Nassau County XC Class County Champs - 10/29/22
Overall Results
1st 55pts North Shore
2nd 61pts Oyster Bay
3rd 97pts Seaford
4th 119pts W. Tresper Clarke
5th 128pts Wantagh
6th 144pts Cold Spring Harbor
7th 184pts Island Trees
8th 190pts Lynbrook
9th 193pts East Rockaway
10th 225pts Friends Academy (LI)
11th 286pts Wheatley School
12th 298pts Lawrence
123
PlPtsBib NameClassTeamTime (Pred.)BackPace
VARSITY CLASS III BOYS
1 11186 Christopher Tardugno 11Oyster Bay 16:02.14 5:10/M
2 21121 Robby Levy 11North Shore 16:35.31 5:20/M
3 31129 Samuel Sturge 12North Shore 16:35.43 5:20/M
4 4918 Luke Gaudet 12Lynbrook 16:50.63 5:25/M
5 51181 Zach Greene 9Oyster Bay 16:50.96 5:25/M
6 61844 Jayson Emile 12W. Tresper Clarke 17:10.71 5:32/M
7 71457 Myles Munro 10Seaford 17:22.34 5:35/M
8 81884 Owen Stachlik 10Wantagh 17:25.55 5:37/M
9 1269 Michael Ventricelli 11Plainedge 17:30.90 5:38/M
10 91183 Omek Kumar 11Oyster Bay 17:38.19 5:41/M
11 101116 Liam Brady 11North Shore 17:40.00 5:41/M
12 111849 Ryan Melkun 10W. Tresper Clarke 17:53.53 5:46/M
13 1940 Alex Santos-Acosta 11West Hempstead 17:56.23 5:46/M
14 12740 Gabriel Bar Kochva 12Island Trees 18:12.23 5:52/M
15 13295 Daren Zhong 9Friends Academy (LI) 18:12.85 5:52/M
16 1446 Brett Drakos 11Cold Spring Harbor 18:14.18 5:52/M
17 151454 Brady McGowan 11Seaford 18:15.05 5:52/M
18 16745 Max Reilly 12Island Trees 18:15.51 5:53/M
19 171115 Aidan Attina 12North Shore 18:18.37 5:54/M
20 181879 Ryan Miller 12Wantagh 18:20.57 5:54/M
21 191182 Oliver Keczmer 11Oyster Bay 18:21.11 5:54/M
22 201453 Patrick Leahy 11Seaford 18:21.98 5:55/M
23 211447 Will Cascio 12Seaford 18:23.45 5:55/M
24 221873 Ian Frazer 9Wantagh 18:25.86 5:56/M
25 231118 Ethan Fichtl 12North Shore 18:28.25 5:57/M
26 853 Mike Murcia 11Locust Valley 18:33.53 5:58/M
27 242043 Noah Saenz 9W. Tresper Clarke 18:42.75 6:01/M
28 2549 Alexander Liedy 10Cold Spring Harbor 18:47.60 6:03/M
29 26162 Kevin Lynch 11East Rockaway 18:51.49 6:04/M
30 271185 James Salvato 10Oyster Bay 18:51.58 6:04/M
31 2851 Alex Lombardo 9Cold Spring Harbor 18:58.70 6:07/M
32 1936 Justin Delavandel 10West Hempstead 18:59.81 6:07/M
33 1077 Jordan Weinstein 12Mineola 19:02.91 6:08/M
34 29741 Nicholas Bevinetto 12Island Trees 19:11.20 6:11/M
35 1937 Diego Gomez 11West Hempstead 19:11.23 6:11/M
36 301871 Alexander Como 12Wantagh 19:18.86 6:13/M
37 31170 Juanpablo Salazar 10East Rockaway 19:24.25 6:15/M
38 32161 Conor Kelly 12East Rockaway 19:25.92 6:15/M
39 331854 Jacob Soriano 10W. Tresper Clarke 19:31.81 6:17/M
40 1259 Thomas Greco 10Plainedge 19:33.30 6:18/M
41 341460 Andrew Randazzo 12Seaford 19:36.64 6:19/M
42 35163 Kieran Lynch 11East Rockaway 19:37.11 6:19/M
43 3658 Daniel Wright 11Cold Spring Harbor 19:40.32 6:20/M
44 37926 Tyler Paige 10Lynbrook 19:40.33 6:20/M
45 38824 Billy Godoy 12Lawrence 19:56.06 6:25/M
46 391966 Lawrence Brown 9Wheatley School 19:57.56 6:25/M
47 (40)1187 Nathaniel Wick 11Oyster Bay 19:58.12 6:26/M
48 4153 Tiam Ouyang 10Cold Spring Harbor 19:58.18 6:26/M
49 42934 Justin Williams 10Lynbrook 20:06.63 6:28/M
50 43292 Vir Singh 9Friends Academy (LI) 20:14.26 6:31/M
123

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Quotes & Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • Employment Opportunities

    Apply Today!

Social Media