TransPerfect Victory Lap Philly
5K Open Age Groups
F Open
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Jody Pettoruto Newark 31 52 10 25:21.56 25:21.56 8:10/M
2 Ashley Bowie Spring City 33 35 19 36:13.16 36:13.16 11:39/M
3 Amelia Newman Philadelphia 57 30 21 36:41.13 36:41.13 11:48/M
M Open
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Danny Yarnall Philadelphia 65 25 1 20:32.75 20:32.75 6:37/M
2 Austin Mullen Philadelphia 30 28 2 21:00.03 21:00.03 6:46/M
3 David Pettoruto Newark 32 52 3 21:42.15 21:42.15 6:59/M
Show Top 5 Only
F 99 and under
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Carolyn Benner Conshohocken 2 23 23 50:04.04 50:04.04 16:07/M
2 Alyssa Deiley Philadelphia 17 24 24 50:54.75 50:54.75 16:23/M
3 Shaina Adler Philadelphia 69 25 25 50:54.80 50:54.80 16:23/M
4 Sonja Uhrich Conshohocken 11 23 26 50:55.31 50:55.31 16:23/M
5 Arianni Vrotsos Newark 64 21 28 52:12.81 52:12.81 16:48/M
6 Maggie Naughton 19107 22 23 29 52:12.84 52:12.84 16:48/M
7 Gillian Hendler Bear 61 25 31 52:25.87 52:25.87 16:53/M
8 Hannah Danz Philadelphia 25 23 34 53:34.64 53:34.64 17:15/M
9 Nicole Guariano Wilmingron 20 50 35 53:59.31 53:59.31 17:23/M
10 Tori Fedele Wilmington 41 24 36 53:59.55 53:59.55 17:23/M
11 Devon Campbell Cherry Hill 39 31 38 1:00:55.50 1:00:55.50 19:37/M
 
M 99 and under
Place Name City Bib Age Overall ChipTime Gun Time Pace
1 Mark Vrabel Philadelphia 19 25 4 21:53.57 21:53.57 7:03/M
2 Adam Thurstlic Media 37 36 5 22:18.45 22:18.45 7:11/M
3 Sal Guariano Wilmington 21 50 6 23:13.86 23:13.86 7:29/M
4 James McCoy Philadelphia 55 41 7 23:18.84 23:18.84 7:30/M
5 Richard Adesida 70 32 8 24:06.12 24:06.12 7:45/M
6 Austin Leathers Wayne 1 31 9 24:57.19 24:57.19 8:02/M
7 Joe Martemucci Moorestown 16 20 11 26:13.10 26:13.10 8:26/M
8 Connor Markulec Pennington 18 26 12 28:15.16 28:15.16 9:06/M
9 Ethan Dias Wildwood Crest 3 25 13 28:18.57 28:18.57 9:07/M
10 Nick Bacci Philadelphia 4 31 14 29:02.55 29:02.55 9:21/M
11 Lucas Smith Yardey 8 15 15 30:02.02 30:02.02 9:40/M
12 Jay Smith Yardey 7 51 16 30:59.52 30:59.52 9:59/M
13 Joe Previtera Philaelphia 35 43 17 33:34.54 33:34.54 10:48/M
14 Joe Mele Spring City 34 35 18 35:05.00 35:05.00 11:18/M
15 Roberth Rodriguez Philadelphia 60 33 20 36:40.43 36:40.43 11:48/M
16 Matthew Felten Quakertown 48 42 22 38:41.66 38:41.66 12:27/M
17 Matt Schell Philadelphia 24 23 27 52:12.33 52:12.33 16:48/M
18 Jon Gleber Bear 62 37 30 52:25.06 52:25.06 16:52/M
19 Zachary McCloskey Newark 63 21 32 52:37.09 52:37.09 16:56/M
20 Kadin Kightlinger 19107 23 23 33 53:31.90 53:31.90 17:14/M
21 Dan Harrison Cherry Hill 40 34 37 1:00:54.61 1:00:54.61 19:36/M

Contact elitefeats

Questions about a specific event?
Please use the organizer's contact info on the event page

  • Runner Support

    Chat/Email

  • Event Services

    (516) 531-3323

  • Fax

    (253) 322-2165

  • elitefeats

    Islandia, NY 11749

Social Media