H. Calhoun 20:37.81 6:38/M
26 167456 Leo Lussier 9West End Secondary School 20:43.88 6:40/M
27 17214 Zach Moyer 9Farmingdale 20:47.32 6:41/M
28 18325 Jack Ahearn 9Garden City 20:52.57 6:43/M
29 191063 Peter Villari 9Massapequa 20:53.54 6:43/M
30 201055 Roman Price 9Massapequa 20:54.74 6:44/M
31 211413 Andrew Ammirati 9Sanford H. Calhoun 21:05.95 6:47/M
32 22329 Andrew Byrnes 9Garden City 21:08.97 6:48/M
33 231239 Charles Paredes 9Paul D. Schrieber / Port Washing 21:11.27 6:49/M
34 24145 Mateo Rey-Cardona 9East Meadow 21:14.55 6:50/M
35 251378 Ethan Jeon 9Roslyn 21:19.23 6:52/M
36 261429 Reinnier Rubio 9Sanford H. Calhoun 21:24.93 6:54/M
37 272011 Nikolaos Sofianos 9East Meadow 21:25.75 6:54/M
38 287462 Jonah Vimont 9West End Secondary School 21:26.21 6:54/M
39 292096 Sanjay Singh 9Sanford H. Calhoun 21:31.25 6:56/M
40 7136 Liam Echler 9East Islip 21:33.16 6:56/M
41 30135 Aidan Lehmann 9East Meadow 21:35.11 6:57/M
42 375 Ethan Baloyo 9General Douglas MacArthur 21:37.35 6:58/M
43 317265 Jack Matthews 9Kellenberg 21:39.46 6:58/M
44 321045 Connor Glennon 9Massapequa 21:44.12 7:00/M
45 (33)125 Gabriel Dela Cruz 9East Meadow 21:48.11 7:01/M
46 7162 Johny Coulton 9Hampton Bays 21:49.54 7:01/M
47 379 Ramon Martinez 9General Douglas MacArthur 21:55.62 7:03/M
48 341313 Adam Malkoff 9Plainview-Old Bethpage / JFK 21:58.69 7:04/M
49 7158 Nick Pugliese 9Eastport South Manor 21:59.59 7:05/M
50 7074 Tiernan Bodolai 9Bay Shore 22:01.15 7:05/M
123

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Quotes & Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • Employment Opportunities

    Apply Today!

Social Media