Nassau County XC North Shore vs South Shore - 10/12/22
Overall Results
1st 17pts South Shore
2nd 45pts North Shore
12
PlPtsBib NameClassTeamTime (Pred.)BackPace
Girls Race 3 Sub 20:15
1 11474 Claire Bohan 11South Shore 15:43.65 6:17/M
2 21784 Melissa Innocent 12South Shore 16:00.76 6:24/M
3 31490 Lana Jewett 10South Shore 16:04.47 6:26/M
4 4450 Julie Sun 12North Shore 16:13.31 6:29/M
5 51498 Morgan McKenna 11South Shore 16:40.35 6:40/M
6 6374 Angelina Widmer 10South Shore 16:45.45 6:42/M
7 (7)1932 Gloria Guerrier 12South Shore 16:47.83 6:43/M
8 8445 Maya Ohebshalom 10North Shore 16:53.90 6:46/M
9 (9)1933 Victoria Guerrier 12South Shore 16:55.02 6:46/M
10 10281 Abby Frazer 9North Shore 17:04.48 6:50/M
11 11235 Jessica Yuen 10North Shore 17:08.52 6:51/M
12 12434 Catherine Chang 11North Shore 17:13.56 6:53/M
13 1504 Kate Palya 10South Shore 17:15.95 6:54/M
14 1473 Fayola Allison 9South Shore 17:16.65 6:55/M
15 (13)284 Ava Jaklitsch 9North Shore 17:19.09 6:56/M
16 1814 Rachelle Griffith 10South Shore 17:19.32 6:56/M
17 (14)1190 Harnden Eliza 11North Shore 17:19.33 6:56/M
18 249 Keyla Mendoza 12South Shore 17:26.65 6:59/M
19 224 Olivia Battista 11North Shore 17:31.38 7:01/M
20 285 Charlotte Yanke 9North Shore 17:32.85 7:01/M
21 282 Aislinn Frazer 10North Shore 17:32.89 7:01/M
22 1506 Noelle Prince 11South Shore 17:33.91 7:02/M
23 1205 Rhianna Tilsley 12North Shore 17:36.96 7:03/M
24 1752 Navay Gentles 10South Shore 17:40.73 7:04/M
25 155 Maya Motherway 9South Shore 17:46.54 7:07/M
26 1516 Emma Sitterly 11South Shore 17:47.88 7:07/M
27 1514 Olivia Scalere 12South Shore 17:47.91 7:07/M
28 1206 Isabella Yardeni 11North Shore 17:55.89 7:10/M
29 231 Danielle Krapf 12North Shore 17:57.67 7:11/M
30 1510 Kelsie Reinholdt 11South Shore 18:03.32 7:13/M
31 1483 Emma Conlon 11South Shore 18:03.45 7:13/M
32 431 Lily Adzhiashvili 10North Shore 18:05.09 7:14/M
33 158 Hailey Velasquez 11South Shore 18:13.99 7:18/M
34 439 Tal Gavriel 11North Shore 18:19.62 7:20/M
35 435 Janeidy Da Silva 10North Shore 18:21.54 7:21/M
36 1863 Katherine Killian 12South Shore 18:28.75 7:24/M
37 1500 Julia Napolitano 12South Shore 18:33.91 7:26/M
38 2087 Charlotte Knight 11North Shore 18:45.90 7:30/M
39 1751 Jurnee Carpenter 10South Shore 18:47.58 7:31/M
40 440 Sophia Hendizadeh 11North Shore 18:53.74 7:33/M
41 373 Summer Sayaves 10South Shore 18:54.77 7:34/M
42 441 Amanda Lavian 12North Shore 19:00.78 7:36/M
43 2074 Caroline O'Doherty 9South Shore 19:01.15 7:36/M
44 1202 Sarah Schwartz 11North Shore 19:02.27 7:37/M
45 1507 Ali Pullaro 12South Shore 19:06.66 7:39/M
46 1781 Emily Dahl 11South Shore 19:08.27 7:39/M
47 1788 Manal Layachi 10South Shore 19:10.23 7:40/M
48 1196 Ariella Kraidin 11North Shore 19:15.83 7:42/M
49 246 Janiya Clarke 11South Shore 19:17.57 7:43/M
50 234 Catherine MacAtangay 11North Shore 19:23.42 7:45/M
12

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Quotes & Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • Employment Opportunities

    Apply Today!

Social Media